Суперечка не для друку
Уже сьогодні дві офіційні газети — парламентський «Голос України» і кабмінівський «Урядовий кур'єр» — можуть вийти із передруком закону про Кабінет Міністрів. Принаймні саме такий сценарій учора малювали не останні діячі з «антикризової» коаліції — Голова Верховної Ради Олександр Мороз, якому належить опублікувати документ у випадку відсутності підпису Президента, і міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов.
«Чистка» й «утруска» від Цушка
«Нормальний генерал завжди напише рапорт, коли його про це попросять», — так ще тиждень тому пояснював перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко потребу в «чистках» на рівні керівництва облуправлінь міліції. І запевняв, що у кадрових ротаціях немає ніякої політики — лише суцільна «дисциплінарка». Мовляв, до квітня проведемо атестацію особового складу і за її результатами визначимо, хто залишиться на службі, а хто ні. Але до квітня чекати не стали. «Чистки», про які екс-керівник МВС Юрій Луценко попереджав ще позаминулого понеділка, розпочалися: попередні поодинокі звільнення відучора стали масовими. Чимало регіональних «ментів» таки написали рапорти, як їм i було запропоновано, відтак половина областей України отримала нових начальникiв УВС — керівників міліції змінено у 12 областях, а також у Києві та Севастополі.
«Маячня» з Фемідою
Українська сторона різко відреагувала на те, що росіяни не пустили судових виконавців на радіонавігаційну станцію в Генічеську, де останні збиралися примусово вилучити гідрографічну систему «Марс-75». Російські «силовики» відмовилися виконувати рішення Господарського суду Херсонської області. У відповідь Міністерство закордонних справ України заявило, що в разі невиконання Росією судових рішень щодо повернення Україні об'єктів навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства українська сторона залишає за собою право «вжити передбачені міжнародним правом заходи».
Взялися провчити
Вища рада юстиції видала «чорну мітку» судді Мукачівського міськрайонного суду Володимиру Моничу. Цей служитель Феміди кілька днів тому виніс рішення, яким заборонив підписувати Голові Верховної Ради Олександру Морозу закон про Кабінет Міністрів, перед тим ветований Президентом, до його розгляду в парламенті.
НОВИНИ ПЛЮС
Дорого? Не платіть!
Засідання Київради і тарифи на житлово-комунальні послуги — здається, ці два поняття одне від одного вже невіддільні. Щойно депутати столичного «парламенту» збираються на засідання, кияни нашорошують вуха: ану ж бо, що там цього разу скажуть про тарифи? Мабуть, будь-яка інша тема з такою завидною постійністю й одноманітністю всім давно б уже набридла. Однак тільки не тарифи — особливо після того, як столичні мешканці витягли зі своїх поштових скриньок нові платіжки, від яких у багатьох очі поповзли на лоба.
ЦИТАТИ ТИЖНЯ
«Залізний кулак» повертається
Спостерігаючи за нинішньою «елітою» боксу — з її вайлувато-бикуватими «звірами зі Сходу», слабкими колінами, не раз битими лідерами, — українські вболівальники не раз зітхали. Адже Віталій Кличко сказав, що не повернеться у бокс, і пішов у політику. Повернення українського «супертяжа» хотіли так сильно, що коли він усе ж таки вирішив відновити свою спортивну кар'єру, йому... не повірили. Але це таки правда: Віталій повертається! І вже у травні планує зустрітися на рингу з Олегом Маскаєвим. А головне, що радість спортивних прихильників Кличка-старшого анітрохи не зіпсувала настрій його політичним прихильникам і соратникам. Адже ні політику, ні тим паче своїх виборців «Залізний кулак» не кидає. «Мої плани щодо повернення у спорт нічого не змінять у моїх амбіціях та завданнях у політиці. Я залишаюся тут (у політиці. — Ред.), я знаю, що можу бути дуже корисним. Я не байдужий до тих процесів, які відбуваються в Україні», — сказав учора журналістам на сходах Київради її депутат, чемпіон світу в надважкій вазі за версією WBC Віталій Кличко.
Переляк Рудьковського минає?
Скандал навколо міністра транспорту та зв'язку Миколи Рудьковського починає потроху вщухати. Нагадаємо, що за ініціативою Президента Віктора Ющенка Прем'єр-міністр Віктор Янукович дав доручення провести службове розслідування щодо участі міністра в організації приїзду до України представників туркменської опозиції в грудні 2006 року. Сам міністр каже, що телефонував до окремих дипломатичних представництв приватно й просив прискорити видачу віз друзям-туркменам не як посадовець. Але службові інструкції все ж порушував, втручався в компетенцію МЗС, заявляють із Банкової.