Якщо Медведько не йде до уряду, його викликають у Раду?

Позавчора Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко півдня провела у Генпрокуратурі. Причина, за її словами, у політичних репресіях, які «йдуть повним ходом». Леді Ю. в ефірі телеканалу «Україна» не пояснила, що саме вона робила на Різницькій, але оскільки вона нагадала про кримінальну справу, порушену ГПУ щодо міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, стало зрозуміло, що була Прем’єр не на допиті. Ситуація показова: адже часто саме Генпрокурора запрошують на засідання уряду, а тут особисто Прем’єр їде до пана Медведька, ще й на півдня!

Десна–красна

Десна–красна

«Ви просто не бачили Десни, вона справді зачаровує, як і писав Довженко!» — так відповідав я знайомим, готуючись до поїздки на Чернігівщину в рамках акції «Сім природних чудес України». Друзі, що не бували в Новгород–Сіверському, де Десна вважається найчарівнішою, особливо навесні, під час розливу, відверто дивувалися, що «якась річка» потрапила до сотні природних чудес. Насправді ж Десна має усі шанси вже на Купала, за висновками експертів, потрапити до Топ–21 природних чудес України.

Луценка «прорвало»

Учора міністр внутрішніх справ Юрій Луценко провів украй скандальну прес–конференцію (рівня заяв Олександра Зінченка у вересні 2005 року). У всіх «бідах» України міністр так само обвинуватив оточення Президента, тільки тепер під «роздачу» потрапили не Порошенко і Ко, а керівник Банкової Віктор Балога. Не шкодував критики Юрій Луценко і на адресу Віктора Ющенка. Він вважає позицію Президента щодо посилення конфронтації з Прем’єром згубною для країни.

Шахраї й повії

«Чорні списки» претендентів на крісло мера столиці та депутатський мандат у Київраді з’явилися вчора на сайті МВС — за вказівкою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який оприлюднював дані про кандидатів із кримінальним минулим і під час попередньої своєї каденції на посаді. Мовляв, виборці мають знати, кого обирають.

«Червона книжка» за три дні

«Червона книжка» за три дні

Позавчора у столиці за адресою Саксаганського, 4 офіційно розпочав роботу поки що єдиний в країні центр прискореної видачі закордонних паспортів для громадян з усієї України. Присутній на церемонії відкриття центру міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пояснив, що отримати тут закордонний паспорт за три, десять або тридцять днів зможе будь–який громадянин, незалежно від того, в якій області держави він зареєстрований. МВС обіцяє, що вже до липня подібний сучасний центр буде відкрито і для мешканців Києва та області, які забажають скористатися прискореною процедурою видачі заповітної «червоної книжки». А до кінця року такі установи з’являться в усіх областях країни.

«Хай мовчать америки й росії...»

«Хай мовчать америки й росії...»

Цьогорічну традиційну «ЕтноВесну» до Дня Європи її засновник — народний депутат Микола Томенко у рамках загальнонаціональної акції «Україні потрібні герої» вирішив провести на мальовничій Полтавщині — в селах Біївці та Тарандинці Лубенського району. Саме тут, поблизу річки Удай, народився відомий український поет–шістдесятник Василь Симоненко. Саме цими шляхами, дев’ять кілометрів полями з Біївців до Тарандинців і назад, юний Василь щодня ходив до школи й зачаровувався рідними краєвидами. Тут усе живе пам’яттю про нього, втім донедавна мало хто знав сюди дорогу...

Морське око та Пресвятої Діви сльози

Морське око та Пресвятої Діви сльози

Щаслива цифра сім подобається багатьом. У тому числі й народному депутату Миколі Томенку, який минулого року започаткував акцію «Сім чудес України», головна мета якої — пізнати Україну, її неповторні краєвиди, цікаву історію та багаті туристичні й відпочинкові можливості. Щодо історії — завдання було виконано, а історичні перлини, що потрапили до сімки чудес або навіть увійшли в Топ–21, тепер відвідує значно більше туристів, ще й державна підтримка не забарилася. Щодо мальовничих краєвидів — був пробіл, який і надихнув організаторів акції визначити ще й сімку природних чудес України. Усю зиму регіони України пропонували оргкомітету акції власні природні чудеса, і вже на початку весни було визначено сотню унікальних об’єктів. Презентація чудес відбулася минулих вихідних на Закарпатті і триватиме ще майже два місяці — до свята Купала. На черзі — Чернігівщина, Волинь, Крим, Донеччина, Тернопільщина та інші області.

Бабай уже не страшний

Затримавши днями цього спритника, оперативники Київського УБОЗу фактично поклали край потужній «бригаді» Бабая, що «тримала» Центральний залізничний вокзал столиці. Злочинці спеціалізувалися на шахрайстві, пограбуваннях пасажирів та спекуляціях із квитками. Але після арешту Бабая та кількох активних учасників півтора року тому діяльність ОЗУ фактично припинилася. Втім окремі «бабаївці» і далі займалися своїм кримінальним промислом наодинці.

«Болівар» не витримає

Така позиція «самооборонців» була відома й раніше, втім лише вчора її офіційно оголосив лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко. Ще й додав, що це не лише його позиція, але й багатьох лідерів «Нашої України», які також вважають, що з Балогою прийшов час прощатися, і без варіантів. Бо «український Болівар не витримає людей з амбіціями керівників виконавчої влади». Про це міністр навіть кілька разів говорив із Президентом. Мовляв, якщо зняти Балогу з посади, БЮТ припинить власні конституційні ініціативи у ВР, які непогоджені з партнерами з «НУНС». Адже метою керівника СП нібито є розвал демократичної коаліції.

Бійці святого Георгія

Бійці святого Георгія

Учора українські «убозівці» святкували свої «сімнадцять миттєвостей весни», адже підрозділи боротьби з організованою злочинністю були створені 6 травня 1991 року, в День святого Георгія Переможця. Відтак загальновідоме зображення святого на коні, що пронизує списом змія, стало й емблемою Головного управління боротьби з організованою злочинністю, яке по праву вважається найпотужнішим і найелітнішим підрозділом вітчизняної міліції.