Юрій Луценко: Вуличне вогнище запалить молодь

Юрій Луценко: Вуличне вогнище запалить молодь

Членові Соцпартії Юрію Луценку — 39 років, він не обтяжений особливими парламентськими та партійними регаліями, але є дуже цікавим співрозмовником як поінформований політик без комплексів, непримиренний опозиціонер-практик, блискучий стиліст і трибун. У 2000-2001 роках він увійшов до обойми впливових політичних активістів як співкоординатор акції «Україна без Кучми». Зараз знову настає «зоряний час» Юрія, адже на носі — нова і, судячи з усього, значно серйозніша та сильніша хвиля протестних виступів, і вона знову не обійдеться без «двигуна» Луценка. Про передумови та особливості «вулиці-2004» Луценко чимало розповів в інтерв'ю «УМ».

Геть брудні руки від «Сільських вістей»!

28 січня 2004 року Шевченківський районний суд Києва ухвалив припинити вихід газети «Сільські вісті» нібито за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Український суд пішов на таке нечуване і зухвале рішення — заборонити вихід наймасовішої української газети з 84-річною історією — без будь-якої компетентної мотивації, дослідження джерельної бази, без урахування полемічного характеру даної публікації. Стаття, яка стала приводом для закриття популярного видання, може бути предметом наукового і громадського обговорення. Натомість рішенням районного суду неможливо розв'язати важливі суспільні проблеми, порушені газетою, які нагромадилися в Україні за роки правління Леоніда Кучми. Поспішне знищення найтиражнішої громадсько-політичної газети України через суд найнижчої інстанції свідчить про замовний характер даної справи.

Нові бої за Батурин

Нові бої за Батурин

В Україні й «на місцях» потроху починає пахнути майбутніми великими виборами. Судити про це можна принаймні з того, як чинна влада бореться за вузлові пункти майбутньої виборчої кампанії — регіони, області, міста і навіть селища, ті, де органи місцевого самоврядування мають думку, відмінну від Адміністрації Президента. Штовханина навколо крісла київського мера, силовий переворот у Мукачевому... Тепер ось рингом для з'ясування політичних стосунків стає місце, яке за його історичною цінністю можна назвати святим, — Батурин.

Добрі вісті для Банкової?..

Добрі вісті для Банкової?..

Знищувати журналістів поодинці означає гаяти час. А от закрити цілу газету, викинувши на вулицю увесь її журналістський колектив — це все більше схоже на діло. Насправді, чого там воландатися з гумовими кулями чи бейсбольними битками — набагато простіше зібрати скоренько суд та смикаючи за нитки, прив’язані до пальчиків суддів, тими самими пальчиками накреслити: «Газету закрити». Дарма, що газета ця — «Сільські вісті» — одна з найбільш читабельних, одна з найбільш відомих в країні, одна з тих, хто високо несе ім’я опозиційного ЗМІ. Хоча з прийняттям 28 січня 2004 року відповідної ухвали Шевченківським районним судом Києва теперішній час дієслова «несе» опиняється під великою загрозою...

І взяв Київ, що Львову негоже,

Призначення головного податківця Львівщини Сергія Медведчука у столицю, на посаду заступника голови ДПА України, не може не вплинути на розклад сил в обласній раді, депутатом якої є молодший брат глави президентської Адміністрації й лідера СДПУ(о). Так вважає керівник фракції «Нашої України» в облраді Олег Канівець, з яким на тему політичної ситуації на Львівщині поговорив кореспондент «УМ».

Вулиця вчиться говорити

Вулиця вчиться говорити

Про це ще мало говорять у масах, але цього вже дуже боїться влада, бачачи, що трапилося в Грузії. Ідеться про нуртування в жерлі опозиції планів підняти народ на потужний виступ. І якщо з літа 2002 року всі чекали 16 вересня як проби сил прихильників «четвірки» і перед Українським домом тоді зібрався стотисячний мітинг, то тепер ідеться про значно більшу кількість протестантів, і не лише у вигляді мітингу за принципом «постояли й розійшлися», і навіть не тільки в наступальній формі демонстрацій. Головне, що змушує ставитися до цих анонсів серйозно, — це час. Політичний момент року виборів, коли є підстави гадати, що цих самих планових всенародних виборів не буде. Голос вулиці, про яку говорять навіть найкомпромісніші опозиційні лідери, — це відповідь на 276 піднятих більшовиками рук за політреформу в першому читанні. Чи буде їх 300 включно з ногами, хвостами тощо в другому? Своє право обирати мають заявити принаймні по тисячі демонстрантів на кожного депутата більшості — учасника повзучого конституційного перевороту.

Микола Кульчинський: Мені як колишньому політв'язню легко вирахувати ковпаки, які розвішують зараз над депутатами з «Нашої України»

Микола Кульчинський: Мені як колишньому політв'язню легко вирахувати ковпаки, які розвішують зараз над депутатами з «Нашої України»

Миколі Кульчинському зараз 56, але він є фактично «наймолодшим» депутатом цього парламентського скликання, бо пройшов у ВР лише у липні минулого року за списком «Нашої України» (як 73-й номер, замість Володимира Щербаня). З іншого боку, лідер полтавських обласних організацій НРУ та товариства «Просвіта» має за плечима великий політичний досвід, адже ще наприкінці 60-х — на початку 70-х років відсидів у таборах за «наклепи на радянську дійсність», працював у парламенті минулого скликання (став депутатом за списком Руху). Незважаючи на «обраність» Миколи Георгійовича за партсписками, із ним цікаво розмовляти як із політиком, що перебуває в гущі народу, добре знає його настрої й вимоги. Наше інтерв'ю з Кульчинським ми почали, виходячи з оцінки Голови ВР Литвина про те, ніби в останніх колізіях навколо політреформи відбувся розрив у розумінні й інтересах між лідерами фракцій та простими депутатами.

Режим і попихачі, політреформа й Україна:

Режим і попихачі, політреформа й Україна:

Чи була патова ситуація, в якій парламент опинився минулого тижня й достроково пішов на канікули, запланованою ланкою в багатоходовій комбінації відомого «фахівця з антикризових ситуацій»? Чи це все-таки матеріалізований результат протистояння двох сил, за якого жодна не спроможна повернути процес у бажане для себе русло?

Ющенко — Кучма — 47:13 у другому раунді?

Хворіти іноді дуже навіть корисно. Звісно, різноманітні мікстури, клізми та постільний режим — це трохи неприємно, зате якщо ти політичний діяч, то, посидівши трохи на лікарняному, можна не лише відпочити, а й дещо підвищити свій рейтинг у народі. Принаймні іншого пояснення дивному зростанню довіри громадян до Леоніда Кучми соціологи не знаходять. «УМ» уже повідомляла про те, що, згідно з опитуванням, яке з 26 грудня минулого по 5 січня цього року проводили фонд «Демократичні ініціативи» та фірма «Соціс» (похибка складає 3%), протягом останнього місяця у деяких політиків суттєво зріс рейтинг народної довіри. Але той факт, що серед цих політиків опинився й давно нелюбий народові гарант, сміливо може претендувати на сенсацію. Згідно з даними опитування, якщо місяць тому «цілком довіряли» Леонідові Кучмі 8 відсотків українців, то зараз цей показник становить 10,9%. «Зовсім не довіряли» Л.Д. на початку грудня 59,5%, зараз — 54,1%. Різниця між довірою та недовірою до нинішнього Президента скоротилася на 8,3%. І з чого б це?

«Народний одобрямс» забезпечать лише «свої»

Оргкомітет з організації Одеського обласного громадського форуму на підтримку політичної реформи в Україні ухвалив провести 27 січня збори в Музично-драматичному театрі ім. В. Василька. Повідомлення такого змісту розіслав днями місцевим ЗМІ відділ взаємодії та зв'язків з громадськістю апарату Одеської облдержадміністрації. Як зазначено в документі, вже «20—21 січня громадські форуми відбудуться в усіх районах та містах Одеської області», «встановлено також норму представництва на обласному форумі — 25 осіб від районів та міст обласного значення (крім Одеси) та 50 осіб від кожного району міста Одеси».