Провал воскресіння із мертвих

Провал воскресіння із мертвих

Посередня гра української команди в контрольних матчах викликала побоювання за виступ на чемпіонаті світу в першому дивізіоні ще напередодні візиту «синьо–жовтих» до Японії. Три нічиї в зустрічах із далеко не найсильнішими суперниками, а головне — не надто привабливі й вражаючі дії українців у спарингах залишали місце лише для сподівань, що на вирішальні битви наші хлопці зуміють–таки мобілізуватися. Проте гру належного рівня підопічні громадянина Росії Володимира Голубовича не показали і в Саппоро. Якщо збірній України ще вистачило сил і класу, аби впоратися з аутсайдерами, то в останні два дні першості команда виглядала блідою тінню самої себе зразка попередніх років. Із неймовірними труднощами українці в п’ятницю по булітах здолали японців. А в суботу на них чекав провал у двобої з угорцями.

Гальмівний ефект

Гальмівний ефект

...У Саппоро «синьо–жовта» делегація поселилася в 21–поверховому чотиризірковому готелі «Принц». Того ж дня наші провели тренування на місцевій «Цукісаму арені». Спортсменів неприємно вразили мініатюрні роздягальні, в яких ніде було розвернутися. Проте значно більші проблеми виникли у українців із грою. Добре, що в перші два дні нам протистояли команди, які не претендують на підвищення в класі, тож підопічні Володимира Голубовича мали можливість потренуватися «на кицьках».

Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

У четвер рівно половина українських спортсменів на ІХ світовому форумі на «короткій воді» в Манчестері «омедалилася». Особливо варто відзначити тріумф 23–річного кримчанина Ігоря Борисика. У фінальному запливі на 100 м брасом він підтвердив невипадковість свого успіху в півфіналі, де також показав кращий час. Позавчора увечері Борисик побив рекорд чемпіонатів світу, який до цього належав його співвітчизникові Олегові Лісогору. Причому землякове досягнення дворічної давнини Борисик перевершив одразу на 0,4 секунди — 57,74. Тож Ігор продемонстрував тренерам, що в Лісогора й Димо росте гідна зміна.

Без лави запасних

Зазвичай змагання в 25-метрових басейнах або, як кажуть плавці, на «короткій воді», мають менший авторитет, ніж у традиційних 50-метрових. До того ж цьогорічний чемпіонат світу, що триває в Манчестері з 9 по 13 квітня, для більшості спортсменів має ще менше значення на тлі майбутніх Олімпійських ігор. Склади переважної більшості збірних уже сформовані, тож плавці почали готуватися до вояжу в Пекін за індивідуальними планами. У когось старт у Манчестері входить до програми підготовки, у когось — ні, тому побачити всіх зірок плавання в Англії глядачі не зможуть.

На Японію — з новим капітаном

На Японію — з новим капітаном

Перед стартом на чемпіонаті світу в першому дивізіоні в Японії збірна України запланувала провести три товариські зустрічі з командами російської суперліги. Раніше в Броварах підопічні Володимира Голубовича двічі розійшлися миром із «Торпедо» з Нижнього Новгорода (2:2 і 1:1), нічиєю наші хокеїсти завершили й учорашній матч у Хабаровську проти місцевого «Амура».

Такі різні пари

Такі різні пари

Тоді як чоловічі українські команди в фазу «плей–оф» лише збираються вступити, представниці прекрасної статі у вівторок уже почали розіграш медалей. У стартовому матчі півфінальної серії до двох перемог у Дніпропетровську чемпіонки країни з «Дніпра» невимушено розібралися з четвертою за підсумками двох етапів командою, бердянською «Чайкою», перегравши її з розгромним рахунком 135:56 (64:30). Особливо в складі господарок відзначилися Юлія Яхіна й Ганна Покойова, які набрали по 23 очки, а також Марина Сазоненко (22). За гостей 17 пунктів назбирала Євгенія Якуніна. Можна не сумніватися, що наступне побачення команд 11 квітня стане для них і останнім у цьому сезоні.

Важко в тренуванні — легко в бою?

Важко в тренуванні — легко в бою?

Після пишних проводів на чемпіонат світу в першому дивізіоні, що відбулися 2 квітня в київському парку Шевченка, збірна України відбула на тренувальний збір на Далекий Схід Росії. Із 4 по 11 квітня підопічні Володимира Голубовича перебуватимуть у Хабаровську, звідки рукою подати до Японії. Турнір у рамках групи В першого світового дивізіону відбудеться на острові Хоккайдо, в місті Саппоро. Добувати єдину путівку до елітного ешелону українці почнуть 13 квітня матчем проти хорватів.

Стабільно й далекосяжно

Стабільно й далекосяжно

27–й форум кращих гімнасток континенту приймало старовинне французьке місто Клермон–Ферран. Попри те, що ліцензії на головний старт сезону — Олімпійські ігри — спортсменки розібрали ще торік, більшість національних команд привезли на турнір основні склади. Адже саме тут провідним спортсменкам Старого світу випала остання можливість провести генеральну репетицію перед виступом у Пекіні. Винятком була лише збірна Росії: дворазова олімпійська чемпіонка Олена Замолодчикова вирішила заощадити сили, а Юлія Ложечкіна й Катерина Крамаренко відчували проблеми зі здоров’ям.

Стимулюючий фактор

Після жеребкування чвертьфіналів другого за рангом клубного турніру Старого світу гравці німецького «Байєра» радісно потирали долоні, не очікуючи зустріти серйозний спротив з боку російського «Зеніту». Утім позавчора ввечері пітерці змусили суперників переглянути власну самооцінку. Щоправда, поважати «Зеніт» леверкузенці зможуть уже як сторонні спостерігачі, адже розгром, вчинений командою Діка Адвоката на «Бай–Арені», залишає німцям лише примарні ілюзії на вихід до півфіналу. Цікаво, що голландський наставник гостей уже другий матч поспіль проводить на трибуні, відбуваючи дискваліфікацію, а його підопічні впевнено виграють — то у «Марселя», то у «Байєра».

Шикуйтеся в чергу, хлопчики

Шикуйтеся в чергу, хлопчики

Ставши 23 лютого володарем чемпіонських поясів за двома популярними версіями (WBO й IBF), українець Володимир Кличко взяв певну паузу на перепочинок. Проте навіть перебування в Пуерто–Ріко, де Володя святкував свій 32–й день народження, не завадило суперваговикові визначитися з наступним суперником.