Стимулюючий фактор

05.04.2008

Після жеребкування чвертьфіналів другого за рангом клубного турніру Старого світу гравці німецького «Байєра» радісно потирали долоні, не очікуючи зустріти серйозний спротив з боку російського «Зеніту». Утім позавчора ввечері пітерці змусили суперників переглянути власну самооцінку. Щоправда, поважати «Зеніт» леверкузенці зможуть уже як сторонні спостерігачі, адже розгром, вчинений командою Діка Адвоката на «Бай–Арені», залишає німцям лише примарні ілюзії на вихід до півфіналу. Цікаво, що голландський наставник гостей уже другий матч поспіль проводить на трибуні, відбуваючи дискваліфікацію, а його підопічні впевнено виграють — то у «Марселя», то у «Байєра».

Героєм двобою став форвард збірної Росії Андрій Аршавін, дружина якого позавчора народила доньку. Саме Алінці футболіст і присвятив м’яч, забитий після швидкого проходу флангом. І в другому таймі Аршавін просто літав по полю, а чудове взаєморозуміння з партнерами призвело ще до трьох голів. Саме Андрій черговий свій рейд флангом завершив пасом на порожні ворота Павлу Погребняку. Красивим пострілом здалеку відзначився ще один кандидат до збірної Росії — Анюков, а добив «фармацевтів» під час контратаки Денисов. Гол Штефана Кісслінга на тлі блискучих командних дій «Зеніта» виглядав непорозумінням.

Українець Анатолій Тимощук на стадіоні, де три роки провів його друг Андрій Воронін, відбігав за переможців весь матч.

Суперник пітерців по півфіналу визначається в дуелі «Баварії» й «Гетафе». Беззаперечним фаворитом цієї пари вважався німецький гранд, але скромний іспанський клуб зумів витримати натиск, обмежившись одним пропущеним м’ячем. Восьмий гол у Кубку УЄФА, наздогнавши в гонці бомбардирів Погребняка, на свій рахунок записав баварський італієць Лука Тоні. А на останній хвилині двобою 62 тисячі вболівальників на шикарній арені в Мюнхені шокував румунський захисник Космін Контра, котрий відновив рівновагу, несподівано для господарів з’явившись у володіннях Олівера Кана.

Унічию завершилися ще два чвертьфінали. «Фіорентина» у Флоренції не втримала переможний рахунок у грі з ПСВ. У Глазго ж зустрічалися команди, чиї шляхи вже перетиналися на єврокубках (у інших трьох парах суперники вперше протистоять один одному). У розіграші Кубка кубків 1971/72 шотландські «Рейнджерс» і португальський «Спортинг» обмінялися домашніми перемогами. Не виявили вони однозначно кращого й нині.

Кубок УЄФА. Чвертьфінали (перші матчі). «Байєр» (Німеччина) — «Зеніт» (Росія) — 1:4 (Кісслінг, 33 — Аршавін, 20; Погребняк, 52; Анюков, 61; Денисов, 64), «Рейнджерс» (Шотландія) — «Спортинг» (Португалія) — 0:0, «Баварія» (Німеччина) — «Гетафе» (Іспанія) — 1:1 (Тоні, 26 — Контра, 90), «Фіорентина» (Італія) — ПСВ (Голландія) — 1:1 (Муту, 56 — Куверманс, 63).