Перші прозріння і розчарування

Одночасно з церемонією відкриття в «Україні», у кінотеатрі «Київ» показали повну режисерську версію скандальної стрічки «Німфоманка» Ларса фон Трієра, яка складається з двох частин і триває 5 iз половиною годин. Із боку організаторів цей жест був своєрідним натяком, що на «Молодості» кожен знайде собі місце — чи то естети з патріотами, чи любителі провокацій.

Леніну — так? У музеї

Леніну — так? У музеї

В Україні на початку 1991 року на державному обліку перебувало 5015 скульптур Леніна. Їх створювали з метою увічнити пам’ять революціонера, політичного діяча та засновника більшовицької партії та СРСР. Перша хвиля «ленінопаду» пройшла у 1990-1991 році. Тоді повалення пам’ятників Леніну захопило майже всю Західну Україну.

Побувати з Бредом Піттом у Донецьку

Побувати з Бредом Піттом у Донецьку

Якби військова драма «Лють» американського режисера Девіда Ейєра вийшла у прокат кілька років тому, українці б відреагували на неї точно так само, як американці, британці, німці і навіть росіяни. Міжнародна преса не може пропустити повз увагу фільм з американською кінозіркою в головній ролі.

«Маленький Моцарт»

«Маленький Моцарт»

У Національній спілці композиторів, а пізніше у Київській філармонії відбулися концерти на підтримку юних талантів Донбасу та Криму, ініційованих відомою скрипалькою Богданою Півненко. Одна з учасниць — дев’ятирічна піаністка Христина Михайличенко з Сімферополя.

Ні кола, ні двора, ні курячого пера

Ні кола, ні двора, ні курячого пера

Є мудре прислів’я: хочеш розсмішити Бога — розкажи йому про свої плани. 69-річний поет із Луганська Василь Голобородько й не думав нікого смішити. Жив собі спокійно у скромній квартирці на першому поверсі в п’ятиповерхівці, перебудованій iз колишнього гуртожитку для хіміків. Голобородько переїхав до шахтарського міста, коли поховав дружину, сільську бібліотекарку Юлію Луценко, і старшого сина Павла, який розбився на мотоциклі.

Як дітям розповісти про Путіна без матюків

Як дітям розповісти про Путіна без матюків

Анімаційна стрічка «Сімейка монстрів», яка вийшла з цехів американської студії Laika, типове кіно для її творців. До цього в їхній фільмографії було лише два фільми — анімаційна пригода «Кораліна у світі кошмарів» і «Паранорман, або Як приручити зомбі», які були номіновані на премію «Оскар».

«Буде нам з тобою що згадати...»

«Буде нам з тобою що згадати...»

Ще 14 років тому український рок-співак, композитор та лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай випустив альбом «Наші партизани», куди ввійшло десять партизанських пісень, написаних, швидше за все, упівцями десь у галицьких чи карпатських лісах на початку ХХ століття.

Прикрилися любов’ю

На ці вихідні у Києві відбулося дві знакові події — ХХ фестиваль «Нове німецьке кіно» та ХІІ фестиваль православного кіно «Покров». І якби сьогодні в Українi було все в шоколаді, то можна було б говорити про художню якість картин, фінансування кінематографа в різних країнах і так далі.

Донбас на екрані

Донбас на екрані

Коли стріляють гармати — час для кінофестивалів. Адже це «серйозна розмова про те, що відбувається у суспільстві», каже гендиректор «Молодості» Андрій Халпахчі. Зважаючи на те, що фінансування кінофестивалю, який пройде у Києві з 25 жовтня по 2 листопада, скоротилося, один раз подію можна було б і відмінити.

Може, ваше дерево ще вродить?

Може, ваше дерево ще вродить?

«Театр — це спроба позбутися власних страхів», — каже на початку документальної вистави «Дерево життя» одна з актрис, волонтерка Наталя з Києва. «Бути непричетним до тих подій, які відбуваються зараз в Україні, означає перейти на сторону ворога», — додає письменниця Леся Воронюк, яка написала сценарій вистави про Майдан та АТО «Дерево життя».