Між «життям і смертю»

Між «життям і смертю»

Пригадується, як одразу після завершення відбіркового раунду чемпіонату Європи–2012 більшість грандів континентального футболу в пошуках табору на час проведення фінальної частини Євро спрямували свої погляди в польський бік. Відтоді постійно курсували розмови про упереджений жереб, який, мовляв, відправить грандів до Польщі грати груповий турнір. Тоді як в Україні змагатимуться колективи із значно скромнішими побутовими вимогами. Відтак про зустріч України та Росії на груповому етапі говорили майже як про доконаний факт.

Харківське вікно в Європу

Харківське вікно в Європу

Попри свій «бронзовий» статус у національній першості, харківський «Металіст» першим з українських команд пробився до весняної частини єврокубків. І може стати єдиним з таким рівнем успішності в поточному сезоні. За тур до завершення групового раунду Ліги Європи підопічні Мирона Маркевича вже гарантували собі першу сходинку у квартеті G. Такий результат харків’янам принесла перемога над віденською «Аустрією» — одним із лідерів австрійської бундесліги.

Роман Григорчук: Потрібно намагатися «міксувати»

Роман Григорчук: Потрібно намагатися «міксувати»

Самобутній «Чорноморець» у часи Союзу був рекордсменом за кількістю здобутих призів «Гроза авторитетів». «Моряки» останніми виграли Кубок федерації СРСР та першими здобули Кубок незалежної України. За останні 20 років одесити кілька разів опускалися в першу лігу, але поверталися до когорти елітних команд. З останнього піке «Чорноморець» доволі швидко вивів «західняк» Роман Григорчук. Більшу частину своєї футбольної кар‘єри — і як гравця, і як тренера — він провів за кордоном, переважно в Латвії. 46–річний спеціаліст розповів «УМ» про повернення на Батьківщину, роботу в новому клубі, ставлення іноземців до своєї персони.

«Круг» у замкненому колі

«Круг»  у замкненому колі

Черкаський «Круг» залишився без спонсора і фінансування. У команді були затримки із виплатою зарплат, кілька провідних волейболісток пішли з клубу. Після двох невиїздів на ігри, як уже повідомляла «УМ», колектив рішенням Федерації волейболу України зняли з національного чемпіонату. Волейболістки «Круга» автоматично отримали статус вільних агентів. Очки, набрані черкащанками в поточній першості, анульовано. Також проти шестиразових чемпіонів України можуть застосувати додаткові санкції.

Екватор. Політ нормальний

Екватор. Політ нормальний

У попередні роки про існування в Україні власної хокейної першості згадували хіба тоді, коли наставав час матчів «плей–оф» і хтось намагався кинути виклик «основі» київського «Сокола». Тепер ситуація докорінно змінилася. «Якщо торік професійними в нас були лише два клуби — «Сокіл» і «Донбас», то зараз з’явилися ще шість команд, які стали на шлях професіоналізації», — сказав на вчорашній прес–конференції президент Професіональної хокейної ліги Юрій Загородній. Вісім клубів ПХЛ перейшли екватор, зігравши три із шести запланованих кіл української першості, яка вперше проходить під егідою новоствореної профі–ліги.

Убога й забута

Убога й забута

Відбірковий олімпійський турнір у волейболі дуже складний і в чоловіків, і в жінок. Лише по одній збірній — із восьми, які візьмуть участь у вирішальних баталіях у Туреччині та Болгарії навесні, отримають перепустку до Лондона. Щоб потрапити до «фіналу восьми», слід було виграти передкваліфікацію. Українським командам таке не до снаги. На щиті повернулися і жіночий колектив Володимира Бузаєва, і, минулих вихідних, чоловічий — Юрія Філіпова.

Засудили, поскандалили...

Ця осінь в українській прем’єр–лізі видалася особливо врожайною на скарги з приводу рішень арбітрів. Уже й забулося, що суддівським корпусом опікується славнозвісний італієць П’єрлуїджі Коліна, а гонорар бригаді служителів футбольної Феміди за гру збільшували до 96 тис. грн. Пік скарг на дії рефері припав на останній ігровий уїк–енд листопада. Чи не в кожному з восьми матчів 18–го туру представники команд — переважно тих, яким не вдалося розжитися очками — звинувачували суддів у помилках, свідомих чи несвідомих.

«Бронзова» коробка передач

«Бронзова» коробка передач

Відшукати інтригу для останньої гонки року було важко. Адже за кілька етапів до фінішу сезону чемпіонський титул достроково дістався німцеві Себастьяну Феттелю, Кубок конструкторів також завчасно отримала «стайня» Феттеля «Ред булл».

«Сімка» від «Валенсії» і вибрики Мессі

Від футболістів, на яких тисне тягар відповідальності за результат, найчастіше марно очікувати видовищної гри. А от коли «гирі» вже не заважають творити, з’являються шедеври — на кшталт того, який позавчора у футбольній «Ла Скала» зрежисували «Мілан» та «Барселона». «Думаю, що ми подарували вболівальникам прекрасний спектакль», — сказав після поєдинку форвард каталонського клубу Ліонель Мессі.

Реальний «кулемет»

Реальний «кулемет»

Після вівторкових матчів передостаннього туру групового турніру Ліги чемпіонів загалом уже шість команд отримали квитки до «плей–оф», де гратимуть 16 найкращих колективів. Позавчора до компанії «Реалу», «Мілана» та «Барселони», котрі забронювали перепустки у весняну стадію ще в четвертому турі, приєдналися «Інтер», «Баварія» та «Бенфіка».