Ігор Лубченко: За таку витівку чиновника треба було негайно звільнити

Ігор Лубченко: За таку витівку чиновника треба було негайно звільнити

Коли вітчизняним журналістам (цієї неділі вони відзначають професійне свято) погрожують чи просто заважають працювати, репортери зазвичай апелюють до країн розвиненої демократії. Й інколи даремно... Адже упродовж останніх років працівникам пера все активніше закривають рота навіть у державах, які сповідують високі стандарти свободи слова. На думку керівника спілки журналістів, сумна тенденція тільки набирає обертів. «Нещодавно я повернувся з конгресу Міжнародної федерації журналістів, який цього року відбувався в іспанському місті Кадіс, — каже він. — І можу сказати, що ситуація у світі журналістики тільки загострилася. Ми почули не просто дуже багато виступів, що в їхньому регіоні душать свободу слова. В Іраку щороку близько 30 журналістів убивають, у багатьох країнах вони сидять у тюрмах, закривають газети, радіо і телебачення. Делегат від Судану стояв і плакав: країна розвалюється на шматки. І говорити, що там є якась свобода слова, просто не випадає».

Маври не зробили свою справу

Перший резонансний конфлікт між главою держави та членом Кабміну стався понад тиждень тому. Не пощастило міністру вугільної промисловості Юрію Ященку, який чомусь не супроводжував Віктора Федоровича у робочій поїздці на Донбас. Запальний Янукович тоді привселюдно пригрозив, що покаже Ященкові, як треба жити й працювати у його команді. Відтак майже одразу з’явилася інсайдерська інформація, що Президент вимагає поміняти Ященка на перевіреного кадра Сергія Тулуба. Втім, як заявив один із найближчих до тіла Віктора Януковича політиків, заступник голови Партії регіонів Володимир Рибак, глава держави через деякий час відійшов від гніву і вирішив дати змогу опальному міністру виправитися.

До Росії, в обійми

Минулої п’ятниці у Москві відбулася робоча зустріч міністра палива та енергетики Юрія Бойка з очільником «Газпрому» Олексієм Міллером. Українська делегація про результати перемовин традиційно промовчала, і громадськість вкотре довідалася про хід зустрічі з російських джерел. «Першим кроком може стати створення спільного підприємства двох компаній на паритетних засадах — 50 на 50. Зараз необхідно визначитися з переліком активів, які б могли бути внесені в спільне підприємство кожною зі сторін», — заявив пан Міллер.

Менше, гірше — дорожче

Менше, гірше — дорожче

Вісімнадцятий за ліком Київський міжнародний автосалон Sia, який у ці дні проходить у столиці, назагал виглядає сумно: привид економічної кризи, здається, міцно оселився в його стінах. Для автовиробників та дилерів, що працюють на вітчизняному ринку, початок нинішнього року є навіть гіршим, ніж кризовий 2009–й, коли кількість автопродаж зменшилася на 74%! На 2010–й продавці прогнозують спад ще на десять відсотків. Та й двох головних передумов для покращення ситуації не видно: українці отримують усе менше реальних доходів, а автокредитування працює лише в точковому режимі.

«У вас є план, пане Президенте?»

Другий вихід Прем’єр–міністра Миколи Азарова у прямий ефір (як відомо, тепер початок кожного засідання уряду транслює наживо Національна телерадіокомпанія) мав вразити слухача гостротою глобальних проблем та глибиною соціальних думок влади. Вчора Прем’єр розповів, як він підніматиме вітчизняну промисловість та водночас захищатиме трудящих — саме так, як велить грандіозний план Президента України. А ще Микола Янович продемонстрував значний прогрес в оволодінні українською мовою: принаймні написаний для нього текст урядовець прочитав із мінімальною кількістю помилок.

Схема для вузького кола

Реально оцінити дії чиновників у нашій країні можна, на жаль, лише після завершення їх каденції. Вчора Рахункова палата України оприлюднила результати свого дослідження про те, якими віртуозними методами попередня влада присвоювала собі кошти з державного бюджету.

«Увага, увага, говорить Кабмін!»

«Увага, увага, говорить Кабмін!»

Дієвий, прагматичний та зовсім не популістський уряд Миколи Азарова вирішив не відставати від колег із законодавчої гілки влади — і також запровадив пряму трансляцію своїх щотижневих зустрічей. «[Це сталося] завдяки Національній телерадіокомпанії», — стримано мовив Прем’єр, і більшість його підлеглих одразу ж вирівняли спини. «Принаймні, якщо нас критикуватимуть, то за те, що ми говоримо (???), а не за те, як нас трактують на різних ток–шоу», — обґрунтував Микола Янович причини популяризації своєї роботи.

Відтак перший позитив від нововведення відчули всі: вступне слово Прем’єра було тривалішим, ґрунтовнішим, ніж звичайно, до того ж, Микола Азаров старанніше намагався вимовляти українські слова та навіть ставити наголос у потрібному місці.

Азаров і «дірка»,

Український Прем’єр–міністр Микола Азаров тримається до останнього, аби не дати інтерв’ю журналістам. І це не лише через природне невміння Яновича формулювати думки і українською їх висловлювати. Проаналізувавши ситуацію в економіці та реакцію на неї виконавчої влади, розумієш: трагізм криється не у словах, а в діях.

«З’їмо її під ковдрою!»

Позавчора українська урядова делегація на чолі з міністром палива та енергетики Юрієм Бойком провела закриті перемовини з керівником «Газпрому» Олексієм Міллером. Основна тема діалогу — втілення в життя ініціативи російського прем’єра Володимира Путіна про злиття нашого «Нафтогазу» та російського «Газпрому».

«Ми вже на орбіті, Дмитре Анатолійовичу?»

«Ми вже на орбіті, Дмитре Анатолійовичу?»

Офіційний Київ готується до чергової за рекордно стислий період зустрічі українського Президента Віктора Януковича зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. Аби зрозуміти, про що так часто люблять розмовляти два гаранти, українські парламентарії вчора запросили до Верховної Ради Прем’єр­міністра Миколу Азарова. Утім Микола Янович надав перевагу засіданню Кабміну, а на ясні очі нардепів скерував свого першого заступника Андрія Клюєва.