НОВИНИ ПЛЮС
Не женіть Юлю, що дари приносить
Останні гіркі образи «Нашої України» на Блок Тимошенко, пов'язані із підтримкою БЮТ закону про Кабмін, загальмували природний процес поновлення співпраці цих фракцій. Позавчора ввечері лідери «НУ» і БЮТ — В'ячеслав Кириленко і Юлія Тимошенко — підписали спільну заяву про спільну опозиційну діяльність у Верховній Раді. Однак уже вчора вранці знайшлося чимало «нашоукраїнців», які заявили, що не уповноважували свого парламентського лідера на кроки щодо зближення з БЮТ. «У фракції «Наша Україна» триває дискусія на тему можливої співпраці з Блоком Тимошенко», — резюмувала для ЗМІ депутатка Ксенія Ляпіна.
«Уряд не може працювати й жити з фальшивим паспортом»
Як сформувати основи політичної стабільності в Україні, основи внутрішньополітичного курсу нашої держави, який був би стабілізований на 2007-й і майбутні роки, як дотримуватися положень Універсалу національної єдності, як вирішувати кадрові питання – такими були питання, порушені під час позавчорашньої зустрічі Президента з Прем'єр-міністром та Головою Верховної Ради. Однією iз чільних тем спілкування державних мужів, як повідомив журналістам Віктор Ющенко після завершення консультацій з Олександром Морозом та Віктором Януковичем, була ситуація щодо закону про Кабінет Міністрів.
Новий сезон почнеться із блокади?
518питань планує розглянути протягом поточної, третьої сесії Верховна Рада п'ятого скликання. 54 з них, як повідомив учора на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій та груп парламенту перший віце-спікер Адам Мартинюк, передбачені до розгляду вже на першому після канікул сесійному тижні, який для депутатів розпочинається сьогодні. Зокрема, у четвер парламентарії, імовірно, призначатимуть нового Уповноваженого з прав людини і розглянуть-таки зміни до одіозного закону про Кабінет Міністрів, запропоновані Президентом. Як зауважив товариш Мартинюк, профільному комітету ВР запропоновано розглянути поправки глави держави на предмет їх відповідності Конституції й підготувати до голосування в сесійній залі. Результативність цього голосування, на думку Мартинюка, залежатиме від консультацій на рівні Президента, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради.
Конституція: перезавантаження
Ще на минулому тижні стало відомо, що Президент Віктор Ющенко розглядає можливість проведення всеукраїнського референдуму щодо конституційного ладу в державі. На Банковій хотіли б дізнатися, яким цей лад бачить народ: чи слід скасувати посаду Президента і всі владні повноваження віддати парламенту, чи, навпаки, слід створити нову систему балансу між окремими гілками влади. Водночас саме під час загальнонаціонального «круглого столу», який має відбутися в середині лютого, глава держави планує обговорити зміни до Конституції. Представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич запевняє, що тут у жодному випадку не йдеться про скасування політреформи, а лише про вдосконалення Конституції.
«Трійка» для «братів-слов'ян»
Європейська «трійка» – міністр закордонних справ Німеччини (ця країна головує в ЄС) Франк-Вальтер Штайнмайєр, високий представник ЄС із безпекової та зовнішньої політики Хав'єр Солана та єврокомісар у закордонних справах Беніта Ферреро-Вальднер — сьогодні прибуде до Києва.
«Безконфліктність нам тільки сниться»
НОВИНИ ПЛЮС
А ніхто й не каже, що буде легко...
Не все в нас вирішується в парламенті, але саме парламент є і тлом, і лакмусом, і тест-майданчиком, і головною ареною політичних змагань. Тож міряємо політикум «від сесії до сесії». А сьогодні стартує третя сесія Верховної Ради України V демократичного скликання. Вона триватиме аж до літніх канікул і, можна припустити, триматиме зацікавлену частину суспільства в неабиякій напрузі.