У Джорджа Майкла - сцена на три поверхи

У Джорджа Майкла - сцена на три поверхи

Для українських меломанів цього літа справжній рай. Ще не встигли забутися враження від потужного концерту Елтона Джона, як до Києва завітав король білого блюзу Гарі Мур. Та ностальгувати за червнем не доведеться - Джордж Майкл вніс Київ у список концертів світового 25 Stadium Tour, присвяченого 25-річчю кар'єри і який проходить винятково на стадіонах. 9 липня НСК «Олімпійський» перетвориться на концертний майданчик, який буде видно й чутно чи не з Одеси.

Вишиваний та різьблений модерн

Коли ми вживаємо слово «модерн», то неодмінно маємо на увазі «сучасний». Так, у перекладі з французької це означає «сучасний», але по сутi -не той, який властивий ХХІ століттю. Модерн як стиль був сучасним на зламі ХІХ-ХХ століть. А зараз, щоб зрозуміти, які риси притаманні цьому стилю, варто завітати в Музей українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської лаври. Днями там відкрили виставку на тему «Відлуння модерну в українському народному та декоративному мистецтві».

Недоспані миттєвості слави

Недоспані миттєвості слави

Голова спілки кінематографістів Борис Савченко на фестиваль прийшов одним із перших. За його словами, коли Михайло Іллєнко починав «Відкриту ніч», то глядачів було мало, всі дивилися на Дніпро і раділи за місто. Це було аматорство. Тепер, коли є зацікавленість киян і гостей міста, є серйозні конкурсанти, треба думати про інше місце. Зараз йде потужний клин талановитої кіномолоді, яка може показати себе хоча б на «Відкритій ночі». Як каже Михайло Іллєнко, Борис Савченко — це людина, яка перша з тих, хто, не питаючи чому, як і скільки, дає гроші на фестиваль.

Ті, що слова гранять

У п’ятницю в Спілці письменників України відбулося нагородження переможців міжнародного конкурсу «Гранослов-2006». Iз-понад 70-ти рукописів журі відсіяли кращі твори молодих літераторів віком від 16 до 35 років. Читали і перечитували шедеври конкурсантів Петро Осадчук, Леонід Талалай, Микола Семенюк, Іван Андрусяк та Василь Герасим'юк. Нагороджено 4 лауреатів і 11 дипломантів «Гранослов-2006». Серед лауреатiв двоє дівчат-прозаїків Наталя Добжанська з Волині та буковинка Олеся Воронюк, а також київські поети В'ячеслав Левицький і Павло Щириця.

Таки прорвались

Іван Кравчишин, режисер одного з перших помаранчевих «блокбастерiв» «Прорвемось», із самого початку запланував знімати два фільми: один — для українського прокату, інший — фестивальний. «Прорвемось», за словами режисера, справді недороблений фільм, бо події надто швидко змінювалися, не встигали переробляти сценарій. Та й розуміли, що стара версія вже не сприйматиметься глядачем. Прийшов час випускати в прокат, а «Прорвемось» ще був недомонтований, тому критики й розгромили картину.

Викладачі «нападали», а Козловський захистився

Викладачі «нападали», а Козловський захистився

У кожного з нас є переломні етапи, якими вимірюється життя. Багато з них відбувається саме в червні. Цього місяця випускники шкіл гуляють свій випускний бал, учні та студенти складають державні іспити, а Віталій Козловський 19 червня захистив диплом спеціаліста журналістики у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Не повірите, але кореспондент «УМ» захищалася разом із зіркою поп-естради.

Олег Скрипка як новий купальський феномен

Яке Різдво без коляди, який Великдень без гаївок, яке Купала без Країни Марень, Снів і Мрій! Уже стало традицією святкувати Купала разом з Олегом Скрипкою на Співочому полі у Києві. ІV міжнародний етнофестиваль «Країна мрій» уже може говорити про свої традиції, про заведені порядки, набір обов'язкових програм — ковалі, вишивальниці, лялькарі, кобзарі. За традицією, все розпочнеться з великої купальської ходи з Андріївського узвозу на Співоче поле. Відвідувачі зможуть ознайомитися з етнікою Польщі, Угорщини, Білорусі, Литви, Фінляндії, Франції, Великобританії та Македонії.

Безсонна ніч із чорним котом

У ніч із 23 на 24 червня на Андріївському узвозі, на горі Уздихальниця, що поряд із Замком Річарда, пройде найкоротший у світі фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 11». Початок фестивального перегляду почнеться у суботу, 23 червня, о 21.00, а оголошення переможців розпочнеться із першими променями сонця 24 червня — орієнтовно о 5-й ранку. Раніше фестиваль був особливий трьома «о»: одна гора-один екран-одна ніч. Але вже другий рік поспіль кулуарність «Відкритої ночі» порушує Перший національний, який транслює професійні дебютні та альтернативні кіно- і відеороботи українських кінематографістів у прямому ефiрi, а кіномани можуть за допомогою інтерактивного голосування підтримати симпатичні їм фільми. Переможців визначатиме журі у складі десяти осіб, серед яких лідер гурту «Кому вниз» Андрiй Середа, генеральний директор кіностудії ім. О. Довженка Ігор Ставчанський, народний артист України, композитор Євген Станкович.

День Блума по-київськи

День Блума по-київськи

Щороку 16 червня у більш як 50 країнах світу прихильники ірландського письменника Джеймса Джойса відзначають мистецькими акціями день Леопольда Блума, головного героя роману «Улісс». Саме цього дня відбувається дія роману, який став найвпливовішою книгою ХХ століття. 16 червня 1904 року 22-річний філософ Джеймс Джойс зустрів у Дубліні свою дружину Нору Барнакль, готельну покоївку. Того ж таки року вони покинули столицю Ірландії і більше туди не поверталися. Рівно через десять років він починає описувати поминки за тим червневим днем. 26 тисяч слів, 858 сторінок (перше паризьке видання «Улісса» 1922 року) про один нескінчений день. Саме 16 червня Джойс та представник театру абсурду, а тоді ще його секретар, Беккет після неабиякої пиятики пройшлися дублінським маршрутом Блума в Парижі. Про це дізналися читачі й протягом 80 років вони, кожен у своєму місті, наслідують приклад геніїв.

«Всі потонуть — я спливу»

«Всі потонуть — я спливу»

На це запитання вони зможуть відповісти після того, коли познайомляться з самим Лисом Микитою. Чекати залишилося недовго. Показ фільму планується уже наприкінці червня по національних каналах, а поки що 13 червня відбулася лише його презентація у київському «Кінопалаці». Тож український кінематограф зірвався, як бомба, що 40 років пролежала під стріхою, з пісеньки легендарних «Братів Гадюкіних». 26 серій по 15 хвилин кожна, понад 200 героїв, у головній ролі, звісно ж, хитрий Микита. Три роки підготовки без вихідних — це вам не насіння лузати на лавочці чи скаржитися на сонливість у Верховній Раді.