Підтримані піснею та матеріально

Українські призери I зимових Юнацьких Олімпійських ігор, що завершилися 22 січня в Інсбруку, а також їхні наставники отримуватимуть стипендії від Національного олімпійського комітету. За рішенням виконкому НОК України, ця програма вартістю 100 тис. грн., розрахована на два роки, почне діяти вже післязавтра – 2 лютого.

Два роки поза воротами

Два роки поза воротами

За повідомленням офіційного сайту «Шахтаря», голкіпер Олександр Рибка отримав від УЄФА аж дворічну (!) дискваліфікацію за вживання заборонених препаратів. Нагадаємо, що в одній із допінг–проб Рибки були виявлені сліди сечогінного препарату, який він самовільно приймав для схуднення.

Клубна фортеця чи руїна?

Клубна фортеця чи руїна?

Учасники фінальної частини чоловічого чемпіонату Європи з гандболу, який проводиться у рік літньої Олімпіади, мають подвійну мотивацію. Адже перемога на турнірі гарантує команді пряму перепустку на Ігри, а призери отримають путівки на олімпійський кваліфікаційний турнір. Цими днями на єврофорумі в Сербії якраз настала пора вирішальних матчів за медалі. Сьогодні у Загребі в 1/2 фіналу зустрінуться господарі із «запеклими друзями», хорватами, іншу пару склали збірні Іспанії та Данії.

Олена Петрова: Медалі забулися — людина залишилася

Олена Петрова: Медалі забулися — людина залишилася

Знана українська «стріляюча лижниця» Оксана Хвостенко в одному з інтерв’ю нещодавно сказала, що із завершенням кар’єри біатлоністки «скінчилося її перебування в оазі». Мовляв, залишивши великий спорт, вона зіткнулася з проблемами нелегкого повсякденного життя–буття, до якого потрібно адаптуватися.

Перше місце, де пробують свої сили колишні спортсмени, — тренерська нива. Хтось, як Хвостенко, починає тренувати дітлахів, а іншим — як, скажімо, срібній призерці Олімпійських ігор у Нагано Олені Петровій — доручають відповідальні ділянки, як–то молодіжна збірна з біатлону.

Не кожному з першої спроби вдається ввійти у свою річку. Петрова, попрацювавши з резервістами першої збірної, не побачила результату своєї діяльності й залишила тренерську роботу. Тепер уродженка Удмуртії, яка нині мешкає в Сумах, — очільник Сумського осередку НОК України. На цьому відповідальному посту пані Олена взялася за популяризацію в регіоні спорту та вирішення фінансових проблем, пов’язаних із підготовкою спортсменів Сумщини до майбутніх олімпіад.

Перевершені очікування

Перевершені очікування

Марно було очікувати від наших спортсменів, які брали участь у I Юнацьких зимових іграх, повторення медальної феєрії на кшталт тієї, що влаштували молоді українці на І літній Юнацькій олімпіаді в Сінгапурі півтора року тому.

Час прогресу

Час прогресу

Другий день чемпіонату Європи в Шеффілді був присвячений жіночій кваліфікації. За регламентом, який діє з 2011 року, в основній сітці турніру змагаються 28 фігуристок; із них 18 потрапляють у фінал напряму, а решта — через відбірковий етап.

Як їдуть ковзани, зняті з цвяха?

Як їдуть ковзани, зняті з цвяха?

Англію загалом та місто Шеффілд зокрема важко назвати відомим центром зимового спорту. Країна, яка через півроку прийме XXX літню Олімпіаду, більше відома своїми смарагдовими газонами, а місто — одразу трьома футбольними клубами, один із яких — «Шеффілд», 1857 року народження, вважається найстарішим у світі. Хай там що, але в регіональному центрі Йоркшира та Хамбера, який є містом–побратимом Донецька, знають і про зимові види спорту. Тут базується найстаріша хокейна команда Британії — «Шеффілдські сталевари». Її домашньою ковзанкою є 13–тисячна «Моторпойнт арена». Власне, цей палац, починаючи з понеділка, приймає щорічний, вже 104–й за ліком, чемпіонат Європи з фігурного катання.

Чотири на чотири

Чотири на чотири

Зазвичай для більшості українських тенісистів виступи на турнірах «Великого шолому» обмежуються двома стартовими колами. Третій раунд, вважай, — подія. А виступи на другому тижні змагань — майже «історичний успіх». Минулого року на двох турнірах серії «Гранд слем» (із чотирьох можливих) у четвертому колі грав Олександр Долгополов. Проте цього разу в Австралії жодному з наших співвітчизників не вдалося потрапити за «екватор».

Срібний коктейль із льодом

Із I зимових Юнацьких олімпійських ігор українські спортсмени повертаються з трьома медалями. Упродовж дев’яти змагальних днів в Інсбруку наші юні співвітчизники тричі сходили на п’єдестал і щоразу отримували срібні нагороди прем’єрної «білої» Олімпіади серед молоді віком 14–18 років.