І оркестру командир...

І оркестру командир...

Що таке військовий оркестр? Вальси і марші — скажуть одні. Інші «служиві» обов'язково підкреслять, що там нероби відсиджуються, бо в дудку легше дути, ніж у наряди ходити. Але їздити на «Уралі» чи стріляти з автомата можна навчитися за місяць, а грати на саксофоні — комусь і життя не вистачить. Військовий оркестр не почуєш щодня — не можна просто купити квиток і піти на їхній концерт. Але раз на рік, 24 серпня, можна прийти на майдан Незалежності (або ввімкнути телевізор) і побачити парад військових оркестрів, організований Міністерством оборони України. Тож які сюрпризи чекають киян та гостей міста цього разу, ми вирішили запитати військового диригента Оркестру почесної варти, 35-річного Михайла Рябоконя. Для колективу це буде вже восьмий парад.

Без кокаїну, але з зіркою під руку

Без кокаїну, але з зіркою під руку

Фільм-фентезі «Зоряний пил» режисера Метью Вон (продюсер фільмів «Карти, гроші, два пістолети», «Великий куш», режисер бойовика «Листовий пиріг») просто не може залишитися непомічений. І на це є кілька причин. Одна з них — зіркові герої. Поряд із маловідомими акторами красуня Мішель Пфайффер грає пристаркувату відьму Ламію, Роберт де Ніро — злого капітана Шекспіра з літаючого корабля, Пітер О'Тул — розважливого короля. А ще назва з подвійним дном — «зоряним пилом» на сленгу називають кокаїн. Та про нього ні слова, бо це казка, причому добра.

«ВВ» із «Гайдамаками» співатимуть за колючим дротом

«ВВ» із «Гайдамаками» співатимуть за колючим дротом

На День незалежності любителям неформальних святкувань доведеться розірватися на тисячу дрібних хом'ячків, щоб встигнути в усі місця, де відбуватимуться цікаві й нестандартні акції. Насамперед прийдеться вибирати між другим музично-літературним андерграундовим фестивалем «День Незалежності з Махном», де виступатимуть «Мертвий півень», «Мед Хедс XL», «Танок на майдані Конго», письменники Сергій Жадан, Олесь Ульяненко, Павло Вольвач, Лесь Подерв'янський, етнофестивалем «Підкамінь», на якому гудітиме «Замкова Тінь», «Пропала грамота» і «Кому Вниз» та фестивалем «Європейський міст» — «Кордон 803» за участю відомих гуртів із Польщі: «Габакук», «Ву Ву», «Закопавек», «Арка Ноя» — та наших: «ВВ», «Гайдамак», «Флайzzи» і «Ковчег Ноя». При тому всьому фестивальному багатстві в кожному порядному місті чи містечку в той день теж своя сцена і забава до рання. Душа болить, а серце плаче, розриваючись.

Хресний хід і пиво

Хресний хід і пиво

Минулої неділі на Співочому полі в Києві відзначали День хрещення Русі. Рок-концерт, як і обіцяв, розпочав вітальним словом митрополит Московського патріархату Володимир. Зважаючи на його вік, млявий виступ тільки збунтував публіку. Молодики кричали: «Давайте ДДТ!». Публіку чарували піснями рок-гурти ДДТ і «Брати Карамазови» а також грузинська джазова співачка Ніно Катамадзе. Атмосфера концерту була зовсім не такою, на яку сподівалася Міжнародна громадська організація «День хрещення Русі». Але хто його знає, що планували побачити організатори, запросивши рокерів відсвяткувати разом із Московським патріархатом 1019 років від Дня хрещення Русі. Звісно, атрибуту рок-музики — пива та інших алкогольних напоїв — на Співочому полі не продавали. Але через це кількість «щасливих» не зменшилася. І це зрозуміло. Хто ж це прийде «не у формі» на концерт ДДТ чи «Братів Карамазових»? Публіка поділилася навпіл. Одні приходили лише на ДДТ, інші — на грандіозний концерт. А тих, хто воістину святкував День хрещення Русі, можна було напевне перелічити на пальцях.

«Недоєна корова» Івана Кравчишина

«Недоєна корова» Івана Кравчишина

Кінокомпанії «Film.ua» та «Production UA» почали роботу над двосерійним художнім телефільмом «Здивуй мене». Зйомки проходять у Києві з 3 по 27 серпня. Жанр картини — романтична комедія. В основі сюжету — оригінальний сценарій Миколи Сніцара, режисер-постановник — Іван Кравчишин («Прорвемось!» «Stop Revolution!»). У стрічці знімаються актори Олег Штефанко , Валерія Арланова, Радмила Щоголова, Станіслав Боклан, телеведучий Максим Неліпа...

Кролик і папуга під ялинкою

Кролик і папуга під ялинкою

Днями в офісі телеканалу «Інтер» режисер Андрій Бенкендорф та його знімальна команда розбили тарілку, що символізує початок зйомок ліричної комедії «Ялинка, кролик, папуга». До цього мюзиклу, що має вийти на екрани в новорічну ніч, Бенкендорф зняв 20 фільмів, найвідоміші з яких — «Бандитський Петербург»(2000), «Європейський конвой» (2003), «Бомж» (2006), «Старики-полковники» (2007), «Вітчим» (2007). Як каже режисер, йому зовсім не соромно після художніх фільмів працювати над новорічною стрічкою. До його рук потрапляють чи не щодня десятки сценаріїв. Він їх читає і відкидає, бо не бачить, що з цієї макулатури можна зробити, а от з «Ялинки, кролика, папуги», вважає режисер, вийде непогана лірична мелодрама.

Олег Ольжич. Неформальний поет і націоналіст

Олег Ольжич. Неформальний поет і націоналіст

Із нагоди святкування 100-річчя від дня народження Олега Ольжича (Кандиби), одного з найвідоміших українських поетів ХХ ст., публіциста, ідеолога українського націоналізму, політичного і революційного діяча, доктора наук і археолога, у видавництві «Смолоскип» відкрили фотовиставку. Унікальні світлини 1900—1940 років із життя та творчості Олега Ольжича в Україні досі не експонувалися. Осип Зінкевич, директор видавництва «Смолоскип», упорядник «Вибраних творів» та «Духа руїни по сторінках історії» Олега Ольжича, які теж презентували на відкритті виставки, каже, що це фотографії з архіву дружини і сина поета, Олега Кандиби, який живе в Канаді. Саме він передав їх до архіву-музею. «Багато фотографій отримали з Братислави від доктора Миколи Неврлома, який співпрацював з Ольжичем перед і під час війни, деякі фото співробітників Ольжича, деякі з власного архіву», — розповідає Осип Зінкевич. На одній стіні висять відгуки, яким 50 років, а також ті, які в пресі з'явилися нещодавно.

Реконструкція по-австро-німецьки

Реконструкція по-австро-німецьки

У культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» кипить підготовка до реставраційних робіт. Українці зносять зайві будівлі, вичерпують відрами воду з ям після археологічних розкопок Воздвиженського монастиря у старому Арсеналі, які треба якомога швидше засипати, і готують територію до будівельних робіт. З дня на день сюди приїдуть представники компанії «Штрабаг» (Австрія—Німеччина) і навпроти Києво-Печерської лаври почнеться робота.

Розбиваючи стіну

Розбиваючи стіну

У вівторок у Києві, на вулиці Пушкінській, відкрили книгарню, назвали невибагливо і звично — «Книги». Книжковий магазин на цьому місці був ще з радянських часів, але товар продавали з вікна, вхід — із двору, а зробити офіційний вхід із вулиці Шевченківська районна рада не дозволяла. Про цей магазинчик корінні кияни знали, вчащала богема попити чаю, поділитися думками, але звідки пересічному перехожому знати, що тут поруч і проконсультують якнайкраще, і з письменником живим можна в дверях зіткнутися?

Як можна трішки завагітніти

Як можна трішки завагітніти

Перші враження від комедії «Трішки вагітна» режисера Джуда Апатоу — фільм для блондинок (хто ще може вкладати сенс життя у фразу: «Вагітна чи оминуло?»), для першокурсників (бо, здається, ця тема для них актуальніша, аніж вступ до спеціалізації), для краль після вечірки в клубі (вона часто є синонімом ранкового похмілля). Щодо краль, я не прогадала. Йдеться справді про кралю, яку підвищили на роботі. Тепер вона ведуча на популярному американському телеканалі. Звісно, розумна, самотня, стильна, скромна.