Переплутана війна

Переплутана війна

Дві з половиною тисячі американських військовослужбовців та значна кількість танків і артилерії згрупувалися вчора в передмістях іракського міста Ен-Неджеф в очікуванні наказу командування про штурм цього осередку повстання шиїтів, повідомила агенція «Ассошіейтед Пресс». Як вважають, у місті перебуває войовничий лідер шиїтів Муктада аль-Садр, міліція якого очолює криваве повстання на півдні Іраку. Генерал Марк Кіммітт, заступник командуючого американською військовою операцією в Іраку, пояснив кореспонденту агенції: «Нашою мішенню є не місто Ен-Неджеф, а Муктада аль-Садр і його міліція. Ми знайдемо його і знищимо. Ми дуже хотіли б, щоб його не було в Ен-Неджефі чи Кербелі, бо дуже шануємо святині, які розміщені в цих містах, шануємо шиїтів».

Із полону — на таксі

Знов увага української громадськості прикута до Іраку: телеканал «Аль-Джазіра» у понеділок увечері повідомив, що в Багдаді бойовики захопили в полон співробітників російської компанії «Інтеренергосервіс». Як стало відомо вже пізніше, серед восьми викрадених інженерів — п’ятеро громадян України, які працюють в Іраку за контрактами. Цю інформацію «УМ» підтвердив речник Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський. За його словами, таке повідомлення «викликає глибоке занепокоєння МЗС України». За даними катарських журналістів, захоплені співробітники компанії відновлювали електростанцію в передмісті Багдада Ель-Дора. У двоповерховий будинок, де перебувало 12 контрактникiв, увірвалася озброєна група у масках із 15-20 осіб, захопила інженерів i «повантажила» їх у мікроавтобус. На щастя, бути у заручниках російським та українським інженерам довелося недовго: іракці всіх захоплених звільнили вже у вівторок пообіді. Як повідомляє РІА «Новости» з посиланням на керівництво «Інтеренергосервісу», із заручниками викрадачі поводилися добре і відпустили одразу після того, як дізналися, що ті не американцi, а росіяни та українці. За словами представника компанії, іракські бойовики навіть попросили вибачення в інженерів, посадили у таксі й відправили додому. Зараз люди знаходяться в офісі «Інтеренергосервісу» в Багдаді, почуваються добре. Вони навіть не встигли злякатися, запевняють представники російської компанії. Міністерство закордонних справ України вже підтвердило інформацію про звільнення українців.

Знайомство зі стратегічним прицілом

Візит до Києва Сергія Лаврова, підвищеного президентом Путіним з посади посла Росії при ООН до міністра закордонних справ, має насамперед ознайомчий характер. Це перша за місяць перебування Лаврова на новій посаді (призначений керівником МЗС 9 березня) його поява у Києві. Візит цей свідчить щонайменше, що росіяни вже не поспішають летіти до «матері городів руських», аби довести пріоритети старовинної слов'янської дружби: так, Лавров прибув в українську столицю на півдоби, причому дорогою до Дубліна.

Швидке не тільки харчування

Не секрет — студента хлібом не годуй, а дай тільки можливість «перехопити» на ходу. У цьому випадку при нагоді стають заклади швидкого харчування, що, буває, не балують своїх відвідувачів якісною їжею. Саме так сталося в Донецьку, де протягом трьох днів на лікарняні ліжка потрапили понад два десятки молодих людей. Причому більшість із них — іноземці.

Колючки вірменських троянд

Учора урядові війська здійснили повну блокаду столиці Вірменії — Єревану — та разом з підрозділами МВС взяли під охорону приміщення парламенту республіки та президентської адміністрації — повідомило інтернетівське видання Gazeta.ru. Такий фінал кількаденних виступів опозиції з вимогами виконати минулорічне рішення Конституційного суду та провести всенародний референдум про довіру президенту країни Роберту Кочаряну. Вірменський «гарант» вимоги опозиції відхилив, а замість демократизації громадського життя запровадив цензуру у ЗМІ та блокував столицю.

Великодня ніч на транспорті і на кордонi

Кияни, які на Великдень зібралися святити паски в центрі міста, повернутись додому встигнуть, як би на довго не затягнулась служба. Для цього Київська міська державна адміністрація розпорядилася продовжити роботу транспорту 11 квітня до першої години ночі.

Контрольована напруга

Учора Верховна Рада України відмовилася розглядати питання про відкликання наших миротворців з Іраку. На вимогу лідера комуністів Петра Симоненка це питання було поставлено на голосування, але не знайшло підтримки в сесійній залі. Поновлення дискусії про виведення миротворців iз «гарячої точки» зумовила смерть солдата Руслана Андрощука, якого вчора поховали на батьківщині.

Кров і хаос. День сьомий

Кров і хаос. День сьомий

Останній тиждень в Іраку, за всіма ознаками, слід називати не повстанням, а справжньою війною. Проти коаліції воюють як шиїти, так і суніти. Повідомлення з Іраку мають усі ознаки звітів iз лінії фронту. Позавчора подав у відставку тимчасовий міністр внутрішніх справ Іраку Нурі Бадран, оскільки очолювана ним 50-тисячна шиїтська міліція не в змозі (чи не хоче?) чинити спротив шиїтським повстанцям.

Демократія і старий президент —

Демократія і старий президент —

Позавчора в Алжирі відбулися президентські вибори, які, на думку аналітиків, були найдемократичнішими від здобуття цією країною незалежності від Франції, тобто з 1962 року, можливо, найдемократичнішими у всьому арабському світі (якщо в цьому випадку можна говорити про демократію в її західному розумінні).