Більше протестів, непартійних і насильницьких

Більше протестів, непартійних і насильницьких

ільства, 2012 рік — третій рік перебування при владі Віктора Януковича — виявився рекордним щодо кількості протестів та репресій в Україні. Про це свідчать результати дослідження ЦДС, проведеного за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Національного фонду за демократію.

Покращення назло попередникам!

Покращення назло попередникам!

Вчора збулася, нарешті, давня мрія підданих Української держави — вони отримали змогу почути Прем’єр­міністра Миколу Азарова. Очільник українського уряду, як відомо, працює взагалі без програми дій свого Кабінету і до цього часу категорично відмовлявся звітувати перед громадськістю за зроблене. Всупереч вимогам опозиції, він не виступив iз публічним звітом перед власною відставкою — після парламентських виборів. На відміну від багаторічної традиції нинішній Прем’єр відмовився підбивати підсумки минулого, 2012, року. Зрештою, його друге входження у владу відбулося також у режимі певної таємності — без програми діяльності.

Утiм останні політичні події таки змусили Миколу Азарова вийти з «невидимої зони»: вчора він провів прес­конференцію, а вже у п’ятницю разом зі своїми урядовцями у повному складі відвідає засідання Верховної Ради.

Вибір є!

Вибір є!

Відкриватиме фестиваль DocudaysUA іронічна стрічка чеських авторів Клари Тасовської та Лукаша Кокеша «Твердиня», відзнята у Придністров’ї, або ж, як iще автори називають цю місцевість — «музеї тоталітаризму просто неба». Ця стрічка не даремно обрана прелюдією до фестивалю, оскільки головний акцент цьогорічного DocudaysUA зосереджений саме на свободі слова та мирних зібрань.

Право першої і наступної ночей

«Ми пропонуємо «право першої ночі» Кличку», — повідомив учора журналістам лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи проблему з висуненням опозиційного кандидата в мери Києва. Уже час визначатися, а ясності щодо персоналій — немає. «...Якщо Кличко відмовляється (хоча краще, щоб цього не було) — тоді, напевно, другому треба запропонувати [балотуватися] Арсенієві Яценюку. Якщо Арсеній не захоче йти, тоді логічно було б запропонувати мені, — каже Тягнибок. — Якщо ж я відмовляюся, тоді ми пропонуємо розкладочку, де кожна з політичних сил висуває свого кандидата. Нам же треба думати не тільки про те, що ми знайшли класного кандидата, а й про те, яким він буде господарником, щоб нам потім не було соромно і ми не кусали лікті».

Робота чи розпуск?

Робота чи розпуск?

Після початку чергового блокування парламенту — через мандат БЮТівця Власенка — опозиція натякнула, що ця Верховна Рада може й не відновити нормальну роботу. Спочатку лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, а потім його однопартієць, заступник Голови ВР Руслан Кошулинський заявив: «Думаю, що в такому складі парламент не запрацює. Методи політичного залякування, відмова від жодних компромісів з опозицією створили обставини, через які парламент не може працювати». Тож опозиція виступає за дострокові парламентські й президентські вибори.

За Шевченком нічого не видно

За Шевченком нічого не видно

За місяць на посаді міністра культури Леонід Новохатько вперше зустрівся з пресою напередодні Шевченкових днів. І вирішив говорити тільки про підготовку до 200–річного ювілею. Чим дуже розчарував. Бо майже всі нагальні проблеми галузі, зокрема низка «музейних» скандалів, які потребують негайного втручання, залишилися — виходить так — поза увагою нового міністра. Принаймні поки що.

А ось і не віддам!

Вибух, який пролунав 4 березня в районі метро «Кловська», коли автівка президента Всеукраїнського єврейського конгресу і власника Першого єврейського міжнародного новиннєвого телеканалу Jewish News One (JN1) виїжджала з двору, сам Вадим Рабинович розцінює, швидше, не як замах, а попередження. За його словами, існує дві версії, які могли стати підставами для замаху. І питання щодо столичного футбольного клубу «Арсенал» тут ні до чого: «З Онищенком (Олександр Онищенко — народний депутат від Партії регіонів) у нас усе домовлено. Скоро він стане президентом клубу».

ДіаЛОХ із країною–2

Після тривалої перерви у спілкуванні з журналістами, що розтягнулася на 15 місяців, Президент України минулої п’ятниці провів прес–конференцію, на якій не обійшлося без конфузів, гострих та іронічних запитань. Проте варто відзначити, що прес–служба АП зробила все, аби Віктор Янукович був добре підготовленим до різких випадів опозиційних ЗМІ та зазнав якомога меншого дискомфорту від них.

Безпека не безперечна

Розвиваючи тему цього тижня — саміт «Україна—ЄС» та взагалі відносини з Євросоюзом, представництво Конрада Аденауера в Україні та Центр досліджень армії, конверсії й роззброєння провели вчора прес–конференцію на тему «Потенціал співробітництва України з ЄС у сфері безпеки».

Від їхнього «пакращення» народу тільки гірше

Учора Українська Гельсінська спілка оприлюднила щорічну доповідь «Права людини в Україні–2012». За словами правозахисників, загальні результати невтішні: в більшості випадків в Україні права людини є незахищеними.