Де у вас у кишенях газ?

Де у вас у кишенях газ?

Газове протистояння між Службою безпеки та урядом, пов’язане із розмитненням газу «Росукренерго» на користь «Нафтогазу України», набуло нових несподіваних форм. Після того як у вівторок СБУ порушила кримінальну справу за фактом контрабанди газу співробітниками Енергетичної регіональної митниці, вітчизняна митниця завдала «удару у відповідь». Того ж дня першого заступника голови СБУ Валерія Хорошковського, який повертався в Україну зі Швейцарії, обшукали на митниці в аеропорту «Бориспіль». Ситуація доволі пікантна, якщо врахувати, що з грудня 2007 року до лютого 2009 року саме пан Хорошковський очолював Державну митну службу України.

Митарства з розмитненням

Газове протистояння між НАК «Нафтогаз» і урядом з одного боку та Службою безпеки — з іншого продовжується. Нагадаємо, що СБУ порушила кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном (більш як 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7,5 млрд. грн.) шляхом зловживання службовим становищем посадовцями НАК «Нафтогаз України». Після чого була і поява слідчих СБУ під охороною бійців «Альфи» у будівлі «Нафтогазу», і призупинення слідчих дій у цій справі Шевченківським райсудом столиці. Втім у Службі безпеки не стали чекати середини березня, коли Феміда має розглянути правомірність порушення «криміналу» проти посадовців «Нафтогазу» за ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу — тим більше, що, за словами міністра юстиції Миколи Оніщука, згідно із законодавством, суд міг заборонити слідчі дії СБУ лише на п’ять діб, але аж ніяк не на два тижні. Служба порушила іншу кримінальну справу — тепер уже за фактом контрабанди газу співробітниками Енергетичної регіональної митниці, й за іншою, 201–ю, статтею КК.

ГАЗонули й пригальмували

ГАЗонули й пригальмували

Уже третій день головними ньюсмейкерами країни залишаються «Нафтогаз» та Служба безпеки. Після порушення слідчим управлінням СБУ ще в понеділок кримінальної справи за фактом заволодіння чужим майном (більш як 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7 млрд. 500 млн. грн.) шляхом зловживання службовим становищем посадовцями НАК «Нафтогаз України» у вівторок було затримано заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька. Пік конфлікту припав на середу, коли слідчі СБУ під охороною бійців «Альфи» увійшли до будівлі «Нафтогазу», щоб провести виїмку потрібних документів. Противагу їм склали нардепи від БЮТ, один із яких навіть зірвав маску з «альфівця». Після того як у важкому стані було госпіталізовано в. о. головного бухгалтера НАК Марію Кушнір, Шевченківський райсуд столиці призупинив слідчі дії у цій «газовій справі».
Учора зранку слідчі СБУ в супроводі «Альфи» намагалися ввійти вже до будівлі «Укртрансгазу», дочірньої структури «Нафтогазу», але порогу компанії не переступили.
Спілкуючись зі співробітниками Служби безпеки щодо перебігу «газових» подій останніх днів, «УМ» намагалася з’ясувати перспективи доведення розслідування резонансної справи до логічного кінця. Слідчі СБУ, які побажали залишитися неназваними, не приховують, що останнє слово — за Фемідою.

Дорозвідничали

Представник посольства України в Бухаресті цікавився таємною інформацією міністерства оборони Румунії, у зв’язку з чим військовий аташе посольства України в Румунії був оголошений персоною нон грата та висланий із Румунії, повідомили вчора румунські агенції «Регнум» та «Гандул». Прізвище висланого з Румунії українського дипломата не вказано, але румунські ЗМІ повідомляють, що йдеться або про аташе з оборони та ВМС Анатолія Яценюка, або про військового аташе Сергія Ільницького.

А «Білий лебідь» на суді...

А «Білий лебідь» на суді...

Учора Ворошиловський райсуд міста Донецьк під головуванням судді Ірини Бухтіярової засудив керівника фонду «Антикорупція» Бориса Пенчука до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє сайт «Остров». Початком терміну відбування покарання вважається з 9 жовтня 2008 року, коли Пенчука було взято під варту. Крім того, суд ухвалив стягнути з нього понад шість тисяч гривень за проведення науково–технічних експертиз. Засуджений та його адвокати одразу заявили про намір оскаржити цей вирок.

Підполковнику, у вас є «план»?

Про цей випадок ЗМІ стало відомо з неофіційних джерел у правоохоронних органах. Виявляється, позавчора співробітники Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС спільно з прокуратурою Київщини затримали під час спроби збуту наркотичної сировини офіцера СБУ. Джерело «УМ» додало, що торговця «травичкою», підполковника СБУ, затримали в одному з популярних ресторанів на Обухівській трасі, що під Києвом. І додає, що офіцер із «планом» попався не випадково, стосовно нього оперативники СВБ певний час відпрацьовували відповідну інформацію. Отже, виходить, підполковник підторговував «травичкою» не вперше.

Зелений кашкет і стриманий макіяж

Зелений кашкет і стриманий макіяж

Державна прикордонна служба України почала впроваджувати нові стандарти культури прикордонного контролю, що регламентують поведінку інспекторів, зовнішній вигляд і порядок на робочому місці. У відомстві навіть розробили спеціальну пам’ятку для інспекторів–прикордонників «Відомчі стандарти культури прикордонного контролю», яку днями презентували громадськості. Що й казати, неохайність та нетактовність серед «зелених кашкетів» відтепер жорстко каратимуть. У персоналу формуватимуть нову ідеологію, що ґрунтується на принципах відкритості й доброзичливості до тих, хто перетинає кордон. Причину змін керманичі Держприкордонслужби називають коротко: Євро–2012. Тож змінюватися на краще прикордонникам «сам Бог велів».

Зі святом тебе, «Гоша»!

Зі святом тебе, «Гоша»!

Внаслідок спецоперації ГУБОЗ МВС, ще двоє активних учасників бандитського угруповання Олександра Капітонова днями приміряли металеві браслети. Як повідомила «УМ» прес–секретар ГУБОЗ Олена Мельник, йдеться про 40–річного адвоката Володимира Б. та 42–річного колишнього військового Федіра Г. на прізвисько «Гоша». Прикметно, що «Гоша» отримав цього понеділка специфічне «привітання» із Днем захисника вітчизни — саме цього дня Печерський райсуд Києва обрав йому мірою запобіжного заходу утримання під вартою.

Спецназ на «золотому» піску

Спецназ на «золотому» піску

За матеріалами Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС, днями Генеральною прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом незаконного намиву піску в Обухівському районі Київської області в гирлі річки Дніпро. Як повідомила «УМ» прес–секретар ГУБОЗ МВС Олена Мельник, через протиправні дії корумпованих чиновників Української міськради Обухівського району державі завдано чималих збитків — аж на п’ять мільйонів гривень. Аби убозівці вчасно не втрутилися, сума збитків була б значно більша й сягала б чотирнадцяти мільйонів гривень.

Криза жене за ґрати

Криза жене за ґрати

Те, що економічні негаразди призводять до підвищення рівня злочинності, відомо кожному криміналісту. Що вже казати про фінансову кризу, адже різке зростання кількості безробітних виливається в криміналізацію суспільства. За умов відсутності легальних засобів для існування усе більше безробітних ризикуватимуть власною свободою, щоб прогодувати сім’ю, а вуличні пограбування вже зараз є найпоширенішим злочином. І якщо в МВС протягом останніх місяців намагаються «заговорити» цю тему (мовляв, який сплеск злочинності, не лякайте людей, є лише сезонне зростання), прості громадяни буквально скуповують засоби захисту у зброярських магазинах. Попитом користується і газовий балончик, і пістолет під пневматику чи навіть гумову кулю. Чи лише для захисту розкуповується зброя, чи, може, ще й для нападу на якусь філію банку у провінції? Це вже інше питання.
Натомість серед силових структур поки що лише у Держдепартаменті з питань виконання покарань визнають: за останні три місяці кількість арештованих у СІЗО почала різко зростати. І це при тому, що за останні чотири роки кількість підсудних та засуджених потроху зменшувалася. Окремі науковці–правники та правозахисники роблять невтішний прогноз: за таких умов уже за два–три роки кількість засуджених в Україні збільшиться… удвічі!