Президентська «перукарня», що стриже місцеву владу

Позавчора, представивши кримському активу свого нового постійного представника в АРК — екс-прокурора автономії Віктора Шемчука, Президент Віктор Ющенко заповнив останнє порожнє місце на владній шахівниці півострова. Більшість оглядачів і політиків одностайні: це досить вдалий хід. Хоча б тому, що за сукупністю наявних чотирьох «П» (професіоналізм, порядність, публічність і патріотизм) 36-річний Шемчук виглядає достойно.

Цушко й анекдоти

Цушко й анекдоти

Учора Верховна Рада заслухала інформацію міністра внутрішніх справ Василя Цушка про ситуацію в його відомстві. Власне, заслуховування було ініційоване «регіоналом» Володимиром Сівковичем. Мовляв, незважаючи на те, що керівництво МВС змінилося, в пресі й далі з'являються публікації про ганебні явища в середовищі правоохоронців. Утім виступ Цушка не стосувався проанонсованих Сівковичем питань і був побудований лише на критиці своїх попередників. Особливо дісталося на горіхи колишньому однопартійцю Василя Цушка по СПУ Юрію Луценку. «Багато почули про діяльність попередника, а хотіли почути, як МВС працює зараз, — слушно дорікнув Цушкові БЮТівець Олександр Турчинов. — Та й критикувати треба юридичною мовою, коли злочин доведено».

Заручини після розлучення

У неробочий для парламенту день у будівлі тієї-таки Верховної Ради станеться знаменна подія — «НУ» і БЮТ підписами своїх лідерів скріплять угоду. Це заплановано на першу годину сьогоднішнього дня. Від БЮТ угоду підпише Юлія Тимошенко, а від «Нашої України» — номінальний керманич НСНУ Віктор Балога, глава секретаріату Президента.

Усі хочуть ДУСю

Приваблива ДУСя багатьом не дає спокою. Державні резиденції, санаторно-курортні комплекси, мисливські господарства, кінні і навіть лікеро-горілчані та спиртові заводи, ресторани та квартири в центрі столиці, — все це майно належало Держуправлінню справами ще з часів скандального керівництва Ігоря Бакая. Створена Леонідом Кучмою, ДУС було незрозумілою структурою із забезпечення вищого чиновництва при Президенті з такими ж непрозорими повноваженнями. Після зміни влади у 2004 році почалися зміни, хоча документація глави держави щодо ДУС досі часто зберігає гриф таємності. Але нинішній керівник ДУС Ігор Тарасюк нині стверджує, що працює прозоро й навіть ефективно: мовляв, отримав Держуправління «зі збитками по всій структурі мінус 24 мільйони гривень», а вже за рік підняв виторг недержавних підприємств ДУС удвічі.

Світло в середині тунелю

Світло в середині тунелю

Якщо коаліція хоче працювати, їй ніщо не завадить. Попри те, що БЮТівські «воїни світла» цілу ніч позмінно чергували у захопленій електрощитовій, не здавши позицій і вдень четверга, світло у сесійній залі з'явилося. Як пояснили задоволені «регіонали», у парламентського електропостачання є ще й «альтернативні джерела». Щоправда, не працювало одне з двох табло, на яких висвітлюється інформація про результати голосування й виступаючих, та й друге періодично блимало, але сесія розпочалася. Депутати фракції Партії регіонів — теж на своїх «бойових постах»: стіною оточують трибуну і президію, щоб не допустити туди авангард опозиції. А комунiсти ще й заблокували звукову апаратну — для її ж безпеки.

Злиття через «не хочу»

Російська компанія «Газметал», що входить до холдингу «Металоінвест», веде переговори про злиття з «Індустріальним союзом Донбасу». Цю інтригуючу інформацію днями підтвердили в інтерв'ю українським та російським медіа основні власники — Алішер Усманов та Сергій Тарута. Така угода може спричинити появу на світовому ринку нового великого гравця з рівнем капіталізації близько 18—20 млрд. доларів, який зможе конкурувати з лідерами світових металургійних гігантів, коментує Бі-Бі-Сі. Нова компанія зможе щорічно виробляти 20 млн.тонн сталі та 40 млн.тонн залізорудного концентрату.

Свої встановили, свої ж і скосили

Свої встановили, свої ж і скосили

Всеукраїнський тур лідерки БЮТ у вівторок проліг через Хмельницький. Спочатку Юлія Тимошенко була присутня на аукціоні з реалізації права оренди земельних ділянок, що вперше проводився у місті. Торги виявилися доволі успішними. Стартова ціна за ділянку в 15 соток зросла в підсумку у 25 разів. Новий господар виклав півмільйона гривень, які поповнять фонд розвитку обласного центру. Вигідно для громади були реалізовані й інші земельні лоти. У такий спосіб, за сміливими прогнозами деяких можновладців, цьогоріч місто може заробити щонайменше 100 млн. гривень. Юлія Володимирівна пообіцяла, що аукціонний досвід хмельничан впроваджуватимуть по всій країні.