Дорога до раю

Дорога до раю

Унікальний будинок–музей Поліни Райко, який зберігає шедеври сучасного настінного розпису, розсипається на очах через старість. За кілька років життя жінка самотужки перетворила звичайну сільську хату на справжню художню галерею, розписавши власноруч її стіни. Поліна Райко пішла з життя 15 січня 2004 року. А її хата лишилася, щоб дивувати нас фантазією покійної господині. Відомі українські критики й художники ставлять спадщину Поліни Райко, яка малювала в стилі «наїв», нарівні з Ніко Піросмані й Марією Приймаченко. Після смерті художниці шанувальники її таланту з Канади викупили сільську хату за 5,5 тисячi доларів у нетямущих родичів Поліни Райко та передали в дар українцям. Але вiдтодi ніякого ремонту в будинку–музеї не проводили, і будівля потихеньку почала руйнуватися. Нещодавно в «Мистецькому арсеналі» відбувся «круглий стіл», на якому відомі громадські діячі вирішили написати відкритий лист Президенту України та депутатам Верховної Ради з проханням про допомогу.

Екзотика на... підвіконні

Екзотика на... підвіконні

Мандарини, гранати, ананаси, лимони, банани, інжир, суничне та кавове деревця ростуть у хаті Олега Тихого з Підгайців. Загалом вирощуванням екзотичних рослин пан Олег займається більше 10 років, нині це його основне заняття. Свого часу чоловік працював у лісництві, а згодом потрапив під скорочення. В езотичній колекції Олега Тихого близько 200 заморських деревець (житлові умови це дозволяють, адже в чоловіка двоповерховий будинок). Зазвичай усі деревця стоять на підвіконнях, а більші — банани, наприклад, — посеред кімнати. Інжир господар тримає у підвалі — каже, що там для нього найкращі умови для зимівлі.

Вакансія для цілителя

Головний лікар Івано­Франківська Тарас Масляк із робочої поїздки до В’єтнаму, де він вивчав особливості тамтешньої системи охорони здоров’я, повернувся додому з несподіваним проектом. «Найперше я був глибоко вражений результатами гармонійного поєднання сучасної традиційної медицини з народною, до якої вдаються в’єтнамські лікарі, — розповів «УМ» Тарас Романович.

«Я вам зроблю тут 37-й рік!»

У селі Свидівок Черкаського району від незапланованих перевірок лихоманить школу. «За планом районне управління освіти мало перевіряти наших колег у школі села Вергуни, але вони чомусь з’явилися у нас. Після них до нас прийшли пожежники та працівники СЕС. Кого чекати завтра — не знаю», — розповідає «УМ» директор Свидівоцької школи Євгеній Нелін.

Листівка в обмін на солодощі

Листівка в обмін на солодощі

У рамках проведення акції «Миколай про тебе не забуде» 750 волонтерів уже виготовляють святкові листівки. Їхні роботи виставлять на Фабриці святого Миколая, куди всі охочі зможуть принести солодощі, канцтовари, іграшки, дитячі книжки та журнали, обмінявши їх на святкову листівку.

Коктебель — це не тільки коньяк

Коктебель — це не тільки коньяк

Фахівці NASA — Адміністрації з аеронавтики та космонавтики США — за допомогою супутникового сканування Земної кулі виявили на ній місця з найбільшим енергетичним впливом на людину. Список світових «лідерів» очолили американські Гранд Каньйон та національний парк Йеллоустоун.

Сміттєвий рай для курорту?

Таку перспективу для кримчан змалював на позавчорашній презентації національних проектів, організваній Держ­агентством з інвестицій і управління національними проектами України, віце–прем’єр тутешньої Ради міністрів Валерій Пальчук.

«Караван» у степах України

Інженери та конструктори публічного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» презентували ще одну новинку — автопоїзд–зерновоз КрАЗ–«Караван». До його складу увійшли автомобіль–самоскид КрАЗ–6230С4–330 і такий же причеп КрАЗ–А261С3 із загальним об’ємом самоскидних платформ 60 кубометрів.

Контрольний у голову — навіть у немовлят...

Контрольний у голову — навіть у немовлят...

На міському кладовищі Володимира–Волинського свій вічний спочинок знайшли 382 розстріляних у роки Другої світової війни під стінами стародавнього городища. Минулої осені тут було захоронено прах ще 367 жертв масових розстрілів.

Прибиральниця грошей

До пори до часу 46–річна прибиральниця, котра мешкає в одному із сіл поблизу Івано–Франківська, залишалася поза підозрою. Тим паче що лукава жінка неодноразово cкаржилася працівникам приватного торговельного підприємства, де вона наводила порядок, на своє злиденне існування.