Чи справді Вакс — «Бакс»?

Протистояння «Динамо» й «Шахтаря» вже давно перекинулися з футбольного поля на «шахову дошку», де розгортається боротьба ідей, ідеологій та грошей. Відтак не дивно, що практично кожна гра закінчується скандалом. Не стала винятком і зустріч флагманів українського футболу минулої суботи, яка за кількістю бруду та тоном висловлювань, мабуть, перевершила всі попередні. Керманич «біло–синіх» Юрій Сьомін звинуватив у заангажованості головного арбітра матчу Юрія Вакса, бо той на 41–й хвилині вилучив динамівця Гармаша. Саме на сімферопольського рефері Сьомін поклав усю провину за поразку своєї команди, яка вже стала четвертою поспіль на полі «Шахтаря».

Дорогу фаворитам

Дорогу фаворитам

До того моменту, як Жозе Моуріньйо очолив мадридський «Реал», найтитулованіший клуб Іспанії шість сезонів поспіль не міг подужати стадію 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Натомість під орудою португальського наставника «галактікос» удруге поспіль добираються до півфіналу Суперліги. Як відомо, рік тому дорогу до вирішального поєдинку турніру мадридцям перейшла «Барселона», однак цього разу шляхи непримиренних опонентів можуть перетнутися лише у фіналі, який пройде 19 травня у Мюнхені на «Альянц–арені». Не проти такого протистояння й президент УЄФА Мішель Платіні: «Фінал за участю «Реалу» та «Барселони» був би хорошим матчем».

Вікторія Терещук: Молодій матері змагатися простіше

Вікторія Терещук: Молодій матері змагатися простіше

Напевно, кожна жінка рано чи пізно замислюється над питанням материнства. У спортсменок ця проблема постає аж надто гостро, адже бажання народити первістка з’являється зазвичай на піку кар’єри. Хтось, аби «не вибитися з колії», продовжує змагатися до останнього, а декому вдається і мамою стати, і спортивну форму не втратити.

Зірка сучасного п’ятиборства Вікторія Терещук — одна з тих мам–героїнь, хто наважився взяти паузу у спортивній кар’єрі і повернутися після цього на вершину. Уже через два роки після народження сина бронзова призерка пекінської Олімпіади–2008 у парі з Павлом Тимощенком здобула «срібло» чемпіонату світу в комбінованій естафеті, а минулого року спричинила фурор на ЧС у Москві, де стала дворазовою чемпіонкою планети. Такі здобутки не залишилися поза увагою Національного олімпійського комітету, який назвав Терещук найкращою спортсменкою 2011 року в Україні. Відповідно, луганчанка отримала головний приз від організаторів премії «Герої спортивного року». Ми говоримо з Вікторією про перемоги, поразки, спорт і материнство.

Нам допоможе закордон

Нам допоможе закордон

В умовах, коли вітчизняне фігурне катання переживає «велику депресію», наші посередні результати на міжнародних форумах уже стали традицією. На другому поспіль чемпіонаті світу найкращий здобуток — 15–те місце — знову показала танцювальна пара, де першу скрипку грає 20–річна Шивон Хікін–Кенеді. Нагадаємо, що минулого року в Москві натуралізована українка, що має американське й ірландське коріння, виступала з Олександром Шакаловим. Але згодом він завершив спортивну кар’єру, відтак новий сезон Шивон почала в дуеті з 22–річним вихованцем харківської школи Дмитром Дунем. І, попри зміну партнера, на цьогорічній планетарній першості в Ніцці повторила найкращий результат.

Розминка вітрил перед Лондоном

Розминка вітрил перед Лондоном

Як уже повiдомляла «УМ», наприкінці минулого року в акваторії Індійського океану біля австралійського Перта відбувся чемпіонат світу з вітрильного спорту, де розіграли левову частку олімпійських ліцензій. Розподіл решти перепусток до Лондона залишили для світових першостей з окремих дисциплін. Перший із цих турнірів — серед віндсерфінгістів — 20—29 березня приймало іспанське місто Кадіс.

Рівняння на китайців

Останнім часом українські майстри пінг–понгу періодично радують своїх уболівальників здобутками на європейських першостях, проте «вистрілити» «на світі», де лідерами є азійські спортсмени, ніяк не вдається. Нагадаємо, що минулого тижня на ЧС у Дортмунді в чемпіонському дивізіоні Україну представляла лише жіноча збірна. Команда, очолювана Маргаритою Песоцькою, фінішувала на 19–му місці, яке, на жаль, не гарантує прямого потрапляння до елітного ешелону на наступному «мундіалі» (перепустки на командний ЧС–2014 забронювали перші 18 збірних). Але головний тренер української команди Володимир Геворгізов не засмучується. «Повірте, на наступному чемпіонаті світу вони знову гратимуть у чемпіонському дивізіоні, даю вам 200 відсотків. Потраплять туди завдяки своєму рейтингу», — запевнив «УМ» Володимир Юрійович.

Розминка перед вирішальним боєм

Розминка перед вирішальним боєм

«Динамо» та «Шахтар» уже давно чекають «третього» в боротьбі за «золото» національної першості, однак визначати долю чемпіонства двом найтитулованішим клубам України знову доведеться «в міжсобойчику». «Матч сезону» — так у Донецьку охрестили протистояння флагманів українського футболу — призначено на наступну суботу. Гра, без сумніву, матиме вирішальне значення в турнірних розкладах. Динамівців, які вже засиділися у віце–чемпіонах, але в цьому сезоні йдуть першими, влаштує й нічия. Тоді як підопічним Мірчи Луческу потрібна лише перемога. Підтримка «гірникам» у рідних стінах гарантована — попри відсутність квитків у вільному продажу, на «Донбас–арені» очікується аншлаг, адже навіть у разі відсутності на стадіоні власника абонентського квитка його місце може зайняти резервіст — володар 10–гривневої перепустки «на вхід» без точно вказаного місця.

Одна в полі не воїн

Одна в полі не воїн

На відміну від футбольних чемпіонатів світу, де змагаються лише найсильніші збірні своїх континентів, у командній першості планети з настільного тенісу беруть участь усі охочі. Так, на ЧС–2012, що триває в Дортмунді з 25 березня, в чоловічому протоколі фігурують екзотичні збірні Кюрасао, островів Мен, Гернсі. Щоправда, представники цих карликових квазі–держав та автономій визначають найсильнішого лише в п’ятому за рейтингом дивізіоні. Тоді як за великий п’єдестал ведуть боротьбу лише 24 збірні, які перебувають у першому, так званому чемпіонському, ешелоні.

Ганна Шелех: І п’ять метрів — не межа

Ганна Шелех: І п’ять метрів — не межа

На початку олімпійського року одразу кілька українських легкоатлетів оновили національні досягнення. Одна з рекордсменок — 18–річна стрибунка з жердиною Ганна Шелех, яка у своєму рідному місті, на щорічному турнірі, організованому легендарним земляком Сергієм Бубкою, підтвердила силу донецької школи жердинників. Бронзова призерка I Юнацьких олімпійських ігор, підкоривши висоту 4 м 60 см, встановила абсолютний рекорд України, перекривши на 2 см результат Анжели Балахонової.

Але дорога спортсмена терниста — вже через кілька тижнів Аня зазнала фіаско на чемпіонаті світу в закритих приміщеннях, ще й отримала травму під час приземлення. Щоправда, особливо не замутилася і бажає якнайшвидшої сатисфакції. Про свої злети й падіння нова зірка жердини розповіла «Україні молодій».

Боролися, але не побороли

Боролися, але не побороли

В останні роки центр українського спорту поступово перемістився до Донецька, і на підтвердження цього впродовж останніх днів на трибунах реконструйованого Палацу спорту «Дружба» спостерігалося виверження вулкану вболівальницьких емоцій. Минулих вихідних фани відсвяткували виграш чемпіонського титулу хокеїстами «Донбасу», а позавчора 4000 глядачів прийшли підтримати баскетболістів «Донецька» у повторному чвертьфінальному матчі Кубка Європи проти «Летувос рітас».