Чорна діра «шахтарської столиці»

Чорна діра «шахтарської столиці»

Недобудована донецька «підземка» знову показала свій норов. Цієї зими причиною стали аномальна відлига та потужні атмосферні опади. Як повідомив очільник дирекції спорудження метрополітену Анатолій Тучін, у Пролетарському районі міста стрімко заповнюється талою водою величезний котлован, який свого часу планували використати під вагонне депо та для монтажу прохідницьких комбайнів. Поруч мікрорайон багатоповерхівок, які ризикують опинитися в зоні зсуву. Небезпека таїться також у спору­джених підземних тунелях: вони не лише вщерть заповнені водою, а й, згідно з твердженнями метробудівців, накопичують вибухонебезпечний шахтний газ. Щоб уникнути масштабної біди, потрібні десятки мільйонів гривень.

Там, де гайдамаки ножі святили

Там, де гайдамаки ножі святили

На Черкащині у славнозвісному Холодному Яру взялися приводити в порядок Гайдамацький став, який туристи відвідують по дорозі до хутора Буда, де росте тисячолітній дуб Максима Залізняка. «Нині там працює один трактор і два бульдозери. Поки що вони вигортають землю з дна ставка, а як тільки зійде сніг, ми розпочнемо вивозити її звідти нагору», — повідомив «УМ» Василь Лисий, перший заступник голови Чигиринської райдержадміністрації. За його словами, для цих робіт уже зарезервовано екскаватор і дві вантажівки.

«Сміттєві» плани

На площі близько чотирьох гектарів поблизу місцевого полігону твердих побутових відходів розмістяться технологічна лінія з сортування відходів, а також автопідприємство й офісні приміщення. Потужність комплексу становитиме понад п’ятсот тисяч тонн сміття у рік. Сортування дасть можливiсть отримати близько 50 відсотків так званих корисних фракцій, які підуть у вторинне виробництво. Про ці та інші технічні деталі розповів журналістам на місці майбутнього будівельного майданчика директор республіканського підприємства «Чисте місто» Валерій Гуменюк. Майбутній комплекс, персонал якого налічуватиме 240 осіб, має бути добудований, як очікується, на початку наступного року.

Дніпропетровський Павліченко

На лаві підсудних у судовій справі, яка слухається в Індустріальному районному суді Дніпропетровська, нагадаємо, перебувають четверо. І якщо двоє, Віктор Сукачов та Віталій Федоряк, начебто й не заперечують, що вони є саме тими терористами, то двоє iнших, Лев Просвірнін та Дмитро Рева, свою причетність до злочину не визнають.

Полковник — «на щиті»

Суд над прикарпатським журналістом, шеф–редактором сайту «Народне око» Русланом Коцабою, завершився відмовою у позовній заяві керівнику обласного підрозділу внутрішньої безпеки Державної податкової служби, полковнику Василю Строїчу щодо захисту його честі, гідності та ділової репутації. Свого часу «Народне око» оприлюднило інформацію про те, що пан Строїч, аби мати більш «героїчну» біографію для успішнішого просування по службі, підробив записи у трудовій книжці та військовому квитку.

І за ґратами є кохання

І за ґратами є кохання

Насправді весіль у колонії №30, де відбувають термін ув’язнення чоловіки з повторною судимістю, не так уже й мало. Хтось завершує те, що не встиг зробити на волі, а хтось свою долю знаходить за листуванням. Проте церемонія одруження тут відбувається скромно, без особливої романтики і криків «Гірко!». На урочисту подію майбутні дружини приїздять у день одруження, працівниця РАЦСу після короткої промови оголошує молодят подружжям. Після церемонії вони мають можливість два, три дні побути разом у кімнатах для побачень. Ось і весь «медовий місяць».

У «регіонала» відбирають завод

Людина від влади — депутат обласної ради від Партії регіонів, а донедавна очільник Новомосковської райдержадміністрації Олег Миронов — на прес–конференції у дніпропетровській інформагенції «Дніпро–Міст» постав в іпостасі генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «Новомосковський хлібозавод №11». Але суті така обставина особливо не змінювала. Адже людина, яка на Дніпропетровщині сприймається таким собі яскравим уособленням нинішньої «регіональної» влади, привселюдно заявляє, що рейдери захоплюють підприємство, в яке Миронов вклав усю свою душу.

Сьогодні — вчителі, завтра — безробітні?

У місті Дрогобич, що на Львівщині, вчителі, батьки, громадські та політичні організації вийшли на акцію непокори. На вулиці цих людей вивело заплановане закриття трьох шкіл. Відтак вчора вони зібралися під стінами Дрогобицької міської ради з вимогою відмовитися від ідеї реорганізації навчальних закладів. Адже це, переконані вчителі, призведе до масових звільнень.

Ну дуже непристойне обличчя

Ну дуже непристойне обличчя

У День Соборності на центральних вулицях Сум знову з’явилися вже знайомі обличчя з червоною крапкою на чолі. Так незнайомі активісти засвідчують свою підтримку мешканцям Сум, засудженим 14 січня за малювання такого обличчя, — про це «УМ» повідомляла.

У Черкасах буде свій Бродвей

У Черкасах буде свій Бродвей

У вихідні і святкові дні столичний Хрещатик уже років десять перетворюється на зону, куди автомобілям в’їзд заборонено. У Черкасах, де одна з центральних вулиць має таку ж назву, теж планують зробити Хрещатик пішохідною зоною. Але батьки міста ще думають, чи стане ця вулиця пішохідною лише на вихідні, чи й у будні також. Але це буде не єдиною родзинкою Хрещатика, який планують перетворити на привабливу для туристів і самих городян зону.