Гречаники з ієрогліфами

Гречаники з ієрогліфами

Із потужного експортера продуктів харчування наша країна поступово перетворюється на імпортера. Днями перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов повідомив: Україна вже найближчим часом закупить вершкове масло у сусідній Білорусі та гречку — у далекому Китаї. Експерти пояснюють — це вимушений крок, на який іде уряд під тиском обставин, що склалися. Проте суттєвого впливу на ціни внутрішнього ринку він не матиме.

Не забудьте заплатити дорожче!

Не забудьте заплатити дорожче!

Незважаючи на чудові економічні показники, які нам iз гордістю регулярно демонструє влада, та постійне зменшення інфляції, чим також пишаються чиновники, в Україні якимось дивом регулярно зростають ціни. Місяць, який учора розпочався, не став винятком. Перелік товарів та послуг, за які доведеться платити більше, доволі суттєвий. А причини для здорожчання — на перший і навіть на другий погляд — цілком об’єктивні.

Смак чужого хліба

Смак чужого хліба

Авантюрна ідея, яку впродовж останніх років наполегливо обстоює влада і проти якої так само послідовно виступають незалежні експерти, стає реальністю. В Україні створено державного оператора з експорту зерна — компанію «Хліб Інвестбуд».

Усю землю — чиновнику!

Усю землю — чиновнику!

Схоже, влада дотримається свого слова і таки скасує з першого дня наступного року «комуністичний» мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Крок, безсумнівно, позитивний, оскільки він може надати величезний імпульс для розвитку вітчизняного аграрного комплексу.

Шпаргалка для «грошових мішків»

Шпаргалка для «грошових мішків»

Наших чиновників даремно звинувачують у нелюбові до інвестора. Прем’єр–міністр Микола Азаров учора вирішив спростувати цю прикру тезу й довести людству, що його кабінет iз радістю прийме й освоїть будь–які кошти. Про готовність влади йти назустріч всім охочим вкладати гроші в українську економіку мав би свідчити грандіозний перелік інвестпроектів, презентований на засіданні уряду.

Криза поміж хвиль

Криза поміж хвиль

Наприкінці минулого тижня ще одне провідне рейтингове агентство — «Фітч» — опублікувало свій звіт із тривожним прогнозом щодо найближчого майбутнього світової економіки. Мовляв, зростання, яке ми мали торік, є дуже і дуже нестійким. І тому в будь–яку мить може змінити знак із плюса на мінус.

Свої також крадуть

Свої також крадуть

Учора в урядовому будинку зустрічали ревізора. Керівника державної фінансової інспекції (колишнє КРУ) Петра Андреєва, який напередодні дав велику викривальну пресконференцію проти Юлії Тимошенко, запросили відзвітувати ще й перед високими чиновниками. «Я попрошу Петра Петровича насамперед зосередитися на порушеннях, допущених нинішніми посадовцями», — створив інтригу Прем’єр Микола Азаров, намагаючись при цьому виглядати справедливим. Слова викликали сподіваний ефект — особливо після його ж зізнання, що всі відсотки зростання, досягнуті новою владою, насправді важать дуже мало. Адже базою для порівняння служить безпрецедентне падіння 2009 року.

Мільйони з присмаком піару

Мільйони з присмаком піару

Урядовці вчергове згадали про «мільйони Лазаренка», які за тривалий час розмов про них всує у народній свідомості вже майже наблизилися за рейтингом реальності до скарбів Полуботка. Утiм Прем’єр–міністр Микола Азаров думає інакше. І тому видав розпорядження Мін’юсту — знайти і затримати. «Ми отримали від Кабміну доручення юридичними інструментами домогтися повернення активів, доведених судом, що вони незаконно були вилучені з державного бюджету. Це досить складний процес, він починався досить давно», — сказав міністр юстиції Олександр Лавринович, додавши, що уряд «відновив роботу з пошуку партнерів у США і працює, щоб український бюджет поповнився сотнями мільйонів американських грошей».

І я — не я, і гречка не моя

В Україні суттєво, але непомітно для Держкомстату дорожчають основні продукти харчування. Утiм деякі рекордні зростання цін навіть статистикою приховати не вдалося. Тож главу уряду запитали: чому за часів його правління кілограм гречки вже коштує в деяких магазинах 25 гривень? Хоча всі ще пам’ятають недалекі часи, як його вартість не перевищувала 2,5 грн. Тобто маємо не що–небудь, а десятикратне здорожчання — тенденцію, яку можна занести до книги рекордів у траурній чорній палітурці.

Гра у перезавантаження

Гра у перезавантаження

Прем’єр–міністр під час новорічних святкувань, навіть скорочених, усе–таки мав змогу проаналізувати стан справ в українській економіці. І зрозумів, що у ній майже все погано! Тож на першому засіданні уряду він запропонував змінити все. Почали в алфавітному порядку, з літери «а». Першим у переліку виявився агропромисловий комплекс. Зростання цін на товари соціальної групи у нашій державі непокоїть навіть зарубіжних експертів, які зафіксували, що деякі українські овочі виявилися найдорожчими в Європі. «Всі розмови, що подорожчання молока, м’яса чи цукру спричинене їх дефіцитом, — не більше, ніж порожня балаканина людей, далеких від сільського господарства», — напередодні вчорашнього Кабміну різко заявив пресі міністр АПК Микола Присяжнюк. Розлючений і притиснутий до стінки Азаров вирішив на пальцях довести колезі, що той глибоко помиляється.