Жанна Боднарук: Чоловік щоразу підхвалює — і мені хочеться готувати

Жанна Боднарук: Чоловік щоразу підхвалює — і мені хочеться готувати

— Любов до кухні в мене від мами — Любові Федорівни. Вона й зараз, коли дізнається якийсь новий рецепт, телефонує і ділиться ним зі мною, — каже співачка. — Поки я вчилася у консерваторії і жила в гуртожитку, готувала традиційні студентські вівсянку з варенням чи родзинками, смажену картоплю і відварені сосиски.

М’ясний шлях до серця чоловіка

М’ясний шлях до серця чоловіка

Не знаю, в кого як, а мені переконати чоловіка, що овочевий салат — найсмачніший, не вдається. І пересвідчилася уже не раз, що в цьому сенсі я не одинока. Тому пропоную торувати шляхи до сердець сильної половини з салатниками, де, крім огірків, помідорів і цибулі, обов’язково можна віднайти шматочок м’яса.

Скільки помідорів у кетчупі?

Скільки помідорів у кетчупі?

Звичайно, ідеально було б, якби до кожної страви кожна господиня власноруч готувала соус. Але нестача часу і ще купа інших причин змушує тримати у холодильнику упаковку–другу магазинного кетчупу. Який він у порівнянні з іншими? Спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» дослідили сім різновидів цього продукту: три — вітчизняного виробництва і чотири — імпортовані.

Втамує спрагу... суп

Втамує спрагу... суп

Ледь підвищується на вулиці температура — і вже не виникає ні найменшого бажання довго стояти біля гарячої плити, чи їсти теплі супи та борщі. Тому дуже доречною вимальовується окрошка — такий собі холодний суп–салат, у якому витікання соку з овочів не недолік, а перевага. Ще стрімке підвищення ртутного стовпчика нагадує про бурячники–борщі і заморське гаспачо з кубиками льоду навіть не в тарілці, а в бокалі.

Гаспачо для іспанського мачо

Гаспачо для іспанського мачо

Це зараз яскраво–червоний — кольору крові та пристрасті — холодний суп гаспачо гурмани визнають однією з найкращих страв іспанської кухні (інша смакота — паелья). А починалося усе ще до Колумба, коли, за однією з версій, погоничі мулів брали з собою в дорогу глиняне горнятко, часник, оливкову олію, огірки і сухарі. Десь на узбіччі вони розчавлювали часник, посипали сіллю і змішували його з олією. А потім клали у горнятко огірки та подрібнені сухарі, перемішували і на деякий час залишали, щоб хліб набрався олії.

Дим вогнища як приправа

Нарешті! Весна порадувала по–справжньому теплими днями, попереду маячить аж чотири вихідні. Інакше як сприятливими умовами для виїзду на природу такий уже традиційний збіг обставин не назвеш. Свіже повітря, гарна компанія, м’ясо з вогню — ніщо не може зіпсувати настрій! За умови, якщо ви заздалегідь подбали про шашлики.

Шашлик по–вірменськи у хліб,

Шашлик по–вірменськи у хліб,

Спочатку по коментар про виїзди на природу ми звернулися до народного «шикидима» Віктора ПАВЛІКА. Співак цю справу любить, з компанією на шашлики виїжджає, як тільки випадає гарна погода. Місце дислокації — столичні Труханів чи Жуків острови та урочище Дубки у напрямку Кончі Заспи. Та лаврів умільця готувати шашлики Віктор не привласнює. Бо вони у їхній компанії багато років поспіль належать Анатолієві КАРПЕНКУ, продюсеру і чоловіку співачки Жанни Боднарук, до якого ми й звернулися, щоб вивідати шашличні секрети.

Шашлик по–абхазьки з–під пресу

Шашлик по–абхазьки з–під пресу

«Щоб приготувати шашлик, як мене навчив товариш з Абхазії, треба не боятися цибулі, — каже «Фоззі», Олександр СИДОРЕНКО, вокаліст гурту «Танок на майдані Конго». — Бо треба вичавити сік з 2–3 кілограмів порізаного сльозоточивого овочу.

Родзинки до «нудьги зеленої»

Родзинки до «нудьги зеленої»

Не знаю, як у кого, у мене підхід до приготування салатів у робочі дні прагматичний: щоб цей акт займав якомога менше часу. Тому корисний салат із капусти у понеділок — це додавання до білокачанної капусти моркви і цибулі, у середу — консервованої кукурудзи і шинки, у п’ятницю — горошку. Ще два робочі дні — подібні варіації з пекінською капустою. Та зрозуміло, що такий «творчий» підхід нашвидкуруч не здатен вдовольнити гурманських бажань. Щоб створити справді оригінальні салати, треба заздалегідь подбати про особливе наповнення холодильника чи баночок для приправ.

КУЛІНАРНА ЕНЦИКЛОПЕДІ

Фенхель — багаторічна рослина родини селерових. Вершки схожі на кріп. Фенхель часто додають у страви за аналогом візуального двійника. За смаком і посічені листочки фенхеля, і кореневище нагадують аніс. Найсмачнішими в рослини є м’ясисті пагони, які у корені формують бульбу. Їх можна їсти сирими, варити, тушкувати, смажити, запікати. Як пряну приправу в кулінарії використовують насіння фенхеля. Його додають у салати, супи, ароматизують ними тісто.