Баришівські «колядники»

Баришівські «колядники»

Дві успішні операції із затримання «на гарячому» посадовців–хабарників різного рівня провели наприкінці минулого тижня в Баришівському районі, що на Київщині, працівники міліції. Лише за один день вони затримали голову місцевої райдержадміністрації, керівника землевпорядного підприємства та двох сільських голів. У одному випадку посадовці «погоріли» на хабарі у півмільйона гривень, в іншому — жіночка–сільський голова встановила своєрідний рекорд, адже вимагала чотири з половиною мільйона гривень! У МВС зазначають, що поки що це найбільший із викритих цього року хабарів.

«Ми хочемо вірити суду!»

Про справу Сергія Верхогляда свого часу писала «УМ», як і немало місцевих газет. Резонансною її зробила увага громадськості та Роменської районної ради на чолі з головою Олексієм Біловолом. Йшлося не про однозначне виправдання молодої людини, звинуваченої у вбивстві, — про ті непрозорі й нелогічні, на думку громади, дії правоохоронців, що супроводжували розслідування справи. Якби вина Сергія була доведена, — одна річ, але докази не були достатньо аргументованими та вмотивованими. Відтак відбулися акції на захист звинуваченого, а власне — на захист реального правосуддя.

На нари — Кучму й Литвина!

«УМ» уже повідомляла, що на минулому тижні народний депутат від БЮТ Григорій Омельченко звернувся до Генпрокурора з депутатським запитом «Про порушення кримінальної справи та притягнення до відповідальності державних діячів та посадових осіб, у діях яких є ознаки злочинів, у тому числі, підбурювання і замовлення викрадення журналіста Георгія Гонгадзе, що спричинило його вбивство».
Депутат Омельченко надав «Україні молодій» копію свого запиту на ім’я Генпрокурора Медведька, в якому він детально розписує злочини, ймовірно вчинені Кучмою ще з 1993 року (коли він перебував на посаді Прем’єр–міністра) і до завершення його президентських повноважень. Наприкінці запиту депутат Омельченко вимагає від Генпрокуратури порушити проти Леоніда Кучми кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених... аж шістнадцятьма статтями Кримінального кодексу! За ознаками злочину, передбаченого двома статтями КК — ч.4 ст.27 і ч.3 ст. 146 (підбурювання до викрадення Георгія Гонгадзе, що спричинило тяжкі наслідки — його вбивство), народний депутат вимагає порушити кримінальну справу ще й стосовно Володимира Литвина — колишнього керівника Адміністрації Президента, а нині спікера Верховної Ради. Нагадаємо, що назву запиту Омельченка із певним невдоволенням змушений був публічно зачитати під куполом ВР особисто спікер Володимир Литвин.

«Альфа» і омега

«Альфа» і омега

Свою першу прес–конференцію новопризначений голова Служби безпеки Валентин Наливайченко провів через тиждень після результативного для нього голосування народних депутатів. На Володимирській, 33 зазначають, що в історії СБУ він — перший керманич, призначений українським парламентом за поданням Президента. Для всіх його попередників було достатньо відповідного указу глави держави. Те, що Валентин Наливайченко, який понад два роки лише виконував обов’язки голови, відтепер повноцінний керівник спецслужби, учора відчули на власній «шкурі» і журналісти: кожен представник ЗМІ змушений був пройти рамку металошукача та вивернути кишені. Раніше спілкування мас–медіа із паном Наливайченком таких заходів безпеки не передбачало. Але в іншому новий голова СБУ так само відверто і просто спілкувався зі ЗМІ й навіть по–людськи «зізнався», що новина про розгляд його призначення у ВР застала його у Запоріжжі — під час відвідування могили матері.

Газувати зарано

Газувати зарано

Останні дні минулого тижня ознаменувалися до певної міри сенсаційною заявою Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко: «Якщо на дорозі не ведуться ремонтні роботи, встановлювати обмеження швидкості знаком «40» тепер заборонено». І це ще не все: згідно з постановою уряду в населених пунктах надалі дозволено їздити зі швидкістю 70 км/год., тобто на 10 км/год. швидше, ніж досі. Також Кабмін дозволяє розганятися до 80 км/год. у населених пунктах, які розташовані на трасах, якщо дорога має шість і більше смуг в обох напрямках. Якщо ж, окрім шести смуг, присутній і бетонний розподільник, уряд дав «добро» тиснути на акселератор, доки стрілка спідометра не досягне 90 км/год. Більше того, Кабмін вирішив, що керувати авто зі швидкістю 130 км/год. можна поза населеними пунктами на автомагістралях і 110 км/год. — на звичайних автошляхах поза містами та селами.

Арешт невловимого «колядника»

Арешт невловимого «колядника»

Позавчора близько восьмої години вечора спецназ СБУ таки затримав невловимого суддю Ігоря Зварича у його фешенебельній квартирі, записаній на улюблену тещу. «Криївка» Зварича розташувалася на вулиці Тарнавського, що у центрі Львова, в елітному мікрорайоні. Теща екс–голови Львівського апеляційного суду проживала у чималій хатці, збудованій із розрахунку на три квартири; родина горе–колядника займала весь третій поверх. Була в тещі й мансарда на горищі. Загалом, за попередніми оцінками, хатка голови Апеляційного суду Львівщини тягнула не менш ніж на 500 тисяч баксів. Саме в цьому помешканні при обшуку і були вилучені злощасні мільйони, з «фольклорного» походження котрих кпинила вся країна.

Мільйонна «імперія»

Черкаські правоохоронці задокументували факти незаконного привласнення грошових коштів вкладників аж у двох кредитних спілках обласного центру — «Імперія» та «Експресія». Цікаво, що головою цих спілок є одна й та сама жіночка. На діяльність «Імперії» та «Експресії» до міліції почали скаржитися багато черкащан, котрі вклали туди свої кошти і яким обіцяли гарні відсотки. А вийшов пшик. Тож за заявами цих громадян правоохоронці й провели перевірку фінансової діяльності обох кредитних спілок.

А «троячку» відсуджу!

Стереотип сталінських часів, ніби «Колгосп є справою добровільною: хочеш — вступай, а хочеш — спробуй не вступи!..», щоліта активно реанімують у курортному Бердянську. У сенсі упровадження «добровільної» плати за в’їзд на Косу. Офіційно це називається «рекомендований збір за паркування», однак гроші беруть (від п’яти до 25 гривень із транспортної одиниці) геть з усіх підряд уже при в’їзді до курортної зони. Не залежно від наявності місць паркування.

Офіс для Кармазіна

Офіс для Кармазіна

Цього понеділка Апеляційний суд Луганської області узаконив рішення Артемівського райсуду Луганська, яким фактично безплатно передав звичайний офіс на околиці міста Партії захисників Вітчизни на чолі з нардепом Юрієм Кармазіним. Феміда відхилила позов товариства «Ареф’єв і К», що законно викупило це приміщення, й подарувало його партійцям, які колись орендували цей офіс. Це тим більше дивно, що де–факто Партії захисників Вітчизни на Луганщині нема. Обласний осередок «дітища» Кармазіна існує, швидше, на папері. Принаймні так стверджує колишній керівник Луганської обласної організації ПЗВ, а нині член НСНУ Олена Андреєва. Але ні підприємці, ні їхні адвокати так просто здаватися відомому правнику і парламентарію не збираються.

«Криголам» на вході в порт

«Криголам» на вході в порт

«Прошу виправдати мене повністю», — ці слова підсудний Ігор Циганок сказав позавчора ввечері на початку четвертої (!) години своєї промови в судових дебатах у справі про привласнення та розтрату майна громадян, які постраждали внаслідок першої великої будівельної афери в Україні — афери групи компаній «Еліта–Центр». Слухання «справи Циганка» у Шевченківському районному суді Києва, що тривали рівно два роки, фактично завершено. Судді Наталії Марчук залишилося тільки оголосити вирок — це станеться 16 березня. Прокуратура вказує на обтяжуючі обставини й просить для Циганка 11 років ув’язнення.