Чого хоче Бог, те може жінка

Чого хоче Бог, те може жінка

На засіданні суто жіночого «круглого столу» «Роль українського жіноцтва у творенні сучасної історії» виступив єдиний чоловік — віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко. І сказав вагому фразу: «Роль жінки в історії важко переоцінити». Немає сумнівів. Важко переоцінити роль дощу для зростання врожаю. Важко переоцінити роль сонця у розвитку зеленого листя, а роль останнього — в утворенні кисню.

Паспорт від Президента

Нараду з питань сільського господарства як головну в програмі візиту Президента Віктора Ющенка до Сумської області голова обласної державної адміністрації Ніна Гаркава анонсувала журналістам заздалегідь. І це закономірно з двох причин. Бо сільське господарство є на сьогодні однією зі слабких ланок у економічному житті області. Окрім того, саме в Сумах свого часу відбувалася нарада за участі Президента з питань залучення до села молоді.

Вітренко з мітлою та яйцями

Робити безкоштовну рекламу будь-якій політичній силі сенсу немає. Та й навіщо, здавалося б, згадувати про чергову сутичку одних політичних активістів з іншими — їх так багато нині, більш чи менш комедійних або брутальних. Але прес-конференція, проведена в Сумах збірною Української національної асамблеї, Молодіжного націоналістичного конгресу, Конгресу українських націоналістів, Спілки української молоді, «Молодої просвіти» та козацтва, змушує подивитися на ситуацію дещо в іншому ракурсі.

Пекучі проблеми теплопостачання

Суми з етапу жорстких холодів вийшли без втрат. І, як вважає заступник сумського міського голови Володимир Шамрай, городянам навряд чи можна скаржитися на теплопостачання, адже ні аварійних відключень, ні катастрофічного спаду температури в домівках не було. Так, є окремі будинки, де тепло не досягало належної межі, - місто пообіцяло зробити їхнiм мешканцям перерахунок сплати за теплопостачання.

«Поцупили» 20 тисяч доларів. Старими грошима

Побутова та відео-аудіотехніка, золоті вироби, понад 8 тисяч доларів США та 27 тисяч російських рублів — втрата, якої зазнала мешканка Глухова, коли її квартиру було обікрадено. Окрім цього немалого переліку, ще пропала колекція старовинних монет вартістю 20 тисяч доларів. Принаймні так стверджує господиня, яка сама її оцінила. Якогось опису колекції, реєстрації, свідоцтва про страхування тощо немає, — говорить начальник Глухівського міськрайвідділу міліції Валерій Міськов. Зрозуміло, це значною мірою утруднить пошук скарбу.

Виховання на ланцюгу

Спочатку 13-річного хлопця змусили роздягнутися і поставили навколішки — на вугілля. Але такого покарання було недосить. Тому вітчим узяв довгого ланцюга і закріпив на нозі пасинка. Інший кінець міцно зачепив за металеве ліжко. Так хлопець був прикутий три доби. Вранці його знімали з прив'язі й вітчим вигулював його на вулиці. Вночі не відпускали навіть до туалету — ставили поруч відро. Коли неслухняна дитина намагалася і в цій ситуації пручатися, вітчим бив його гумовим шлангом.

Здоров'я від діда Василя-«Бур'яна»

Здоров'я від діда Василя-«Бур'яна»

...У багатьох безнадійних після зустрічі з Василем Сергійовичем Литвиненком надія з'являлася. Разом iз дружиною Марфою Петрівною вони пригадують тих людей. Військового з Москви, з полікістозом нирок, якого виписали зі шпиталю й порадили спробувати шанс, з'їздити до травника в Україну. Приїхав поганий на вигляд — не жилець. Узяв трави для лікування, а за деякий час повернувся — «справний, хороший», пригадує бабуся Марфа, дякував дуже.

Сумське «золото»

Нагородження «золотої десятки» людей, які зробили найбільший внесок у духовне, інтелектуальне та культурне життя Сумщини, відбулося на урочистій церемонії в Театрі імені Щепкіна. Практично кожен із них зазначав, що це визнання особливо цінне, бо ж висування відбувалося не «згори», а безпосередньо мешканцями Сум.

Кандидати у списку — що кіт у мішку

Знайомий із Полтавщини розповідає: останнім часом зустрічаються випадки, що полтавці виписуються з обласного центру й реєструються в селах. Ні, не з любові до природи та життя по-сільському. Мета єдина — бути обраним депутатом хоч найменшої ради. Про схожі ситуації на Сумщині чути не довелося, але, як кажуть, був би прецедент, а область знайдеться. Бо ж депутатська недоторканність так вабить! Кого — цілком зрозуміло: хто має в ній нагальну потребу. Тим паче, що сьогодні вона дає такі показові результати.

Як можна ощасливити без поваги,

Колега подарувала книжку. Свою власну! Можна сказати, омріяну. Тим паче, що збірка поезій стала не просто виданням — нагородою. Минулого року сумська журналістка Алла Акіменко стала переможцем літературного конкурсу НСНУ «Гранослов», отож видрук збірки був призом за ту перемогу.