Свій до свого... по чуже

За всіляку «хімію» у сфері надання та одержання банківських послуг тільки в цьому році співробітники органів прокуратури Полтавщини порушили 18 кримінальних справ. При цьому, обкрадають фінансові установи переважно банківські працівники. Адже, за інформацією начальника відділу прокуратури області Світлани Глушко, в десяти випадках фігурантами згаданих кримінальних справ стали ті ж таки банкіри. Зловмисникам–клієнтам банків, проти яких порушено вісім кримінальних справ, набагато важче запустити руку безпосередньо до фінансових скарбничок. Тож вони «спеціалізуються», в основному, на «зовнішніх» оборудках із продажу заставленого майна та фальшуванні документів на одержання кредитів.

На той світ через кар’єр

Кам’яна стела з зображенням Божої матері, місцевого храму та суто виробничої символіки трудових буднів у кар’єрі Полтавського гірничо–збагачувального комбінату відтепер уособлює пам’ять і скорботу за людьми, загиблими під час «мирної» роботи.

На службі Богові й Україні

На службі Богові й Україні

До історичної дати народження видатного українського педагога і вченого Григорія Ващенка у Полтавському державному педагогічному університеті урочисто відкрили музейну кімнату. В рідному для професора вищому навчальному закладі (свого часу тут він очолював кафедру педагогіки. — Авт.) також відбувся дводенний педагогічний конгрес на тему «Духовно-моральна парадигма творчості Григорія Ващенка».

Ленін стояв струнко,

«Смерть катам! Героям — слава!» й інші подібні гасла разом із Державним гімном у виконанні місцевих активістів «Нашої України» та ще кількох патріотичних партій уперше пролунали вчора в центрі Полтави біля пам’ятника Леніну у «святий» для його прихильників день — 138–му річницю від народження. Щоправда, варто було юнакам підняти близько десятка синьо–жовтих державних прапорів, як вони одразу опинилися в оточенні агресивно налаштованих престарілих «політбійців» із червоними стягами Компартії та пов’язками Союзу радянських офіцерів.

Зв’язковий епох

Зв’язковий епох

Вечір пам’яті видатного земляка, патріарха Київського і всієї України Мстислава, — з нагоди 110–ї річниці від дня народження — відбувся позавчора у Полтавському краєзнавчому музеї. А передувала урочистостям презентація книги відомого дослідника історії української церкви професора Дмитра Степовика «Патріарх Мстислав: життя і архіпастирська діяльність». Автор фундаментального багатосторінкового видання, що є, по суті, першою науковою біографією патріарха Мстислава (Степана Скрипника), розповів про особисті зустрічі зі згаданим сподвижником української справи, наголосив на його особливій та унікальній ролі в українському православ’ї.

Повернення фашизоїдів

Останнім часом ми почали відвикати від «п’ятихвилинок ненависті» на вітчизняних телеекранах. Ці кричущі зразки «чорного піару», здавалося б, залишилися в «дореволюційних» часах. Але, як виявилося, історія повторюється. На каналах низки областей днями прокрутили «антифашистський» фільм під назвою «Момент істини», який фактично дублює творіння кучмівських контрпропагандистів зразка 2002—2004 років.

У Полтаві цю цілковиту «анонімку» без жодного натяку на авторів і виробників (тільки назва, десятихвилинний відеоряд і закадровий дикторський текст) у «прайм–тайм» продемонструвала особливо близька до міської БЮТівської влади телекомпанія «Студія «Місто».

Усю наркоту — до сховища

У приміщенні Главку обласної міліції облаштували кімнату для зберігання речових доказів, які вилучаються за справами про незаконний обіг наркотичних речовин на теренах усієї Полтавщини. Раніше вони зберігалися у міських та районних відділах міліції. Тобто під безпосередньою «опікою» тих, хто вистежував і затримував наркоторговців, порушував проти них кримінальні справи, власне, відповідав за боротьбу з цим суспільним злом на ввіреній території.

УБИВЧИЙ «політ»

Жахлива дорожньо–транспортна пригода, що сталася в Кременчуці минулої суботи, продовжує обростати найрізноманітнішими чутками. Зокрема, говорять про те, що «крутою» іномаркою, яка позбавила життя одразу трьох людей, кермував родич одного з найбагатших кременчужан, що саме з огляду на це правоохоронці гальмують розслідування всіх обставин ДТП... Що ж трапилося насправді?

Келих «Оболоні» – за чию перемогу?

«Єдиних» кандидатів від демократичної коаліції на дострокових виборах міського голови Києва стає дедалі більше. До партій, які висувають своїх представників у мери, додається й Українська народна. Днями її лідер Юрій Костенко заявив на прес–конференції в Полтаві, що чолівка УНП вже визначилася й рекомендує коаліції підтримати кандидатуру Олександра Слободяна як «найбільш перспективну». Щоправда, на запитання власкора «УМ», чи знає про цю рекомендацію сам керівник заводу «Оболонь» (оскільки заяв Слободяна про бажання змінювати свій статус виборці досі не чули), Костенко відповів запитанням: «А ви чули, щоб про свої наміри стати мером говорив Турчинов?»

«Мазепа» вирушає у похід

«Мазепа» вирушає у похід

Цьогоріч відомий фестиваль сучасного українського мистецтва «Мазепа–фест» розростається не лише в часі, а й у просторі. Якщо раніше п’ять років поспіль його учасники влітку «тусувалися» виключно на своїй малій батьківщині, у Полтаві, то тепер він уже 12 квітня стартуватиме з Харкова. Про це днями на прес–конференції у Полтаві повідомив незмінний директор фестивалю, народний депутат, голова обласної «Просвіти» Микола Кульчинський.