Бій не відлунав

Бій не відлунав

На відміну від минулого засідання, коли спецназівці перекривали дорогу до входу в Київраду, коли сутички між народом і міліціонерами закінчувалися в машині «швидкої», а сльозогінний газ став «порятунком» для «беркутівців» від мітингувальників, учорашній мітинг–протест опозиції минув швидко і без бійок.

«Вишивала я узори з тривогою пополам»

«Рушник Великому Тарасу» — це вже третій проект голови Фонду «Український рушник» Миколи Степаненка. До цього він організовував «Рушник національної єдності» та «Рушник Києва». «Шевченковий» рушник планують зробити грандіозним — він буде завдовжки сім метрів, об’їде всі Тарасові місця України, Росії й Казахстану й після святкування 200–річного ювілею Кобзаря «оселиться» в котромусь iз престижних музеїв.

П’ята колона біля мікрофона

П’ята колона біля мікрофона

Сьогодні вже нікого не здивуєш тим, що українські музичні зірки за хороші гроші виступають на концертах на підтримку політичних діячів. Для когось це змога добре підзаробити, а для декого — навіть потрапити до Верховної Ради.

П’ятірка йде у бій

П’ятірка йде у бій

Україна знову занурюється у вир парламентських виборів. Щоправда, лише в п’яти округах. Голосування там відбудеться 15 грудня, а виборча кампанія стартувала вчора. Нагадаємо, йдеться про так звані «проблемні» округи, де за підсумками жовтневих виборів 2012 року ЦВК не змогла (чи не захотіла) визначити достовірні результати строкового волевиявлення — №94, 132, 194, 197 та 22.

Не так це просто — взяти ручку...

Не так це просто — взяти ручку...

Усе менше часу залишається до дати можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС, і обговорення пов’язаних із цим питань стає головним заняттям вітчизняного політикуму. Новий сесійний тиждень у Верховній Раді вчора почався з дискусій щодо Юлії Тимошенко, яка, нагадаємо, таки дала згоду на те, аби стати об’єктом компромісу Києва й Брюсселя та виїхати в Німеччину на лікування.

Донбас — за Європу і проти КПУ

Минулої неділі в Сімферополі, Харкові, Запоріжжі, Донецьку та Чернігові відбулися збори громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму за Митний союз із Росією. Нагадаємо, 8 та 29 вересня комуністи вже збирали громадян на стадіоні «Спартак» у Києві — так само для ініціювання референдуму.

Газ — пускали, шашки — ловили

У київській міліції підтвердили той факт, що під час протидії акції опозиції під Київрадою в середу правоохоронці застосували проти громадян сльозогінний газ. Проте, повідомили «УМ» у відділі зв’язків iз громадськістю ГУ МВС України в Києві, «за чинним законодавством, працівник міліції мав повне право на такі дії».

Коса на камінь і газ

Коса на камінь і газ

Попри опір опозиції та громадськості, засідання Київської міської ради, термін повноважень якої сплив ще 2 червня, вчора знову відбулося. Поки депутати від більшості в сесійній залі приймали зміни до бюджету–2013 та голосували за інші грошові питання, зовні, на Хрещатику, відбувалися жорстокі сутички між опозиціонерами та посиленими загонами «Беркута».

Бабине літо зі снігом

Бабине літо зі снігом

Атипова осінь: уже в п’ятницю та суботу синоптики обіцяють заморозки та навіть мокрий сніг на сході країни. Найближчими днями на всій території України утримається холодна погода, каже директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда, проте заспокоює: вже 6–7 жовтня очікується певне потепління.

Червоне з фіолетовим відтінком

Червоне з фіолетовим відтінком

Гучна музика радянських часів, червоні кольори КПУ та червоно–фіолетові — руху «Український вибір», заповнений переважно пенсіонерами старенький стадіон «Спартак» у Києві… Тим, хто позавчора опинився в зоні цього дійства, здавалося, що вони перенеслися в СРСР.