Хочеш легіонерів? Давай молодь!

Позавчора на загальних зборах засновників Асоціації баскетбольних клубів України — Суперліги — було прийнято рішення скасувати обмеження на кількість іноземних гравців на майданчику, починаючи з наступного сезону. Трохи раніше аналогічне рішення прийняла й Федерація футболу України, проте з відтермінованим початком його дії та однією важливою умовою. Щоб із сезону 2015/2016 років у матчах української прем’єр­ліги на поле виходила нелімітована кількість легіонерів, у клубній заявці категорії «А» обов’язково має бути восьмеро вихованців власних футбольних шкіл. «Це рекомендації Союзу футбольних асоціацій Європи, який слідує стратегії розвитку національних федерацій, які, в свою чергу, курирують розвиток дитячого футболу, — пояснює «УМ» рішення ФФУ старший тренер дитячої футбольної школи «Динамо» імені В. Лобановського Олександр Іщенко. — Цей крок — дуже правильний, адже засилля легіонерів в українському футболі, через їх купівлю чи натуралізацію, просто губить вітчизняний футбол». Заслужений тренер України відзначає, що в регіонах футбол уже давно перебуває в «підвалах», і без цього рішення він узагалі б не вижив.

Основна обойма

Основна обойма

Не так давно відлунали фанфари на честь «Донецька» — нового переможця української чоловічої суперліги, а чемпіони та їхні конкуренти вже почали підготовку до наступного сезону. Гравці, щоправда, ще перебувають у відпустках, проте керівництво клубів не байдикує, а опікується кадровими та організаційними питаннями.

На Єлисейські поля — по рівнині

На відміну від футбольних першостей Європи, де впродовж 48 років жодній зі збірних не вдавалося захистити свій чемпіонський титул, на «Тур де Франс» багаторічне домінування того чи іншого велопрофі — звична справа. Найдовше — сім гонок поспіль — це вдавалося Ленсу Армстронгу. Щоправда, в останні шість сезонів на «Великій петлі» щоразу народжується новий тріумфатор. Був час, коли заговорили про початок ери Контадора, проте постійні проблеми з допінгом — спочатку командні, а згодом особисті — не дозволили іспанцеві одноосібно панувати на французькій «Великій петлі».

«Бронзовий» триплет

Здавалося б, спортивний світ за місяць до Олімпіади мав би завмерти в передчутті найважливішого старту сезону. Проте, попри значущість майбутніх змагань, чемпіонати світу і Європи змінюють один одного у калейдоскопі подій. Ось і веслувальники на байдарках та каное минулих вихідних провели в Загребі чемпіонат Європи. Щоправда, через індивідуальні плани підготовки до Олімпійських ігор більшість володарів ліцензій до Лондона проігнорували єврофорум. А збірна Росії взагалі в повному складі не приїхала на змагання — у цей час наші північні сусіди якраз проводили національний відбір на Олімпіаду.

Зірки в чужих землях

Зірки в чужих землях

Останніми роками великі футбольні форуми розширюють присутність різних держав у фінальних турнірах, намагаючись залучити до участі якомога більше вболівальників. Але не завжди це дає очікуваний результат. Так, минулих вихідних на чвертьфіналах чемпіонату Європи в Україні більшість глядачів були не з країн–учасниць.

Треба визнати: якщо ЧЄ–2012 б’є рекорди відвідуваності, то в Україні переважна частина фанів на трибунах — наші співвітчизники. Тоді як уболівальники з деяких країн Західної Європи не надто охоче їдуть у наші «палестини», аби підтримати свої збірні. Так, минулої суботи в Донецьку було зовсім мало французів, а позавчора в Києві дуже слабкою виявилася присутність італійців.

Перед матчем перекупники пропонують безліч квитків на великий футбол, причому іноді — менш як за третину номіналу.

«Розумна» революція — в Києві

«Розумна» революція — в Києві

Українсько–польський єврофорум може стати переломним в історії світового футболу, а незарахований гол Марко Девича — поворотною точкою у здійсненні контролю за грою. Ідеться про впровадження систем електронної фіксації взяття воріт. Що їй дадуть «добро», вже ні в кого не викликає сумнівів — хвилю обурення рішенням суддівської бригади на чолі з Віктором Кашшаї не зупинити. Про бажання взяти на службу «штучний інтелект» уже кілька років заявляють в Англійській федерації футболу, вчора про аналогічне рішення повідомили й у Голландії.

Вікторія Борщенко: Не думаю, що я погодилася б змінити паспорт

Вікторія Борщенко: Не думаю, що я погодилася б змінити паспорт

Для більшості українських збірних з ігрових видів спорту виступ на континентальних першостях — це більше виняток, ніж закономірність. Проте є в нашій державі колектив, який за всі роки незалежності не пропустив ще жодного чемпіонату Європи. У грудні жіноча гандбольна збірна гратиме вже на 11–му Євро поспіль.

Лідеркою нинішнього складу «синьо–жовтих» без сумніву можна назвати Вікторію Борщенко. 26–річна уродженка Херсона, яку на минулому ЧЄ кілька разів нагороджували титулом «найкращий гравець матчу», і тепер веде за собою колектив. У відборі до ЧЄ–2012 гравчиня волгоградського «Динамо» стала найрезультативнішою в збірній України, закинувши 35 м’ячів. А своєму клубу допомогла виграти титул чемпіона Росії.

Зазвичай у сезон відпусток легіонерки хоч на кілька тижнів намагаються зазирнути на Батьківщину. Тут кореспондент «УМ» і розшукав зірку українського гандболу. До речі, як і відомі футболісти — Кантона, Бекхем, Роналдо, Шевченко, Віка грає в збірній під сьомим номером.

«Срібло» для комплекту

«Срібло» для комплекту

Якщо спортивна Україна чекає перемог від футболістів як подвигу, то звитяги нашої жіночої команди шаблісток останнім часом сприймаються як буденність. У день, коли підопічні Олега Блохіна не змогли подолати груповий етап Євро, українська четвірка в складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Олени Жовнір та Галини Пундик змагалася за золоті нагороди чемпіонату Європи, який учора завершився в італійському місті Ліньяно.

До останнього патрона

До останнього патрона

Щоб окремі команди, знаючи результати суперників, не «байдикували» в останньому матчі групового раунду, всі поєдинки цього етапу УЄФА проводить в один час. Однак проти «міжсобойчиків», на кшталт того, який організували данці та шведи на чемпіонаті Європи 2004 року, топлячи конкурентів з Італії, дієвих механізмів немає. Відтак уберегтися від «договірних» халеп можна хіба що покладаючись на негласні принципи чесної гри та взаємоповаги.

Крах фаворитів

Крах фаворитів

Одразу після жеребкування фінальної частини Євро–2012 квартет А назвали найслабшим, а першому сіяному — збірній Росії — заздалегідь віддали перемогу в ньому. А коли підопічні Діка Адвоката підтвердили свій клас у стартовому поєдинку з чеською командою, увігнавши у ворота переможця Ліги чемпіонів Петера Чеха чотири м’ячі, росіян узагалі записали до числа головних претендентів на Кубок Анрі Делоне. Деякі російські ЗМІ назвали своїх футболістів «академіками з ціпками». Проте, як виявилося, феєрія в матчі з чехами стала лебединою піснею цієї збірної, складеної переважно з ветеранів — героїв ЧЄ–2008.