За двома стільцями

За двома стільцями

Уряд Януковича ще не встиг як слід розігнатися у своїй роботі, як уже почали підтверджуватися ті побоювання, що з'явилися після підписання Універсалу національної єдності: чи буде злагодженою робота Кабміну, в якому засіли представники донедавна ворогуючих сторін? Ми ще не знаємо, в чому саме зіткнуться різні міністерства у вирішенні тих чи інших питань, хто кому підставлятиме управлінські підніжки й у який спосіб лобіюватиме свої ініціативи, але те, що в уряді нема принаймні людського порозуміння, — вже точно факт.

Міністерська довічність

Про потребу прийняти закон про Кабінет Міністрів України говорили давно. А після подій двох останніх років нагальність цього документа назріла настільки, що зобов'язання ухвалити його прописали навіть в Універсалі національної єдності. Й от уряд Віктора Януковича взявся до конкретики. Але мало хто міг подумати, що цей документ ще на перших стадіях отримає бурхливі й суперечливі відгуки в громадськості.

Російський «бешкет» над українською «Шалуньєю»

Російський «бешкет» над українською «Шалуньєю»

Міністерство закордонних справ України почало вивчати інцидент у Балаклавській бухті Севастополя, про який повідомила широкій громадськості молодіжна організація «Студентське братство». Цей факт позавчора підтвердив речник МЗС Андрій Дещиця. А суть інциденту полягає ось у чому. 29 серпня — в дні, коли у Криму та й по всій Україні лютувала негода, через дії представників російського Чорноморського флоту в аварійну ситуацію потрапила яхта «Шалунья-2» під прапором України.

Ахметoвська нумерологія

Відомо, що гроші люблять бути при владі. Між іншим, так само і влада — при грошах. Такою є діалектика української політики. Яскравим прикладом її цього разу став Рінат Ахметов: кілька тижнів тому журнал «Кореспондент» назвав його найвпливовішою людиною держави, а вчора польський часопис «Впрост» поставив донбаського багатія на одинадцяте місце у рейтингу найзаможніших олігархів Центральної та Східної Європи — він займає найвищу серед українців позицію і, якби до цього табеля не ставили росіян, був би першим і в «загальному заліку».

«Прем'єром стане носій гармонізації»,

«Прем'єром стане носій гармонізації»,

За нинішніх політичних обставин важливим є не стільки ім'я політика, який очолить уряд, скільки та платформа, на котру він спиратиметься й яку програму виконуватиме. Відповідну заяву глава держави зробив для журналістів позавчора ввечері, коментуючи перебіг переговорів щодо Універсалу національної єдності.

Мені літать охота...

Мені літать охота...

Чим вище підіймається посадовець, тим більше в нього виникає бажань використати свій статус «по повній». Для українського політикуму це вже стало аксіомою. Котра зайве підтвердилася після обрання спікером Верховної Ради Олександра Мороза. Проект відповідного кошторису на парламентську роботу вже став «притчею во язицех», зокрема, його пункти про півмільйонне облаштування спікерського кабінету та збільшення видатків на польоти Голови ВР.

Говоритимуть до «посиніння»?

Називайте це хоч яким словом — консультаціями, переговорами, домовленостями, — а між «Нашою Україною» та «антикризовою» коаліцією вони таки почалися. Діло серйозне. Принаймні серед спрямовуючих та визначальних «нашоукраїнців» більше ніхто категорично не відкидає можливості зійтися в одному союзі з Партією регіонів.

Кругами навколо застілля

От уже кілька тижнів (якщо не місяців), передбачаючи якісь політичні події в Україні, про них треба говорити з прислівником «можливо». Завтра поділять комітети, через день після цього — призначать конституційних суддів, подадуть кандидатуру нового Прем’єра — усе це сильно «заокруглюється» тим-таки «можливо».