Про Колесніченка, нашатир і «дурниці»

Вихід у нашій газеті матеріалу «ВІП–теща», в якому розповідається про те, як «друга мама» «регіонала» Вадима Колесніченка, завідувачка дитсадка Валентина Македон, обпекла нашатирем горло своїй підлеглій, викликав шалений резонанс в інформаційному просторі. Однак єдиний поки що коментар пана Вадима, наданого Gazeta.ua, викликає щонайменше подив і обурення. Колесніченко, судячи з його слів, вважає, що інформація, подана нашим виданням, — просто вигадка і наклеп. «Мені цікаво, як літня жінка, яка не сягає мені до плеча, змогла когось скрутити і щось влити в рот. Мені навіть смішно таке коментувати», — зазначив одіозний політик і додав, що ця історія «роздута» через вибори і «все, про що зараз пишеться, — дурниці».

Мер повернувся

Мер повернувся

Столичний мер Леонід Черновецький, який півтора року не брав участі в жодних зустрічах, не ходив на роботу, а то й узагалі відпочивав поза Україною, вийшов на люди. Днями Леонід Михайлович узяв участь у зустрічі з делегацією Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. На фотографіях із заходу, викладених на сайті Київської міськдержадміністрації, Черновецький не схожий на людину, яка постійно відпочиває — він помітно втомлений, змучений та посивілий.

«Щось особливе і потрібне»

«Щось особливе і потрібне»

Учора представники компанії «ЕСТА Холдинг», що входить у групу компаній СКМ Ріната Ахметова, зібрали журналістів, аби розповісти про «перші результати роботи зi створення культурного простору» на місці фабрики «Юність». Нагадаємо, там компанія зруйнувала три будинки, один із них виходив фасадом на Андріївський узвіз, що викликало активний спротив громадськості. І, зрештою, «ЕСТА Холдинг» відмовилася від будівництва офісного центру, заанонсувавши згаданий «культурний простір».

ВІП–теща

Історiя цієї судової тяганини триває вже три роки. Та попри те, що до неї причетний (хоча, звичайно, і опосередковано) один із найяскравіших представників команди чинної влади, цей випадок до останнього часу не набував розголосу. У 2009 році у місті Жашкiв, що на Черкащині, стався прикрий випадок. Валентина Василівна Македон, матір дружини Вадима Колесніченка Лілії Македон, під час сварки «скрутила» виховательку місцевого дитсадка Хрущ Галину та влила їй у горло нашатирного спирту. Внаслідок цього жінка зазнала опіків дихальних шляхів та стравоходу ІІ ступеня. Чотири судові інстанції визнали тещу одіозного політика винною. Однак після приходу до влади «регіоналів» терези Феміди почали хилитися на бік обвинуваченої. Більше того, підсудна Валентина Василівна отримала винятковий привілей — сама визначила, в якому місті обласний суд проводитиме слухання по її справі.

Як воно — одній по копійках збирати гроші на лікування опіків, а іншій — користуватися «пільгами» тещі «короля українофобії» (за версією кореспондентки Оксани Климончук) — у матеріалі «України молодої».

З американським «прононсом»

З понеділка у вагонах КП «Київський метрополітен» почали оголошувати назви станцій двома мовами — українською та англійською. Система двомовного оповіщення, що вводиться до чемпіонату Європи з футболу, поки що охопила не всі потяги, але, як зазначили «УМ» у прес–службі метрополiтену, до початку червня назви станцій та інші повідомлення будуть на 100% продубльовані англійською. До речі, версія «для іноземців» звучить трохи гучніше — аби гості могли і дочути, і зрозуміти.

Спрощено — незелено...

Донедавна вирубувати дерева, чагарники, зносити чи пересаджувати газони і квітники забудовники в Україні могли тільки за наявності спеціального дозволу (ордера). Цей документ, після рішення про землевідведення, видавали за рішенням виконкому місцевої ради з урахуванням акта обстеження зелених насаджень, погодженого з місцевими органами Міністерства екології та природних ресурсів. В акті обстеження та в ордері містилася конкретна інформація про зелені насадження (порода, діаметр стовбура, кількість, ступінь пошкодження, адреса розташування). За кожне зрубане дерево забудовник мав сплатити компенсацію.

Газети пiд землею будуть

Таке рішення ухвалила столична влада, відреагувавши на пікет реалізаторів періодики, що відбувся минулої суботи. Нагадаємо, нещодавно КП «Київський метрополітен» видало заборону на будь–яку торгівлю з яток у підземці, починаючи з 1 травня. Мотивувалося таке рішення бажанням показати уболівальникам Євро–2012 метрополітен чистим і красивим, без стихійних торговців. Відтак розкладки з пресою, розмiщенi в метро, вивісили чорні «похоронні» стрічки, а частина розповсюджувачів вийшла під мерію з вимогами відмінити заборону на продаж газет і журналів.

Недоторканна Софія

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення попередніх інстанцій за позовом громадської організації «Громадянська позиція» та киян, підтвердивши факт, що землі в буферній зоні Софії Київської є територією історико–культурної спадщини, а значить — особливо цінними землями.

Удар по свободі слова

Удар по свободі слова

Учора директор КП «Київський метрополітен» вилив по відру холодної води на розповсюджувачів друкованих видань. Їх ознайомили з рішенням, відповідно до якого з 1 травня буде заборонено торгівлю з розкладок на території підземки. А відтак близько 500 точок продажу журналів і газет, які досі працювали на станціях метро, будуть змушені шукати собі інші місця.

«Люби сусіда свого!»

«Люби сусіда свого!»

Незважаючи на дощову погоду й поминальні дні, через які столиця в останні кілька днів напівспорожніла, минулої суботи на Михайлівській площі зібралося близько тисячі киян — на акцію протесту проти руйнування Андріївського узвозу. Нагадаємо, два тижні тому компанія ЕСТА–Холдинг, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, знесла три будинки — два на території фабрики «Юність» і один кутовий, що виходить фасадом на узвіз.