У Новий рік зі старими пригодами

У деяких українців новорічні пригоди почалися ще напередодні самого свята. Так, 160 туристів на Закарпатті ледь не зустріли Новий рік на лижному підйомнику. А все через те, що о третій дня на їхній турбазі в селі Вішка Великоберезнянського району відключили електропостачання, повідомляє Центр пропаганди Головного управління МНС у Закарпатській області. Близько двох сотень людей на кілька годин зависли у повітрі. На порятунок відпочивальників оперативно прибули рятувальники, які й визволили лижників, знявши їх з нерухомого підйомника.

Небо на замку

Станом на вчора, 10:00 ранку, затримувалось прибуття літаків iз Делі, Пекіна, Вільнюса, Алмати, Риги, Кишинева, Стокгольма, Тель–Авіва, Парижа, Таби, Хургади, Калінінграда і Ташкента. Водночас, як свідчили дані он–лайн табло аеропорту, скасовано рейс сполученням Київ — Москва та Запоріжжя — Київ. Крім цього, затримувалось відправлення рейсів iз Борисполя до Франкфурта, Лондона, Нью–Йорка, Торонто, Хургади, Кишинева та Калінінграда.

Де живе дух свята

Де живе дух свята

В Україні склали рейтинг найбільш привабливих міст на Новий рік. Абсолютним фаворитом туристичних вподобань став Львів — саме тут більшість мандрівників прагне зустріти Новий рік, — повідомляє ТСН. Ще б пак! У Львові чи не найяскравіша та найнасиченіша святкова програма на будь–який смак: фестиваль «Велика коляда», парад звіздарів, фестиваль «Пампухів», фестиваль льодових скульптур... «Ми плануємо туристичний сезон на рік зазделегідь і знаємо, що зимовий період є надзвичайно цікавим туристичним продуктом, — розповіла «УМ» начальник управління туризму Львівської міської ради Оксана Сидор. — Очікуємо найбільший наплив туристів iз середини грудня до кінця січня. На мою думку, найбільша атракція святкового Львова сьогодні — це народні традиції, які плекають львів’яни і з якими, власне, зможуть ознайомитись гості міста».

Смертельне оздоровлення

Віталія Танахійчука, який приїхав на відпочинок у табір «Молода гвардія», лікарі Одеської міської інфекційної лікарні намагалися врятувати впродовж кількох годин. До медичного закладу хлопця привезли в ніч на понеділок уже непритомного. Напередодні в таборі в дитини піднялася температура і почався розлад шлунка. Віталика помістили в ізолятор, де бідолаху мучили блювота й пронос. «Йому двiчi дали якісь таблетки і щось укололи. Про стан сина взагалі нічого не сказали. Коли я подзвонила до табору, попросили не телефонувати й не турбувати Віталика, пояснивши це тим, що він усе одно не зможе зі мною говорити, оскільки почувається погано», — розповіла мати хлопчика Тетяна Танахійчук. Додамо, що в таборі працюють лікарі, які самостійно надають дітям невідкладну медичну допомогу.

Кинута напризволяще

У понеділок уночі 48–річну українку без ознак життя знайшли поблизу парку на вулиці Маріна. Найiмовірнiшою причиною смерті одразу назвали переохолодження: тієї ночі температура повітря становила від 3 до 9 градусів морозу. На чолі у загиблої виявили поранення, тож правоохоронці розглядали кілька версій. «Уже є свідки, які стверджують, що жінка заснула і не прокинулась», — уточнив «УМ» голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький, додавши, що йдеться все ж про переохолодження. Він припустив, що українка працювала доглядальницею, але втратила роботу й опинилася на вулиці без даху над головою.

Чудотворець під козацькою охороною

Чудотворець під козацькою охороною

На голові — гетьманська шапка з пір’ям заморських птахів, у руках — ліра. Таким наші прадіди уявляли Миколая, і саме такий святий, втілення древніх українських традицій, відтепер живе в козацькому селищі «Мамаєва Слобода». Сьогодні він складає серйозну конкуренцію американському Санта Клаусу та російському Дєду Морозу — дітлахи від нього в захваті. Ще б пак! Незвичайний Микола одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш (верхній одяг козаків та шляхти. — Авт.). Він не махає крючкуватою палицею, йдучи по лісу, а сидить у традиційній, оздобленій рушниками, наддніпрянській хаті, виконує на старосвітській лірі канти XVII століття і чекає на чемних дітей.

Не «свинячий», але грип

Дев’ятирічна дівчинка у Дрогобичі померла через гостру дихальну та серцево–судинну недостатність, яка була зумовлена двобічною гнійною пневмонією. У дівчинки експерти також виявили грип типу «В» — цей вірус вражає здебільшого дітей. Нагадаємо, трагедія трапилась ще минулого тижня — школярка однієї з дрогобицьких шкіл iз високою температурою померла в реанімації за лічені хвилини.

Ллється вода через край

Ллється вода через край

У Закарпатській області зовсім не передноворічний настрій: замість снігу тут ось уже кілька днів ллє рясний дощ. Така нетипова для грудня погода вже наробила чимало біди: інтенсивні опади та, відповідно, підняття рівня води у річках призвели до підтоплення приватних будинків, пошкодження берегоукріплень та мостів. Загалом, за повідомленням Центру пропаганди ГУ МНС у Закарпатській області, станом на вчорашній ранок на території 11 населених пунктів Виноградівського, Воловецького, Міжгірського, Хустського, Тячівського, Іршавського та Мукачівського районів було підтоплено близько двох сотень дворогосподарств, близько 31 гектара сільськогосподарських угідь, пошкоджено берегоукріплення, кріплення пішохідного тросового переходу, один бетонний та ще один недобудований дерев’яний автомобільні мости.

Фешн-дипломатія

Фешн-дипломатія

7 грудня у Брюсселі наші дипломати зробили справжній фурор — у холі штаб–квартири Північноатлантичного альянсу перед відкриттям засідання Комісії «Україна—НАТО» презентували колекцію одягу, створену українським дизайнером Оленою Даць на замовлення Інституту світової політики. Найкращі зразки колекції — вишукані сукні в біло–синіх тонах iз символікою Північноатлантичного альянсу — вразили як дипломатів та представників Місії України при НАТО, так і акредитованих на захід журналістів.

Що це було? Мабуть, НЛО!

Місто Бердичів, що на Житомирщині, невдовзі може стати «меккою» дослідників та науковців — місцеві уфологи ініціюють створення пам’ятника загиблим інопланетянам. Один із авторів ідеї Олександр Налісман пояснив, що інопланетяни, відвідуючи Землю, неодноразово ставали жертвами катастроф. Як приклад, в українській базі даних про НЛО можна знайти згадку про катастрофу в Херсонській області, що сталася 1997 року. Тоді, за даними уфологів, винищувач Військово–повітряних сил зіткнувся з невпізнаним літаючим об’єктом. Обломки НЛО українські військові буцімто забрали на дослідження.