Хоч зірку з неба!

В основу свята, яке тепер називають Днем закоханих, покладено легенду про християнського проповідника Валентина. За те, що підпільно вінчав закоханих, його посадили до римської в’язниці і невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дочку в’язничного наглядача й зцілив її від сліпоти. За іншою версією, дівчина сама закохалася у Валентина, та священик дав обітницю безшлюбності, тож не міг відповісти взаємністю. У ніч на 14 лютого, перед стратою, він прислав платонічній коханій зворушливого листа, підписавшись «твій Валентин».

Бійся «зеленого змія»!

У семи містах України розпочався експеримент iз викладання у школах «антиалкогольної грамоти», оскільки серед українських школярів та студентів значно зріс рівень вживання алкогольних напоїв. Тож відтепер про шкідливість спиртного дітям розповідатимуть, починаючи з 7–го класу. У рамках експерименту на курсі проводитимуть по дев’ять занять iз дітьми та їхніми батьками. «Ми не беремо елітарні чи проблемні школи, ми беремо усіх дітей», — запевнив директор Науково–методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віталій Панок.

Куди б перевести стрілки

Днями президент Росії Дмитро Медведєв оголосив про рішення скасувати перехід на зимовий час з осені 2011 року і дав відповідне доручення уряду. «Ми, дійсно, звикли кожну весну й осінь переводити стрілки годинника і, за звичкою, лаємося, тому що порушується людський біоритм, всіх це дратує...» — пояснив Медведєв. Глава РФ зазначив, що «необхідність адаптуватися пов’язана й зі стресом, і з захворюваннями. Переведення годинника на зимовий час шкодить навіть коровам, які не розуміють, чому доярки приходять до них в інший час». До слова, Грузія ухвалила аналогічне рішення ще восени 2005 року.

Мокро не по–зимовому

За прогнозами Українського гідрометцентру, друга половина тижня «потішить» нас геть не січневою погодою. У найближчі два дні слід очікувати дощ та мокрий сніг. На дорогах варто бути максимально обачними — синоптики попереджають про ожеледицю й туман. Денна та нічна температури коливатимуться в середньому від –3 до +2 градусів. 15–градусний мороз та лапатий сніг повернуться вже в суботу.

Кокі Най, він же — Іван Боришко

71–річний японець Кокі Най (справжнє ім’я Іван Боришко) дочекався визнання своєї другої історичної батьківщини. Президент Віктор Янукович під час візиту до Японії вручив спорстмену державну нагороду «за значний особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, розвиток українсько–японських гуманітарних відносин». Борець професійного сумо українського походження й справді жива легенда: за свою кар’єру він вигравав Імператорський кубок 32 рази. Це досягнення досі не перевершив жоден iз сумоїстів. Історія ж його сім’ї могла б стати блискучим сюжетом для кінофільму.

А той третій празник — Святе Водохреще!

Із першою зіркою українці знову збираються за святковим столом. В Україні сьогодні відзначають Водохресний Святвечір — переддень одного з найголовніших православних свят, Богоявлення Господнього. «Згадка про Хрещення Господнє описана в Євангелії. Господь прийшов на річку Йордан і прийняв хрещення від Івана Хрестителя. Йому не потрібне було покаяння в гріхах, він хрестився для освячення вод. Вода — фізична основа, без неї життя неможливе, — розповів «УМ» прес–секретар Української православної церкви Київського патріархату, архiмандрит Євстратій (Зоря). — Коли Ісус Христос ішов з води і молився, відкрилися небеса і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на нього й почувся голос: «Це син мій улюблений, що Його я вподобав!». На згадку про Водохреще у храмах відбувається освячення води: 18 січня після вечірньої служби й на саме свято. Узятою з храму святою водою слід умитися й окропити житло. Вважається, що вона має особливу цілющу силу.

Відпочинок в очікуванні

Відпочинок в очікуванні

Увечері 9 січня пасажири літака, який мав здійснювати рейс Пунта Кана — Київ так і не дочекались вильоту з Домініканської Республіки. Як пояснили в компанії MIBS Travel, яка організувала відпочинок для наших співвітчизників у Домінікані, затримка в перельоті виникла з технічних причин. «У «Аеро­світі» несправності з літаком. Зараз компанія намагається їх усунути», — повідомила директор iз туризму Катерина Єрьоменко. Розгублені люди залишились в аеропорту, втім, після кількагодинного очікування, терпець пасажирів увірвався. «Люди вийшли на злітну смугу й заблокували роботу аеропорту, — розповіла «УМ» піар–менеджер компанії FCA Олена Проценко, директор якої — Вікторія Кулаковська — також не змогла вилетіти з Пунта Кани. — До них приїхав представник туроператора й розповів, що літак ремонтують. Людей розселили у готелях».

В’язні Монблану

В’язні Монблану

Першою про надзвичайну ситуацію повідомила французька преса. Як стало відомо, наші співвітчизники — члени Сумської федерації альпінізму — вирушили зранку минулої середи у лижний похід через перевал льодовика Бренва (східний схил Монблану). Та через сильні снігопади й вітер швидкістю понад 90 кілометрів за годину пересування по горах стало дуже небезпечним, а сніжний покрив — нестійким. «У четвер 6 січня чоловіки опинилися заблокованими на висоті 4 303 метри», — повідомляють місцеві журналісти. Повністю забезпечені необхідним спорядженням, досвідчені альпiнiсти не розгубились, вирили нору в снігу й встановили намет.

Катя, Катерина, Катіріна

Міністерство юстиції традиційно оприлюднило список найпопулярніших імен, які давали новонародженим у 2010 році. Так, при реєстрації малюків батьки найчастіше обирали імена Олександр, Анастасія та Софія. Майже такою ж популярністю користувалися і жіночі імена Марія, Ганна, Дарина, Вікторія, Поліна, Катерина, Єлизавета, Аліна, Олександра, Христина та Соломія. Серед чоловічих домінували Максим, Артем, Данило, Микита, Владислав, Денис, Андрій, Дмитро, Кирило, Іван, Назар та Богдан. Нагадаємо, найпопулярнішими іменами 2008–го та 2009 років були Максим, Назар та Анастасія.

Кіт вартістю з трикімнатну квартиру

Кіт вартістю з трикімнатну квартиру

Ласкаві, вольові, гонорові, незалежні... Такими ми знаємо і любимо наших котів. Саме наші пухнасті улюбленці стали символом 2011 року. Для когось — просто красиві тварини, для інших — найкращі друзі, кицьки можуть приносити в дім не лише радість, а й непогані гроші та славу. Муркотливий звір є не лише домашнім улюбленцем, а й брендом та цілим капіталом. «УМ» спробувала розшукати найдорожчих — тобто найцінніших із породистих — котів України та світу.