Прем’єр і хом’ячки

«А ще вчора всі телеканали розповіли про те, що від Антарктиди відколовся айсберг розміром із Київ. Так уже кажуть, що це теж я там кайлом попрацювала», — хихикнула Юлія Тимошенко у відповідь на запитання редактора «Газети по–київськи», чому подорожчав газетний папір. І розповіла анекдот: «Зустрілися хом’ячок і криса» (я навмисне кажу російською мовою, щоб було ясно, про кого це — я ж «Криса» за китайським гороскопом). Криса питає в хом’ячка: «Скажи, от ми з тобою такі схожі — і мордочка в нас однакова, і шкурка, і лапки. Чому ж тоді тебе люди люблять, беруть у дім, а мене — травлять і ненавидять?» А хом’ячок їй відповідає: «Просто в тебе інформаційна служба погано працює».

Прем’єр–міністр мала на увазі, що уряд не займається власним піаром, а працює, тому й змушений терпіти наклепи опонентів. Словом, глядачам програми «Я так думаю» на каналі «1+1», в ефірі якого позавчора пізно ввечері відбувалася зустріч журналістів із Тимошенко, було не тільки цікаво, а й весело.

Початок «доторканності»

Початок «доторканності»

Обіцянка скасувати депутатську недоторканність, якою півроку тому під час виборчої кампанії заохочували виборців нинішні учасники парламентської коаліції, зробила перший крок до перетворення з «цяцянки» на реальну перспективу. Учора Верховна Рада звернулася до Конституційного Суду по висновок щодо відповідності законопроекту про зняття недоторканності з народних депутатів вимогам статей 157 і 158 Конституції. Принагідно коаліція довела свою дієздатність, адже, окрім 226 представників фракцій «НУНС» та БЮТ, за це рішення не віддав свого голосу жоден інший парламентарій.

Ревізія на $1,2 млрд.

Створена Президентом з «дотриманням принципу професіоналізму та неупередженості», за оцінкою Леоніда Черновецького, «незалежна від політичних інтриг» комісія з розслідування діяльності голови Київської міськдержадміністрації вчора зібралася на своє перше засідання. За запевненням віце–прем’єр–міністра Івана Васюника, який її очолює, протягом 15 днів своєї роботи комісія ретельно вивчить усі документи й перевірить факти, поінформувавши про результати журналістів і громадськість. Попрацювати «ревізорам» буде над чим.

Рада скресла

Рада скресла

Переживши «одну з найгостріших криз у своїй історії», Верховна Рада вчора таки розпочала роботу. «Я сподіваюся, що з цієї кризи ми вийшли тільки сильнішими», — зауважив щасливий спікер Арсеній Яценюк, відкривши вчора о пів на третю дня перше за понад три тижні пленарне засідання ВР. Радіти таки було з чого — голови фракцій цього дня нарешті «народили» вистражданий протокол порозуміння. Попри те, що парламентські лідери висловлювали до цього документа певні застереження, вони його таки підписали. З умовою, що протокол набирає чинності після ухвалення постанови щодо НАТО (нагадаємо, саме підписання спікером «листа трьох» щодо приєднання України до Плану членства в Північноатлантичному альянсі нібито й спричинило блокування парламентської президії Партією регіонів та комуністами).

Самі себе заблокували

Самі себе заблокували

Якщо для «звичайних» парламентаріїв робоче місце на пленарному тижні розташоване в сесійній залі, то лідери фракцій ходять «на роботу» в кабінет Голови Верховної Ради. Користі, щоправда, з того обмаль, однак і виходу іншого немає. Спікер Арсеній Яценюк учора так і заявив колегам, що нудилися в залі, поки їхні керівники намагалися домовитись: доти, доки лідери не досягнуть згоди, засідання ВР не розпочнеться. Хоча, до слова, Партія регіонів учора вже обіцяла президію не блокувати. «Хай приходять і працюють. Невже їм заважають (повітряні) кульки?» — закликала коаліцію Ганна Герман.

Світло в кінці глухого кута?

На запитання про те, коли ж у Верховній Раді нарешті розпочнеться пленарна робота, народні обранці вже давно тільки знизують плечима. І хоч наприкінці минулого тижня парламентські лідери запевняли, що компроміс — ось він, уже фактично досягнутий, їхні відвертіші колеги в щирих розмовах із «УМ» радили не надто на це сподіватися. І не помилилися: замість підписати заанонсований протокол взаєморозуміння, керівники фракцій на ранковій нараді в Голови ВР знову розсварилися. Нагадаємо, раніше поставити підписи під запропонованим Арсенієм Яценюком і доопрацьованим протоколом погодилися голови всіх фракцій, окрім комуністів.

Доживемо до понеділка

Можливо, з понеділка роботу Верховної Ради таки розблокують. Принаймні опозиція натякнула на таку можливість, запропонувавши зібрати загальний «круглий стіл» за участю голів усіх фракцій та спікера Арсенія Яценюка, аби поговорити на тему розблокування. Очевидно, планується запропонувати щось нове, адже вже кілька тижнів поспіль парламентські лідери тільки тим і займаються, що збираються за одним столом і намагаються до чогось домовитися.

Ангіна не зупинила, газ підігнав

Ангіна не зупинила, газ підігнав

Хоча ще у вівторок Юлія Тимошенко перебувала на лікарняному, вчора розпочався її дводенний візит до Москви. Слід відзначити, що це перша офіційна поїздка леді Ю в Росію на посаді Прем’єр–міністра (у 2005 році її не приймали у Білокам’яній через звинувачення ще з часів «ЄЕСУ»).
Тимошенко вилетіла до Москви в супроводі міністрів економіки, аграрної політики, промислової політики і палива та енергетики. Також до складу делегації входять голови Держмитслужби і Державної прикордонної служби — Валерій Хорошковський та Микола Литвин. І, звісно, керівництво НАК «Нафтогаз України» — голова Олег Дубина та його перший заступник Ігор Діденко. Адже головним лейтмотивом перебування Тимошенко у Росії буде саме «газова» тема. Уже вчора по обіді наша Прем’єрка зустрілася зі своїм російським колегою Віктором Зубковим, а увечері — з президентом Володимиром Путіним. На сьогодні у Тимошенко запланована зустрічі з головою правління «Ощадбанку» Росії Германом Грефом та керівниками провідних тамтешніх ЗМІ.

Іншу Конституцію затвердить народ?

Іншу Конституцію затвердить народ?

«Україні потрібна дієздатна Конституція — Конституція свобод, яка буде ефективно гарантувати людські права і свободи, свободи і права громадянина України, чітко буде розподіляти владні повноваження й убезпечить країну від будь–яких проявів авторитаризму». На цьому наголосив Президент, відкриваючи вчора перше засідання Національної конституційної ради, покликаної підготувати проект нового Основного закону. А після того, як цей, за словами Віктора Ющенка, «акт згоди між різними верствами суспільства та політичними силами» буде підготовлений, нову редакцію Конституції винесуть на всеукраїнський референдум.

«Універсал» по–депутатськи

«Універсал» по–депутатськи

Від блокування парламенту стомилися всі. А найбільше, мабуть, Арсеній Яценюк, якому доводиться щодня товкти воду в ступі марних «погоджувальних» рад. Тому для різноманіття під час чергового рауту переговорів учора спікер запропонував парламентським лідерам три шляхи виходу з кризи: розглянути у сесійній залі всі проекти постанов щодо НАТО, ухвалити запропонований ним компромісний варіант проекту постанови щодо НАТО, який відповідає тексту Універсалу національної єдності, підписати угоду про відновлення роботи сесії.