Карнавалу не буде

На вчорашній спільній екстреній нараді уряду та спеціальної протиепідемічної комісії, створеної у зв’язку зі спалахом епідемії «свинячого грипу» в західних регіонах країни, було прийнято низку рішень, які мають запобігти поширенню вірусу: впродовж трьох наступних тижнів українцям, особливо мешканцям охоплених епідемією територій, обмежили можливість пересуватися без вагомої причини, а навчальним і виховним закладам на цей же період продовжено канікули. По всій країні скасовано масові заходи, включаючи і передвиборчі мітинги. Карантин можуть продовжити, якщо ситуація не покращиться.

Маски–шоу

В останні дні по всій Україні тільки й чути про страшний вірус, який косить людей. За неофіційними даними (із джерел «УМ»), свинячий грип, який призводить до блискавичної форми пневмонії, вже дістався до Києва — 20 осіб потрапили до лікарні у важкому стані, один пацієнт помер. Тож питання «чим рятуватися і як запобігти заразі» стало нагальним не лише для мешканців західнихї регіонів, а й для всієї країни. Редакція «УМ» винятком не стала. Більшість журналістів від самого вчорашнього ранку надзвонювала знайомим лікарям, щоб з’ясувати, чим же треба запасатися в аптеці.

В Україні знову рік свині

В Україні знову рік свині

Страшні підозри стали реальністю — українці помирають від «свинячого грипу». Про це вчора повідомив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич. «Україна увійшла в епідемію грипу, так званого каліфорнійського (свинячого)», — констатував міністр на брифінгу.

Табірні розваги

Табірні розваги

Ще 2 жовтня із трибуни Парламентської асамблеї Ради Європи на адресу України прозвучали серйозні обвинувачення: у відомому далеко за межами країни Міжнародному дитячому центрі «Артек» ґвалтували дітей! У самій же Україні ця інформація мала ефект бомби, що вибухнула. Від подробиць справи волосся стає дибки — в оргіях із дітьми брали участь народні депутати, посадові особи «Артека» і навіть священик! Однак не все так однозначно в цій справі, як видається на перший погляд...

Ще один «залп» по Мазепі

Ще один «залп» по Мазепі

БЮТівська мерія Полтави поставила ще один «шлагбаум» на шляху до встановлення в місті пам’ятника гетьману Іванові Мазепі. Нагадаємо, 16 квітня контрольована БЮТівцями міська рада Полтави призупинила до 10 липня дію попередньої постанови про погодження місця розташування монументу. Заплановане ще на 27 червня відкриття пам’ятника тоді «відсували» на 24 серпня — нібито тільки для того, щоб не перетворювати Соборний майдан на будмайданчик напередодні головних урочистостей із нагоди 300–річчя Полтавської битви і «не дратувати» гостей із Росії. Учора ж міськрада готувалася ухвалити рішення про цілковите скасування «погоджувального» вердикту щодо Мазепи. Для цього на сесії не вистачило кількох голосів, тож ухвалили інше, «хитріше», рішення, підтримуване самим мером Андрієм Матковським. Тепер міськвиконкому належить по–новому «вирішити питання щодо визначення замовника та підготувати проект рішення на розгляд чергової сесії міськради про надання дозволу на спорудження пам’ятника Івану Мазепі».

Тож і публічні обіцянки міського голови від БЮТ Матковського («після 10 липня можете будувати і відкривати пам’ятник на День Незалежності»), і його «тверда домовленість» із «губернатором» Валерієм Асадчевим не перевищили вартості ламаного шеляга...

Триметровий Іван та плюс постамент

Триметровий Іван та плюс постамент

Поки тривають усі перипетії навколо встановлення пам’ятника Іванові Мазепі у Полтаві, робота над ним не припиняється. Над композицією в Києві — в об’єднанні «Художник» — працює заслужений художник України Микола Білик, співавтор пам’ятника Ярославу Мудрому в Києві.

Не дотягли до гетьмана

Не дотягли до гетьмана

Крім Полтавської битви, у житті Івана Мазепи були віршовані рядки знаменитої «Думи», інтимна лірика листів до Мотрі Кочубеївни і понад десяток церковних будівель — соборів та монастирів, які він будував чи підтримував власним коштом. Меценатство було притаманне всьому українському козацтву, але саме від Мазепи ми починаємо вести лік відомим доброчинцям. Позавчора долучити до цієї справи заможних сучасників спробував Микола Кульчинський, народний депутат від «Нашої України» та голова полтавського обласного осередку товариства «Просвіта». «УМ» уже писала, що Кульчинський збирає кошти на пам’ятник Івану Мазепі в Полтаві. Частину з 700 тисяч, яких не вистачає для завершення проекту, пробували зібрати шляхом відкритого мистецького аукціону, що проходив у Митрополичих палатах на території Софіївського собору.

БЮТівські «подвиги» в регіонах

У сусідній із Кіровоградською областю Черкащині народ і досі згадує гучний скандал, що трапився два роки тому з народним депутатом від БЮТ Павлом Костенком. Тоді іномарку народного обранця, що «низько летіла» з Києва до Черкас, постові дорожньо–патрульної служби в Черкаській області змогли зупинити тільки з третьої спроби, після чого помічник–консультант Павла Костенка вдарив одного з інспекторів в обличчя. За цим фактом прокуратура області порушила кримінальну справу, а сам пан Павло попросив у ДАІшників вибачення.

Прокурор у наручниках

Прокурор у наручниках

Позавчора Віктор Ющенко провів нараду з силовиками, на якій обговорювали події в Голованівському районі. Там, нагадаємо, за нез’ясованих обставин загинув мешканець села Грушка Валерій Олійник. По завершенні рандеву в Президента кримінальну справу, порушену за фактом нанесення тілесних ушкоджень, що спричинили смерть чоловіка, передали до Генпрокуратури; створено оперативно–слідчу групу, до складу якої увійшли працівники центральних апаратів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ. До районного центру для здійснення контролю за проведенням слідчих дій виїхав заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін. А вчора стало відомо про звільнення, слідом за прокурором Євгеном Горбенком, начальника райвідділу міліції Михайла Ковальського, а також прокурора Кіровоградської області Тюріна.