Із квитками на другу полицю

Із квитками на другу полицю

Перед повторним матчем зі збірною Хорватії українські баскетболісти вже мали в кишені квитки на Євробаскет–2013. Проте матч у місті Славонськи Брод був принциповим. Адже мінімальна поразка «картатим» у Києві в овертаймі налаштовувала підопічних Майка Фрателло на реванш. Навіть вигравши в хорватів із різницею у два очки, наші «гуллівери» ставали б лідерами групи. «Дрібниця, але приємно», — міркували вітчизняні баскетболісти, налаштовуючись на гру з іменитим суперником, який також достроково гарантував собі поїздку на чемпіонат Європи. Крім іншого, переможець цього протистояння отримував додаткові переваги під час жеребкування основного раунду ЧЄ. Виграла знову Хорватія. Хоча українці знову були на висоті.

Спеціаліст зі швейцарців

Здавалося, додатковий відпочинок під час напружених двотижневих марафонів серії «Гранд слем» ніколи не буде зайвим. Але, схоже, незапланована пауза, яку отримав Роджер Федерер на «Ю–Ес оупен» завдяки травмі свого опонента в 1/8 фіналу, зіграла з ним злий жарт. Очевидно, 31–річний швейцарець, залишившись на кілька днів без ігрової практики, втратив змагальний ритм, за що й поплатився достроковим вильотом із «Флешинг мідоуз».

Молодо, але не зелено

Після Євро–2012 український футбол, точніше, його головні репрезентативні структури, зазнали серйозних змін. Спершу з національною збірною попрощалися зіркові нападники Андрій Шевченко та Андрій Воронін. Днями стало відомо, що за «синьо–жовтих» більше не гратиме ще один ветеран — 37–річний Олександр Шовковський. Про таке рішення замученого травмами голкіпера повідомив журналістам головний тренер збірної Олег Блохін. Зазнав втрат і тренерський штаб Блохіна — його помічник Юрій Калитвинцев за обопільною згодою пішов на «самостійні хліби». За десять днів до старту збірної у відборі на ЧС–2014 року сталася заміна очільника ФФУ.

Дотягнутися до Європи

Дотягнутися до Європи

На відміну від жіночої гандбольної суперліги, де на чемпіонство, як правило, націлюється якась одна команда, у чоловіків останнім часом з’явилася «золота» інтрига. Упродовж кількох сезонів багаторічний чемпіон — «ЗТР» — не тільки підпустив до себе конкурентів, а й, зрештою, в минулому сезоні склав чемпіонські повноваження. Проте, на жаль, такий поворот аж ніяк не свідчить про зростання класу суперників. На думку Івана Матієшина, президента чинних чемпіонів із полтавського «Динамо», рівень клубного чоловічого гандболу в Україні суттєво впав. «Національний рейтинг потрібно вимірювати позитивними результатами на міжнародній арені, а їх наші гандболісти в останній час не досягали. Українські команди, зокрема й багаторічний лідер — «ЗТР», не відповідають вимогам сьогоднішнього дня», — заявляє президент полтавського клубу.

Справа за малим

Учора на «Вуельті» гонщики мали останній день відпочинку, який був своєрідним рубіконом між виснажливим триденним гірським сходженням та завершальним спуртом, довжиною в п’ять етапів. У ньому, власне, й має визначитися переможець останнього з трьох «гранд турів» року.

Класова нерівність

Класова нерівність

Донецький «Шахтар» — єдиний представник українського футбольного авангарду, який зіграв перші вісім турів внутрішнього чемпіонату, не озираючись на єврокубки. Сконцентрованість на першості країни дозволила підопічним Мірчи Луческу здобути стовідсотковий результат. Восьму перемогу поспіль «гірники» вибороли в боротьбі з головним опонентом — «Динамо». Тепер «гірники» мають «+6» щодо найближчого переслідувача за очками, а за якістю гри... Це міг визначити для себе кожен, хто дивився позавчора ввечері трансляцію з «Донбас–арени».

Політ над болідом Алонсо

Цьогорічний Гран–прі Бельгії, який після місячної перерви відкрив умовне друге коло чемпіонату світу, для Дженсона Баттона мав особливий статус. Другий номер «Срібних стріл» проводив свою п’ятдесяту гонку за «Макларен» і зробив собі чудовий подарунок — виграв 14–й етап у кар’єрі.

Чи втримає Донбас планку?

Чи втримає Донбас планку?

Кажуть, що найкраще залишати будь–яку посаду чи роботу на піку слави та популярності. Григорій Суркіс, який на посту президента ФФУ провів дванадцять плідних років, для прощання з Будинком футболу — штаб–квартирою національної Федерації — обрав оптимальний час. Україна чудово впоралася з проведенням Євро–2012, а світ високо оцінив старання Суркіса і Ко. Відтак Григорій Михайлович із високо піднятою головою передав управління вітчизняним футболом узгодженій кандидатурі — Анатолію Конькову. Позавчора на XIV звітно–виборчому конгресі ФФУ нового президента підтримала абсолютна більшість делегатів (132 із 133), і тепер у найближчі чотири роки колишній гравець київського «Динамо» та донецького «Шахтаря» впроваджуватиме в життя власну стратегію розвитку «гри номер один», роблячи акцент на відродженні масового футболу.

Мілетій Бальчос: Регіонал-ліга має стати мостом

Мілетій Бальчос: Регіонал-ліга має стати мостом

Після того як «елітні» футбольні клуби України перейшли під юрисдикцію Прем’єр­ліги, авторитет Професіональної футбольної ліги суттєво знизився. Однак життя цієї організації, що об’єднує професійні команди першої й другої ліг, не зупинилося. Скажімо, окремі телетрансляції матчів першого дивізіону на каналі «Футбол» за рейтингом перевершили деякі єврокубкові баталії та поєдинки провідних європейських чемпіонатів. Принаймні про це розповів «УМ» президент ПФЛ Мілетій Бальчос.

За словами Мілетія Володимировича, є в його структури й серйозна проблема: нинішня друга ліга виглядає блідо та непрезентабельно, багато клубів ледве зводять кінці з кінцями, іноді знімаються по ходу турніру, а за ігровим принципом «вилетіти» нікуди не можуть. Тож пан Бальчос активно працює над якісним форматуванням другого дивізіону та створенням перехідної структури між аматорським і професіональним футболом — регіональної ліги. Це важливо, адже значною мірою саме з низових рівнів живляться клуби «еліти».

«Сольне» прощання

На відкритому чемпіонаті США єдиний з українців, хто залишився в одиночних змаганнях після першого раунду — Олександр Долгополов, сьогодні зіграє матч другого кола. Суперником киянина буде кіпріот Маркос Багдатіс. А вчора пізно ввечері Сашко стартував у парному розряді «Ю–Ес оупен» — їхньому дуету з чехом Лукашем Длугим протистояли аргентинці Карлос Берлок та Леонардо Майєр.