Готовність номер нуль

Готовність номер нуль

Хоча спекотні дні цьогоріч можна на пальцях перелічити, та Київ з початку року вже має 23 загиблих на воді та 84 врятованих. Дані, чесно кажучи, невтішні, особливо у порівнянні з торішніми показниками (80 врятованих та 22 потопельники за цілий рік). А літо ж тільки починається...
Тому щорічна перевірка діяльності всіх аварійно-рятувальних служб міста, здійснювана нашими «надзвичайниками», не оминула підрозділу комунального підприємства «Плесо», який відповідає за спасіння на воді та надає медичну допомогу відпочивальникам.

Митниця дає добро

Митниця дає добро

Цього літа туристам, які планують провести відпустку за межами України, перетнути кордон буде значно простіше. З 13 червня в аеропорту «Бориспіль» введено спрощену систему митного контролю громадян, які вилітають за його межі (з ініціативи самого аеропорту). Насамперед, це дасть змогу уникнути черг на лінії митного контролю, а це зручно для пасажирів, адже не треба буде вистоювати в кілометрових чергах. Подібна схема використовується в усіх європейських країнах і передбачає самостійне визначення громадянами необхідності декларування товарів, а також декларування багажу до і після проведення реєстрації на рейс.

Дві площі — погано,

Дві площі — погано,

Позавчора в столичній мерії київський голова Олександр Омельченко відзвітував за підсумками соціально-економічного розвитку Києва впродовж п'яти мiсяців. На цій зустрічі журналісти дізналися, що...

Віртуальна духовність

Віртуальна духовність

Прогулятися вуличками стародавнього Києва чи сучасної столиці, побачити всі православні храми та католицькі костели, будинки молитви протестантів, мусульманські мечеті, сакральні споруди іудеїв і караїмську кенасу, які колись існували у місті, послухати хорові співи найславетніших київських хорів... Сьогодні все це можна зробити, не полишаючи офісу чи квартири, а найголовніше — не відходячи від свого улюбленого комп'ютера. Якщо, звичайно, ви маєте лазерний диск під назвою «Храми Києва» від видавництва 3меdіa, який нещодавно презентували у столичній мерії. Як пояснив начальник Головного управління внутрішньої політики КМДА Олесь Петік, електронна енциклопедія містить матеріали, які пояснюють назви храмів, розповідають про їхніх фундаторів, будівничих і дослідників, дають системний виклад історії сакральних споруд міста (навіть тих, які не збереглися до нашого часу).

Доведено: верблюд — не для купання

Мабуть, у зв'язку з несподіваним похолоданням ця інформація вам у найближчі кілька днів не знадобиться. Однак про всяк випадок доводимо до відома, що в останній день травня київський міський голова Олександр Омельченко своїм розпорядженням затвердив перелік міських пляжів та зон відпочинку біля води, на яких дозволено «бовтатися» у нинішньому сезоні. Найбільше таких об'єктів у Дніпровському районі. Це пляжі «Центральний» на Трухановому острові, «Райдуга» на однойменному озері, «Венеція» та «Молодіжний» на острові Долобецький, «Дитячий», «Золотий» та «Передміська слобідка» на острові Передміська слобідка, «Тельбин», а також «Веселка», що на Микільській слобідці.

Міліція з комфортом

Довгоочікувана подія сталася у Солом'янському райуправлінні столиці. Саме довгоочікувана, адже ремонт чергової частини районного управління та камер для затриманих тривав більше року. Але сьогодні можна з упевненістю сказати, що оновлене приміщення Солом'янського райуправління є одним iз кращих у місті — оснащене новітньою відеоапаратурою та комп'ютерною технікою, із проведеним прямим зв'язком із територіальними управліннями районної міліції. Камери для затриманих та взятих під варту осіб реконструйовано за вимогами сьогодення. Але головна новація — це кімната для проведення слідчих дій. Зокрема, в ній встановлено затемнене скло для впізнання підозрюваного.

Чим менші, тим краще

Чим менші, тим краще

Комунальні служби в українських містечках і великих містах мають неабияку мороку з вивезенням сміття з вузеньких вуличок: вітчизняні й імпортні машини зі своїми розмірами там навіть розвернутися не можуть. А як громіздкі вантажівки при цьому ревуть, піднімаючи на ноги сонних мешканців «спальних» кварталів, бо ж сміття вивозять рано-вранці. Вдаватися до «дідівських» методiв транспортування нікому не хочеться.

Iменини у квадратi

Що не кажи, а день народження міста — це дуже приємно, з якого боку не глянь. По-перше, не треба боятись, що цьогоріч тебе не запросять на чудову вечірку тільки тому, що минулого разу ти назвав іменинницю застарою для прогулянки під зорями чи влаштував спальну зону в її шафі. По-друге, ніхто тебе не змусить досліджувати навколишні магазини в пошуках чогось оригінального, бажано недорогого і водночас гарненького і витрачати на квіти свою останню «пивну» заначку. Замість стягувати з народу презенти іменинник сам щедро роздає гостям подарунки та влаштовує цікаві сюрпризи, нічого не прохаючи натомість.

Який Михаїл охоронятиме Київ?

Який Михаїл охоронятиме Київ?

На сьогоднішньому засіданні сесії Київрада планує розглянути питання про герб столиці. Мабуть, багато хто здивується, адже Київ уже має герб у вигляді Архангела Михаїла. Одначе мало хто знає, що в місті от уже 10 років існує два варіанти герба.