Хто «нагріє руки» на батареях?

Хто «нагріє руки» на батареях?

Поки під вашим будинком припадає снігом розкопана труба, а у квартирі немає гарячої води й холодні батареї, хтось уже їздить на новенькому джипі. Старт опалювального сезону — прекрасний привід «почистити» місцеві бюджети для чиновників та пов’язаних з ними бізнесструктур, і вони користуються ним масово, констатує голова правління Тендерної палати України Володимир Лаба.

Звеліли валити вал

Прокуратура міста Києва завершила розслідування кримінальної справи щодо знесення фрагменту оборонного валу початку XVIII століття, який будувався ще за наказом гетьмана Івана Мазепи, нагадаємо, це сталося на території комплексу «Мистецький Арсенал», який зараз будується.

Цей стрибок до зірок

Цей стрибок до зірок

19 листопада минуло десять років із часу, коли американський космічний човник «Коламбія» «виніс» на навколоземну орбіту першого космонавта незалежної України — військового льотчикавипробовувача Леоніда Каденюка.

Прибутковий вандалізм

Частину Мазепиного валу, пам’ятки оборонної архітектури XVIIІ століття, у серпні цього року зруйнували не просто так... а за гроші, з’ясувала СБУ. Як повідомляла «УМ», тоді бульдозери зруйнували 50 метрів валу, що мав висоту до 12 метрів і ширину 20 метрів.

«Депортація» газет

«Депортація» газет

У російській столиці, очевидно, серйозно побоюються поширення «бандерівщини» на берегах Москви–ріки. Після резонансного нападу хуліганів з «Євразійського союзу молоді» на виставку, присвячену Голодомору, українці Москви знову б’ють на сполох: з Бібліотеки української літератури зникли (може, назавжди) підшивки українських газет за 1989—2006 роки та унікальні екземпляри українських видань і видань української діаспори в Росії ХІХ—ХХ століть. Стоси газет минулого понеділка рано–вранці поскладали у причеп відкритої вантажівки і вивезли невідомо куди. Акту, в якому б реєструвалося вивезене, ніхто не складав.

Загублені в лісі

Загублені в лісі

Літак відривається від землі. За кілька годин ви досягнете бажаного місця призначення і вас «зустрінуть радісно біля трапа». І ось ви знижуєтеся, але це не посадка — це катастрофа. Пілоти з останніх сил намагаються врятувати своїх пасажирів, гілки дерев скрегочуть об черево літака, тріщання, глухі удари, струс, все зупиняється. Далі дві новини, одна добра, інша погана: ви і ваші супутники залишилися живі, але є поранені, а навколо сотні кілометрів непролазних хащів. Тепер ваше життя у ваших руках.

«Рудьковська» правда

Про шторм, який розбурхався минулої неділі біля узбережжя Криму, екіпажі всіх кораблів чорноморської акваторії повідомляли завчасно, але не всі прислухалися до попередження, а коли стихія «розходилася на повну», українські морські служби і рятувальники зробили все, що було в їхніх силах, аби врятувати людей і судна. Так підсумував основну подію цього тижня міністр транспорту Микола Рудьковський. «Рекомендації капітана Керченського порту були правильні: відійти через протоку в Азовське море. Частина кораблів виконала її, а частина відійшла в море», — повідомив міністр.

До СОТ — за калим?

Киргизстан — остання країначлен Світової організації торгівлі, що мала до України економічні претензії, — нарешті відмовився від них. «У найближчі кілька днів очікується завершення переговорів», — повідомир міністр економіки Анатолій Кінах. Він наголосив, що українській стороні вдалося наполягти на своєму і довести, що заборгованість українських підприємств перед Киргизією не є зовнішнім боргом України. Водночас український Кабмін розпорядився виділити Киргизстану 138 мільйонів гривень (тобто 27 мільйонів доларів) гуманітарної допомоги. Анатолій Кінах заявляє, що грошова добродійність і прорив на переговорах по СОТ жодним чином не пов’язані між собою, а Киргизстан сам попросив допомоги у зв’язку із землетрусом. Хоча паралелі напрошуються...

Україна — країна мільярдерів

Україна — країна мільярдерів

Нещодавно економічний журнал «Форбс» оприлюднив список із п’ятнадцяти найбагатших людей Східної Європи. Під «Східною Європою» малися на увазі всі країни колишнього соцтабору, включно з Польщею, Чехією, Румунією та Балканськими країнами. Як виявилося, половина «східноєвропейських тигрів» — сім мільярдерів — походять саме з нашої країни. Ще п’ятеро з цього списку — поляки.

Буденне свято революції

Буденне свято революції

Традиційні для свят з ідеологічним відтінком протистояння і сутички на вулицях столиці, схоже, людей просто втомили. Сьомого листопада — 90–ту річницю для кого Жовтневої революції, а для кого більшовицького перевороту в Петрограді, — проводити свої акції на майдані Незалежності збиралися і комуністи, і Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Проте напередодні Окружний адміністративний суд закрив головну площу для обох сторін. Тож учора ще зранку міліція перегородила щитами і кордонами вже далекі підходи до майдану Незалежності. «Марш лівих сил» мусив обмежитися вулицею Грушевського, а націонал–патріоти зі «Свободи» та УНСО провели вранці на Михайлівській площі інформаційний пікет про злочини комунізму і поставили у Михайлівському соборі свічки за жертв комуністичної диктатури.