Щастя міністра — Янукович поряд!

Щастя міністра — Янукович поряд!

Навіть на телеекранах було помітно, як тряслися руки у більшості членів Кабміну, що позавчорашнім вечором зненацька отримали до своїх посад дві принизливі букви — в. о. Войовнича риторика і надмірно грізний вигляд, як знають навіть студенти психологічних факультетів, свідчать про розгубленість та невпевненість у своїх вчинках. Щоби приховати свій страх, колишні міністри багато говорили, охоче коментували та наввипередки погрожували.

Ситуація штатна, без мобілізації

Ситуація штатна, без мобілізації

Учора Президент Віктор Ющенко зустрівся з керівниками силових структур. На Банкову прибули не лише секретар РНБО Віталій Гайдук, керівник МВС Василь Цушко, Генпрокурор Олександр Медведько, міністр оборони Анатолій Гриценко та в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко, а й голова Держприкордонслужби Микола Литвин, начальник Генштабу — головнокомандувач Збройних сил України Сергій Кириченко, командувач Внутрішніх військ МВС Олександр Кіхтенко, керівник Головного управління розвідки Міноборони Олександр Галака та голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Майдан «посинів»

Майдан «посинів»

Починаючи з полудня понеділка, весь посполитий люд український прикипів до телеекранів та радіоприймачів, які передавали суперечливі сигнали з будинку на Банковій, де Президент радився з коаліціянтами й опозиціонерами про те, як би їх розпустити. Всі чекали передбачуваної розв'язки: Віктор Ющенко підписує і оголошує указ про розпуск Верховної Ради, а вона у свою чергу не розходиться і (виходячи за рамки повноважень) оголошує указ Президента неконституційним. Перше звершилося близько дев'ятої вечора, друге — за півгодини по тому. Погляди звернулися на Майдан. Саме «помаранчевий» Майдан мав, на загальну думку, дотиснути регіонально-комуно-соціалістичну більшість у Верховній Раді. Одразу по голосуванні у ВР лідери об'єднаної опозиції Юлія Тимошенко, В'ячеслав Кириленко та Юрій Луценко оголосили, що об 11-й вечора вийдуть на головну революційну арену країни й звернуться до народу. Журналісти і просто кияни сподівалися почути заклик «На Майдан!», а натомість почули таке знайоме слово... «стабільність».

Розпусне застілля

Розпусне застілля

Станом на 17.00, коли верстався цей номер «УМ», консультації на Банковій завершилися. За словами Петра Симоненка, який першим дав коментар журналiстам, компромiсу не досягнуто. Що це означає — розпуск парламенту чи подальші переговори, стало вiдомо вже пiзнiше ввечерi.

Хай завжди буде уряд!

Відрядивши на столичні мітинги півтори тисячі своїх «делегатів», керманичі Донецької обласної організації Партії регіонів, зрозуміло, організували подібний захід і вдома. І навіть попередньо пообіцяли, що в суботу на площі імені Леніна збереться 5-тисячний мітинг. Уже тоді ця цифра викликала великі сумніви, оскільки названа територія просто неспроможна вмiстити таку кількість люду. Бо сама площа зайнята «Луна-парком», який тут недавно розташували. Причому існує версія, що це місце передбачливо «застовбили» в ході реалізації так званої програми «ПЛО» (протилуценківська оборона). Адже, очікуючи обіцяного візиту «Народної самооборони», в Донецьку подбали, аби небажані тут гості не мали можливості провести зустріч із донеччанами на найбільшій площі міста. Отож і змушені були тепер місцеві керівники, немов сироти, тулитися на східцях приміщення Мінвуглепрому.

Юрій Луценко: Якщо будуть дострокові вибори, «Марш справедливості» на Київ скасовується

Юрій Луценко: Якщо будуть дострокові вибори, «Марш справедливості» на Київ скасовується

Юрій Луценко йшов на з'їзд НСНУ як гість, представник партнерського руху «Народна самооборона». У руці він тримав свіжий номер «України молодої», а вбраний був у діловий костюм із краваткою. На питання, де його бойова малинова сорочка з кулаком «Самооборони» на грудях, у якій він напередодні виступав на засіданні Комітету національного порятунку, Юрій відповів: «Чекає вечора» (хоча, забігаючи наперед, скажемо, що на сцену Майдану Луценко вийшов у білому светрі).

Сім разів відміряти і раз розпустити

Дарма «антикризова» більшість взялася перейменовуватися в коаліцію національної єдності. Щойно вони змінили табличку — у державі виникла криза. Причому з подачі самих борців із кризами. Ідея переманити під свою ковдру нестійких опозиціонерів з нагоди перейменування поки що теж наче провалюється. Президент обурився тим, що коаліція комплектується на основі індивідуального членства. «Більшовики» махнули на нього рукою — мовляв, і що той Ющенко нам зробить? Але глава держави пригрозив дебелою палицею: будете впиратися — розпущу парламент. І тут їм стало не до жартів...

Ті, що задискутувалися

На тлі колізій, пов'язаних із можливим розпуском парламенту, підготовка до ІV з'їзду «Народного союзу «Наша Україна» відійшла на другий план. Хоча форум НСНУ тісно вплетений у контекст протистояння опозиції й коаліції, понад те — багато хто з експертів та політологів сходяться на думці, що саме від визначення «Нашої України» найбільшою мірою залежить, у який бік хитнеться маятник політичної кризи.

Спіднички догори!

Якщо уже свобода, то повна! Захотіли деякі наші шановні співгромадяни вільніше за інших дихнути — ось вам нові свободи у необмеженій кількості: отримайте і розпишіться. Не любите, уважаємий, платити податки?! Не вопрос, тільки не нервуйте: спеціально для вас створили зону... Тільки не надо держать себе за серце, зона у нас не така, як ви звикли, а шутєйна, тобто вільна економічна. Ось невдовзі парламент проголосує, як ви йому і веліли.