З вогню у полум’я?

Побоюються проблем і на теперіш­ньому маршруті «Аріани» до найближчого порту. «Боюся, перехід судна в порт, швидше за все — близькосхідний, — стане «епопеєю». Боюся, що там виникне і вже виникло багато ускладнень і труднощів», — зазначає морський експерт Михайло Войтенко. Його побоювання поділяє і Президент Віктор Ющенко. В інтерв’ю телеканалу «ICTV» глава дер­жави повідомив, що вирішив звернутися до президента США Барака Обами та керівництва НАТО по додаткові заходи для убезпечення «Аріани» на маршруті.

Квиток додому для«Аріани»

Квиток додому для«Аріани»

Усе позаду: найстрашніша для українців і найбільш затяжна історія із захопленням сомалійськими піратами 24 наших моряків на судні «Аріана» закінчилася щасливо. Усі живі, хоча й не всі здорові, проте Українська держава стримала слово: Новий рік екіпаж «Аріани», швидше за все, зустрічатиме вдома. Таємність і «закадровість» та «підкилимність», які завжди супроводжують переговори з піратами про звільнення заручників, породжували чутки з самого 2 травня, коли судно потрапило в сомалійський полон. Надто ж активно чутки почали плодитися з четверга, коли Президент Віктор Ющенко оголосив, що «Аріана» вільна!

Донецьк плавати не буде

Донецьк плавати не буде

Працівники донецької «підземки» приступили до роботи — таке рішення було прийняте на зборах трудового колективу. Про це повідомив керівник профспілкової організації «Донецькшахтометробуд» Василь Антюшеня. За його словами, метробудівці вже найближчим часом отримають зарплату за грудень 2008 року і жовтень 2009 року.

Держава і пірати

Держава і пірати

На превеликий жаль, передвиборча колотнеча в нашій країні зруйнувала залишки совісті багатьох наших політиків, і ніякі заклики не можуть їх змусити думати про проблеми, прикрощі своїх співгромадян. Досить подивитися на обговорення проблеми захопленої піратами «Фаїни» на відомому ток–шоу. За пару годин висловилася сила–силенна представників усіх політичних партій, але не було жодної пропозиції, спрямованої на реальну допомогу морякам. Усе зводилося до гасел «Вибери мене — і все поверне на краще». Врешті, начебто підтверджуючи цей факт дешевого піару, виявилось, що найнижчий інтерес учасники проявили до виступу матері захопленого піратами моряка. Відвертий цинізм! Або — недавній мітинг біля стін посольства Греції в Києві. Кандидат у Президенти влаштовує це передвиборне шоу, хоча прекрасно знає, що очікувати позитивного результату від власника судна, який найняв наших моряків і тепер не пристає на суму викупу, названу сомалійцями, не доводиться. Та одначе експлуатує людське горе задля створення іміджу захисника народу!

Які ж реальні й, головне, дієві заходи може запропонувати світовому співтовариству Україна?

Марля стратегічного призначення

Аптечний дефіцит медичних масок нарешті змусив урядовців помітити, що в країні немає жодного підприємства, яке б випускало звичайнісіньку марлю. Точніше воно є у харківському Вовчанську, але через прихід на український ринок дешевої, проте менш якісної китайської продукції призупинило свою діяльність дев’ять місяців тому. Його співробітники або вже написали заяви на звільнення, або чекають кращих часів у вимушеній відпустці.

А ЩО В СУСІДІВ?

У сусідній Росії від грипу А/Н1N1 уже померло 19 осіб. Як повідомляє УНІАН, у цій країні лабораторно підтверджено 3122 випадки пандемічного грипу. Найбільшу кількість випадків «Каліфорнії» зареєстровано в Москві, Красноярському, Забайкальському, Хабаровському, Приморському краях, Сахалінській області.

Аптечний «порожняк»

Аптечний «порожняк»

Рейди по аптеках, які сьогодні проводять податківці й співробітники Держінспекції з контролю за якістю ліків, засвідчують: практично в усіх регіонах, де лютує високопатогенний грип,у продажу відсутні основні антивірусні ліки (амізон, аміксин, оксолінова мазь тощо), марля і маски одноразового використання. У західних регіонах із 15 обов’язкових найменувань протигрипозних ліків у залишках та в реалізації — лише п’ять–шість препаратів. У східних регіонах з обов’язкових 15 у реалізації — лише сім–вісім лікарських засобів. У багатьох закладах були завищені ціни на дефіцитні медикаменти. Загалом, за даними прес–служби Державної податкової адміністрації України, порушення виявили у більш ніж трьох тисячах аптек, які будуть оштрафовані на 2 мільйони гривень.

Коли треба викликати «швидку» для хворого на грип?

Медики стверджують: алгоритм дій людини, яка захворіла на грип (не важливо, який саме — звичайний сезонний чи високопатогенний каліфорнійський) залежить від віку хворого, наявності в нього хронічних недуг, температури тіла, стану нервової, серцево–судинної та інших систем, і не тільки. Як пояснив «УМ» лікар–інфекціоніст Андрій Кравченко, якщо перші ознаки респіраторного захворювання (біль у горлі, підвищення температури тіла, нежить, закладання носа, головний біль тощо) з’явилися в дитини, малюка треба покласти в ліжко, дати випити чаю, соку, морсу чи компоту й обов’язково викликати лікаря.