«Чорні» часи для чорнозему

Треті всеукраїнські наукові Моргунівські читання з міжнародною участю тривали на Полтавщині два дні. Організатори традиційно присвятили їх вивченню та популяризації творчої спадщини пов’язаного з полтавським краєм видатного вітчизняного вченого Володимира Вернадського та його послідовника у відстоюванні розумного, науково обґрунтованого господарювання на планеті Земля, багаторічного керівника Полтавщини, вченого–аграрія, еколога і письменника Федора Моргуна.

Від Кременчука до Катині

Днями у Придніпровському парку Кременчука представники мерії міста, Харківського консульства Республіки Польща в Україні та громадськості посадили дуб, який став живим пам’ятником уродженцеві Кременчука, підпоручику Війська Польського Броніславу Урбанському.

Про Шевченка не так, а за гроші

Про Шевченка не так, а за гроші

У Полтаві біля пам’ятника Шевченку під час влаштованих патріотичною громадськістю урочистостей колишній народний депутат, голова обласної «Просвіти» Микола Кульчинський вручив грошові премії переможцям міського конкурсу учнівських творів на тему: «Хто такий для мене Тарас Шевченко?».

Малятам — як щенятам?

Від м’ясних сюрпризів, які «урізноманітнюють» раціон вихованців дошкільних закладів, можуть не тільки заболіти животики у маленьких їдців, а й завчасно посивіти голови їхніх батьків.

Пінзеля більше не ховатимуть

Схоже, після виставки у паризькому Луврі, де роботи одного з найоригінальніших і найтаємничіших скульпторів ХVIII століття Іоанна Георга Пінзеля викликали справжній фурор, їх і на Батьківщині стали цінувати значно більше.

Повернення до Колодяжного

Повернення до Колодяжного

У травні Волинь знову відвідав племінник Лесі Українки Роберто Гааб, котрий мешкає нині у Швейцарії. Це не перша його поїздка в Україну і на Волинь, зокрема. Дванадцять років тому він, громадянин Швейцарії і успішний правознавець, вперше приїхав на землю, де колись мешкав його знаменитий рід Драгоманових–Косачів, де народилася і виросла його бабуся Оксана Косач–Шимановська та знаменита тітка, відома українська письменниця Леся Українка.

Експонати, що мекають

У найбільшому гуцульському селі Космач, що на Косівщині, відкрився перший в Україні музей вівчарства. «Вівцю віддавна вважали годувальницею гуцулів, і нині прикро спостерігати занепад галузі, яка впродовж віків була пріоритетною в Карпатах, — розповідає «УМ» ініціатор створення музею Роман Бойчук.

Рай у степу

Рай у степу

Якщо маєте намір побувати в заповіднику Асканія–Нова, раджу їхати саме в травні, коли ця місцина наповнюється ароматом полину і тюльпанів, а стада екзотичних для України бізонів, зебр і буйволів починають свої любовні ігри для продовження роду...