Посмаж мені трохи морозива

Посмаж мені трохи морозива

Смажене морозиво? Так, воно справді існує. Віднедавна ним можна посмакувати в деяких ресторанах Києва. саме існування такої страви викликає шок. І чому ж морозиво не розтане, як це може бути?! Може, секрет у тому, що кульки морозива заморожують при дуже низькій температурі, та ще й обкутують їх захисним шаром пластівців і тіста. Втім екстремали від кулінарії переконують: такий незвичний десерт можна запросто приготувати навіть у домашніх умовах.

Шик крендельків із ментолом

Шик крендельків із ментолом

Не наша назва цієї нашої рослини проросла корінням ще з античності. М’ята, mentha, шанувалася давніми греками не менше, ніж розмарин чи шавлія, усі ці необов’язкові інгредієнти, без яких страва втрачає не те що смак — його відтінки. Mentha була німфою. Як кожна німфа — закоханою. І як далеко не кожна — коханою. Їхні любощі з царем підземного царства Аїдом підгледіла Аїдова дружина — й перетворила беззахисну німфу на траву з холодним смаком, сиріч м’яту. Навряд чи Мента пораділа б, якби її перетво­рили на рослину­ солодку. Але саме така легенда дійшла до нас у вигляді запашного листочка, схожого на глуху кропиву. А ментолом стали називати «холодну» тонізуючу речовину, яку виділяють з ефірних масел м’яти. Давні греки взагалі полюбляли менту — вже не у вигляді німфи, а у вигляді трави, такого собі чар–зілля, що вплітали у вінки під час релігійних відправ, заїдали нею жирні страви на оргіях, додавали до вина, вживали як ліки від розладів шлунку та укусів комах. А от воїнам Стародавньої Греції куштувати м’яту було зась, адже вона містить афродизіак, тож вважалося, що легіонер, який наївся м’яти, захоче жінку, і це відволікатиме його від битви.

Слухай свою спрагу!

Слухай свою спрагу!

Найкраще втамовують спрагу легкі гарячі напої, всілякі чаї та узвари. Таку істину доводять люди Сходу, які в спекотних краях народжуються, живуть і виживають. Проте у палючий сонячний день нам все одно хочеться холодного, рідкого і смачного.

Невеличка полуничка...

Невеличка полуничка...

Полуниця, якщо по–правді, найкраща, коли вона просто з грядки, без усіляких викрутасів, чепурних вершкових соусів чи сметанно–шоколадних «припарок». Полуниця самодостатня. Дієтична. Лікувальна. У ста її граммах — 150 мг вітаміну С й лише 6 грамів вуглеводнів та 2 грами білків. Тому людям у тілі вона допомагає худнути, а людям у не дуже здоровому тілі допомогає позбавитися авітамінозу. І все–таки коли набриднуть просто полуниці, тільки полуниці, а дівати їх нікуди — заврожаїлося аж по вінця і вщерть, то можна й пофантазувати.

Радість, перетерта з цукром

Радість, перетерта з цукром

Почнемо з суниці — вона корисніша, рідкісніша і зрештою, дорожча за полуницю втричі. Головне — вона романтичніша. Можна викаблучуватися над суничним варенням, додаючи до запашного ягідного місива всілякі спеції. Можна, але не треба. Чи не краще приготувати на зиму «бабусине варення» — чистий продукт, випробуваний нашими предками і часом: тільки цукор і тільки суниця.

Нестерпна легкість кулінарного мистецтва

Нестерпна легкість кулінарного мистецтва

Сезонний одяг, літній, наприклад, є, і кухня сезонна теж існує. Так нас створив Господь, що космічна антенка організму реагує на зміни в природі — токи соків по стовбурах дерев, температурну щедрість сонця, чуттєвість землі. По правді, влітку взагалі не хочеться готувати, відкриті тераси кафе — найкращий друг і порадник, коли захочеться перекусити. А такі місця, як одеський ресторан «Дача» на Французькому бульварі — цілодобова мрія закатованої урбанізмом свідомості. І щоб повітря між яблунями пахло морем…

Без пестицидів і ГМО

Без пестицидів і ГМО

Справжня господиня трохи не з закритими очима може відрізнити курятину з птахофабрик від домашньої, точніше від тієї, яку годували не комбікормами, як це нині часто трапляється і в приватних господарствах, а зерном і зеленою травою. Хоча уродженці «міських джунглів» такої різниці не відчувають. Для них зготовані курячі стегенця мають бути дуже м’якими і пухкими — про те, що такий ефект спричиняють «синтетичні» харчі птиці, які у результаті переходять в людський організм, в Україні задумується ще не багато людей.

Ті, що спалюють калорії

Ті, що спалюють калорії

За деякими продуктами та їх поєднаннями небезпідставно закріпився статус «ті, що спалюють калорії». Справляється один без підмоги в боротьбі з зайвою вагою, наприклад, грейпфрут. Якщо їсти його тоді, коли, зазвичай, рука тягнеться до цукерки чи печива, — успіх через тиждень–другий точно гарантовано. Загалом оптимісти вважають: якщо перед застіллям з’їсти півгрейпфрута, у жирові складки не відкладеться 800 калорій. І не зневажайте гібридом, якщо якось вам набив оскомину надто кислий плід. Насправді стиглі грейпфрути дуже солодкі і смачні (більше таких серед плодів, що чи не вдвоє більші за середнього розміру помаранча, навколо яких багато білого неїстівного прошарку. Такі гіганти, до речі, часто дешевші за своїх «середньостатистичних» родичів. Зараз у київських супермаркетах одні коштують близько 11 гривень за кілограм, інші — понад 15). До групи найдієвіших борців із калоріями також зараховують зелений чай, гарбуз і навіть яловичину.

Хто не худне — той гамбургер

Хто не худне — той гамбургер

Відома телеведуча Тіна Канделакі минулого року позбавлялася своїх зайвих зимових шести кілограмів під наглядом кандидата медичних наук Ірини Почитаєвої, за порадами якої спочатку боровся з жировими складками ще один російський телеведучий — Андрій Малахов. Лікар–професіонал, зрозуміло, давала фахові рекомендації, за допомогою яких одночасно виструнчувалися знамениті фігури, проте дієта не шкодила здоров’ю «зірок». Зі своїм меню телеведуча знайомила усіх охочих у своєму блозі. (І навіть обзивалася: «Хто не худне — той гамбургер»). Раціон одного з дієтичних днів телеведучої був таким:

Їж і не повній

Їж і не повній

Навесні завжди по–особливому придивляєшся до своєї фігури. І побачивши на частинах свого тіла «апельсинову шкірку» чи помітні складочки, вкотре намагаєшся впорядкувати харчування. У першу чергу, всі згадують про дієти, намагаючись за тиждень–два позбутися того, що накопичували щонайменше півроку. Проте й стабілізувати свою ідеальну стрункість потрібно поступово. Як стверджує відомий французький дієтолог Мішель Монтиньяк, цей процес може тривати і місяць, і два, і навіть більше. Проте впродовж цього періоду і після нього не варто відмовлятися від різної смакоти. Треба лише не змішувати продукти, основа яких — вуглеводи, з тими, де багато жирів; розрізняти «погані» й «гарні» вуглеводи та їсти побільше корисної клітковини, що міститься в зеленому листі, овочах, фруктах, бобах та необроблених зернових. До того ж останніх у раціоні має бути не трохи — для годиться, а більше половини від усієї спожитої їжі. Це жирів — лише 30 відсотків. Білків може вистачити для дорослих з розрахунку 1 г на 1 кг ненадмірної ваги (тобто у середньому 55 г для жінок та 70 г — для чоловіків); для юнаків, що ще ростуть, — мінімум 90.