«Іскра» спалахнула яскраво

У Недригайлові, що на Сумщині, минулих вихідних завершився футбольний турнір на першість ДСТ «Колос». Три дні змагалися команди аграрного спортивного товариства, що приїхали з Харківщини, Черкащини, Чернігівщини, Жи­томирщини, Миколаївщини і, звісно, господарі.

Привітали Покрову нові козаки

Посвята у козаки, як заведено, відбувалася біля пам’ятника останньому кошовому Війська Запорізького Петру Калнишевському. На прохолодному вітрі майоріли стяги, а четверо старшокласників місцевої школи давали присягу, поповнюючи історичні лави своїх предків. Мабуть, ця мить завжди стає найемоційнішою, бо якось зримо показує: не забули пустовійтівці — роменці — сумчани свого славного земляка, схиляються перед тими ж знаменами, перед козацькою зброєю.

Скільки коштує інвалідність?

Керівник однієї з медико–соціальних комісій області був помічений за освоєнням «суміжної професії»: такого собі підприємництва, на жаль, розповсюдженого сьогодні. Комісія, яку він очолює, підтверджувала чи надавала групу інвалідності хворим людям. Поставивши процес на бізнес–основу, наш герой створив своєрідний кошторис даних послуг. Підтвердження інвалідності хворі мали підкріпити сумою в 400—600 гривень. А ось отримання групи інвалідності, так би мовити, перший прийом пацієнта, оцінювали у майже 300 гривень.

Як голосувала Україна

Як голосувала Україна

Порівняно з буремними 2002–м, 2004–м і навіть 2006–м, «голосувальний» день на дострокових парламентських виборах–2007 можна вважати спокійним. «Я переконаний, що вибори пройдуть чесно й демократично, і всі політичні сили визнають їх результати», — спрогнозував у розмові з журналістами Президент, щойно вкинувши свій бюлетень до виборчої урни. Віктор Ющенко вже традиційно прийшов на дільницю, розташовану в Будинку профспілок, із сім’єю. Проголосувавши, глава держави висловив сподівання, що на виборах громадяни України «зроблять свій вибір на користь змін замість «лжестабільності», і вибір цей принесе Україні стабільний економічний і соціальний розвиток.
Прем’єр–міністр Віктор Янукович теж прийшов голосувати разом із дружиною, яку так рідко «виводить у світ», що журналісти Людмилу Олександрівну навіть не впізнали. «Женщіна, отойдітє, работать мєшаєтє!» — закричала одна з фотографів на пані Янукович, що з уже заповненим бюлетенем чекала біля виходу з кабінки для голосування свого чоловіка (Віктор Федорович свій вибір робив досить довго).
А лідер Соцпартії Олександр Мороз після голосування вирішив розслабитися й поїхав порибалити. По завершенні процесу — вже увечері, коли стали відомі результати екзит–полів, Мороз запевнив, що нічого з Соцпартією не станеться, якщо до парламенту вона не потрапить: «Будемо готуватися до наступної кампанії».
Масштабних фальсифікацій, які б суттєво вплинули на загальнодержавні результати, в день голосування спостерігачі не зафіксували. Але без пригод не обійшлося. У Чернігові побилися члени окружної виборчої комісії від Компартії і «НУНС», у Криму чоловік, не знайшовши себе у списках виборців, з горя розколошматив виборчу урну. У Харкові — традиція: помер спостерігач від КПУ. В Івано–Франківську мешканці вулиці Вагилевича не змогли проголосувати через помилку в документах, переданих прикордонною службою на виборчу дільницю. «Уважні» прикордонники перейменували їхню вулицю у... Вагінальну.

Швидше, вище, демократичніше

Завжди, коли йдеться про відкриття нових спортивних споруд, мається на увазі здійснення національної політики, сказав учора у своєму виступі на відкритті комплексу «Олімпійський» у Сумах Президент Віктор Ющенко. Передусім спорт — це тотожність зі здоров’ям, що є головним пріоритетом кожної людини. Є здоров’я — є майбутнє, зазначає глава держави.

Увага, пошук!

Випробування слухняності й спритності стали першим етапом цих незвичайних змагань. «Слухняність» звучить ніби жартівливо, але як без такого етапу? Не буде слухняності собаки та його контакту з людиною — провідником, навряд чи можна сподіватися на успіх цих партнерів. А від їхньої співпраці залежить немало, часто — життя людей. І наступні складові змагань мають уже цілком нежартівливі назви: пошук постраждалих у техногенному завалі або ж — наступний етап — у природному середовищі; слідова робота; командний пошук.

Давос? Буймерівка!

Третій форум «Інвестиції. Партнерство. Розвиток», як свідчать учасники, перевершив два попередні. Зацікавлених приїхало більше, ніж було подано заявок. Інвестпроекти, що пропонувалися, мали якісно інший рівень. Сумщина представила не лише розрізнені ідеї, а й план розвитку регіону.

Надра «на халяву»?

Корисні копалини завжди були ласим шматком для бізнесменів. А якщо є шанс покористуватися надрами на «пільгових» умовах, то тут і зовсім можна розум втратити. Принаймні спробувати ці «пільги» створити самому собі...

У скільки років можна стати гвалтівником?

На подвір'ї, що на вулиці Дзержинського, четверо шести-семирічних хлоп'ят грали у м'яча. Добре відомий їм 12-річний Віталик спочатку не відволікав їх від гри. Але хлопець поводив себе так брутально, що дітвора кинулася тікати. Лише семирічного Андрія юний агресор устиг упіймати за руку. У сусідньому дворі знущався над дитиною, поставив на коліна, почав змушувати задовольняти його ще далеко не чоловічу хіть.