Ведмiдь, затиснутий добою

Ведмiдь, затиснутий добою

«Чеху — вон! Мадяру — вон! Січі — зброю!» — саме під такими гаслами та під «канонаду» холостих пострілів iз рушниць у повітря відбулася театралізована презентація чергової книги нардепа двох скликань Станіслава Аржевітіна «Карпатська Україна. Епоха в добі».

«Галушка — це ім’я дівчини?»

«Галушка — це ім’я дівчини?»

Традиційне Свято полтавської галушки вперше відбувалося в дальньому кутку Соборного майдану. Тож, на відміну від дев’яти попередніх, сумнівного «унісону» гучної розважальної музики з молитовними піснеспівами в розташованому поруч Свято–Успенському соборі вже не було.

Не сідай на пісок, не їж пиріжок!..

Не встигла маріупольська влада відзвітувати про готовність міських пляжів до купального сезону, як трапилася неабияка неприємність: після шторму на березі було зафіксовано так звані «чорні піски» з підвищеною радіоактивністю.

Що ти зробив для міста?

Почесний президент черкаського ПАТ «Азот» Валентина Жуковська виступає з ініціативою створення Громадської ради Черкас, яка об’єднала б небайдужих людей, готових брати участь у проектах, спрямованих на покращення життєдіяльності міста. Цю ідею вже підтримали ініціативні групи черкащан, які готові активно працювати в інтересах громади. «Ми запрошуємо до Ради громадських діячів — фахівців за всіма напрямами, щоб уже до серпня вийти на готову програму дій, — зазначила Валентина Жуковська. — Ми дослухаємося до кожної слушної ініціативи — і будемо домагатися, щоб голос громади був почутий владою».

Охоронець черешні

Охоронець черешні

«Цього року черешні вродили не лише на моїй дачі, а й на сусідських. От тільки шпаки життя не дають, оббивають ягоди», — скаржиться «УМ» 68–річний Микола Білик, який живе на дачі неподалік Черкас цілий рік. Тож, аби врятувати урожай черешень, чоловік і винайшов новий метод боротьби з нахабними шпаками.

Чайна «церемонія» з... гашишем

Співробітники Управління Служби безпеки України в Полтавській області викрили і затримали 34–річного мешканця Кременчука, котрий налагодив міжнародний канал ввезення в нашу державу особливо небезпечних наркотичних засобів. Їх він iз метою збуту на Полтавщині замовив в одній із країн Західної Європи. Звідти посилку з наркотиками перевозили звичайним рейсовим автобусом, водій якого навіть не здогадувався про її вміст. Одразу після того, як згаданий кременчужанин одержав адресований йому контрабандний вантаж у Києві, працівники СБУ затримали зловмисника.

«Якби не страшна політика, це була б моя Батьківщина»

«Якби не страшна політика, це була б моя Батьківщина»

«Я знала, що батько виріс на вулиці Нижньовоскресенській у будинку номер дев’ять. Тепер це вулиця Кооперативна, ми пройшли нею, знайшли будинок, і — уявіть! — навіть номер його не змінився! Я подумала: якби не страшна політика, це могла бути моя батьківщина», — розповідає художниця з Санкт–Петербурга Алла Давидова.

Тут приймають батарейки?

Тут приймають батарейки?

Коли у вашому годиннику, ліхтарику, диктофоні, фотоапараті — перелік можна продовжувати нескінченно — «сідає» батарейка, що ви зазвичай робите? Переконана, що більшість не клiпнувши оком скаже: «Викидаю на сміття». При цьому мало хто знає, що одна–єдина батарейка, потрапляючи на звалище, отруює 400 літрів води або 200 квадратних метрів ґрунту. А щороку в Україні викидають на сміття близько чотирьох тонн (!) відпрацьованих елементів живлення, що становлять неабияку загрозу для довкілля.

Хвали мене, моя губонько

Партія регіонів, як відомо, скромністю ніколи не відзначалася. Та щоб аж так заносило її представників, особливо в Галичині, де провладна політична сила під час виборчих кампаній традиційно пасе задніх, а Віктор Янукович має найнижчий в Україні рівень довіри, й пригадати важко. Напевне, івано–франківські вожаки ПР не одну ніч просиділи в роздумах над назвою майбутньої книги про діяльність своєї парторганізації в краю Черемоша й Прута, поки вродили екстравагантний «Феномен прикарпатських регіоналів (Партія регіонів на Прикарпатті: витоки, здобутки, обрії)».

Наречена на весіллі — недоторканна

Хоча бійки під час масових гулянь у наших селах — майже ритуальне дійство, а в давнину навіть улаштовувалися символічні кулачні бої між родами нареченого й нареченої, проте інцидент, що трапився в Галицькому районі, схоже, не має вітчизняних аналогів. Другого дня після бурхливої весільної ночі до райвідділку міліції звернулися наречений i його мати із заявами про те, що їх побила сестра новоспеченої дружини.