На проблеми дивимось згори!

На проблеми дивимось згори!

У великому залі засідань уряду завершився ремонт. Щоправда, з усього різноманіття дизайнерських новацій, які можна було втілити у проекті ще радянської доби, зупинилися на новій ліпнині. Втім ще два приміщення для нарад урядовців закриті, а вже вони, як твердять злі язики, після ремонту постануть у всій своїй строгій, але неймовірній красі.

Азаров і капуста: тепер онлайн

Азаров і капуста: тепер онлайн

Кожен ґазда знає, що у понеділок ходити на ринок — дуже невдячне заняття. Більшість торговиськ або зачинені на санітарний день, або просто не працюють. Проте одна річ, коли мужчина просто так іде купувати капусту в практично вихідний день, й зовсім інша — коли цю капусту він намагається придбати як Прем’єр­міністр — з державною метою. Про любов Миколи Азарова до цього корисного овоча знають ще з його минулої урядової каденції. Ба, навіть більше, невинну, на перший погляд, репліку високого урядовця — про подешевшання білокачанної на тлі всезагальної дорожнечі та натяк на свою скромну роль у цьому процесі — йому згадували й згадували. Особливо активно нинішньої весни, коли овоч почав стрімко дорожчати, його вартість дійшла до 20 гривень за кілограм. Тоді неуважна господиня, яка у супермаркеті не подивилася на цінник, а просто навантажила у візок завжди дешевий продукт і на касі ледь не втратила свідомість від цифр на чеку, довго і пристрасно згадувала особисто Миколу Яновича.

Проживемо на свої!

Проживемо на свої!

МВФ, схоже, не планує найближчим часом надавати нашій державі черговий транш кредиту «стенд–бай». Коса із Вашингтона (у вигляді вимог підвищити вартість газу для населення) міцно найшла на камінь передвиборчого плану Партії регіонів (у вигляді української влади). Ситуація неприємна, але не критична: 2011 рік для вітчизняної економіки — це все ж таки не 2008–й. І вчора Прем’єр–міністр Микола Азаров, якого невідкладні державні справи спонукали достроково завершити відпустку, дав «нашу відповідь Чемберлену»: мовляв, а нам ваші кредити і задарма не потрібні!

Сьогодні таке ж, але по 1400!

Сьогодні таке ж, але по 1400!

Незважаючи на дощ за вікном, український хлібороб активно збирає врожай–2011 — щоправда, не наповнюючи вже міфічну державну комору, а утверджуючи експортний потенціал рідної Вітчизни. У радісний процес залучено вже 18 областей держави, щоправда, як пояснив журналістам перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Михайло Безуглий, негода внесла–таки свої корективи. «Оскільки нині практично одночасно жнивують південь і центр України, важко перекидати техніку — 5 700 одиниць — з одних ділянок поля на інші», — сказав чиновник. Втім, здаватися влада традиційно не планує і навіть констатує: сьогодні швидкість збирання становить 500 тисяч гектарів на добу, а у найближчі дні досягне 600 тисяч. Врожайність становить 28,4 центнера з гектара, що на 15% більше, ніж торік. Перший мільйон зерна намолочено у Криму, Одеській, Херсонській, Миколаївській областях.

Не платить ніхто!

Не платить ніхто!

Минуло вже добрих півроку, як Прем’єр–міністр Микола Азаров виявив, що деякі державні структури цілком безпідставно і практично незаконно надають платні послуги. І поставив завдання — закрити цю годівничку! Через кілька місяців він зi здивуванням виявив, що підлеглі нахабно проігнорували це доручення, — і знову повелів навести лад. Днями ж тема отримала цікаве продовження: поки Микола Янович у відпустці поправляє здоров’я, проблемою адмінплатежів зацікавився його перший заступник Андрій Клюєв. Який із не меншим здивуванням з’ясував, що гроші за ці послуги, виявляється, не доходять до державної казни!

Забудь про долар на порозі банку!

Забудь про долар на порозі банку!

В Україні остаточно «померли» валютні кредити для населення. За відповідний законопроект Верховна Рада напрочуд дружно проголосувала наприкінці минулого тижня, у свій останній робочий день перед канікулами. Відтепер усі позички на споживчі потреби банк і клієнт на території України оформлятимуть лише у національній валюті. Така практика, втім, давно й успішно діє у всьому більш–менш цивілізованому світі, де доларизація економіки не сягнула українських масштабів. Тож експерти назагал підтримують ініціативу НБУ, нарешті оформлену як рішення влади.

Хто у конфорці? «Газпром»!

Хто у конфорці? «Газпром»!

Цього варто було сподіватися! Російська компанія «Газпром», яка є монополістом постачання блакитного палива до України, знаходиться за крок до отримання контролю над вітчизняними розподільчими мережами. Контроль не лише постачання газу до іншої держави, а й продаж його кінцевим споживачам (найприбутковіший вид діяльності. — Ред.), який не вдавався «Газпрому» в західноєвропейських країнах, монополіст може реалізувати у нашій дружній до нього державі.

Підмочені кредити і реальна репутація

Підмочені кредити і реальна репутація

Проливні дощі над пшеничними полями рідної держави вчора помітив і український уряд. Перший віце–прем’єр Андрій Клюєв, який нині тимчасово очолює Кабмін на час відпустки Миколи Азарова, заявив, що збирання і збереження врожаю для його кабінету — тема номер один. Йдеться не лише про витоптані градом ярі культури, а й про значно глобальніші проблеми. Натхненні суперсприятливою ринковою кон’юнктурою, українські селяни набрали кредитів у комерційних банках — у кілька разів більше, ніж торік. «Сума кредитів селу перевищила 32 млрд. грн., у тому числі на строк до 1 року — 12,3 млрд. грн.», — підбив баланс Андрій Клюєв.