Нескорена

Нескорена

У 2008 році переповнена зала Національної філармонії стоячи аплодувала їй. Олександр Биструшкін, тодішній керівник Головного управління гуманітарної політики і культурної спадщини секретаріату Президента України, не міг стримати сліз, зачитуючи указ про присвоєння Нілі Крюковій звання Героя України.

Гроші з диму

Минуло лише два місяці відтоді, як алкогольні напої та тютюнові вироби в Україні почали маркуватися акцизними марками нового зразка: з графічним захисним елементом, який не можна в домашніх умовах відсканувати, копіювати чи надрукувати, а вони вже, як з’ясувалося, застаріли. Експерти з Міністерства доходів і зборів почали тестувати нову версію марок — електронну.

Бунтарі зі студентськими квитками

Бунтарі зі студентськими квитками

У неділю українські студенти відзначатимуть Міжнародний день студента. Для більшості він стане приводом для чергових дискотек та, як зараз модно казати, тусовок. Хоча якщо звернутися до історії цього свята, то причини для його запровадження не такі вже й веселі — 17 листопада 1939 року нацисти здійснили штурм університету Праги.

Бачівський слід

На початку жовтня увага багатьох була прикута до міжнародного пункту пропуску Бачівськ, де викритий прикордонниками терорист–смертник підірвав на собі вибухівку. І ось нова інформація: Служба безпеки України затримала чоти­рьох спільників загиблого, які підозрюються у причетності до організації його незаконного переправлення в Україну.

Від Шевельова — зашевелилися

Від Шевельова — зашевелилися

Акт вандалізму в Харкові, коли 25 вересня рішенням міськради була знищена меморіальна дошка видатному лінгвісту, письменнику і літературознавцю Юрію Шевельову (Шереху), лише привернув увагу до цієї непересічної особистості. Наприкінці вересня кількість запитів в інтернеті на пошукових сайтах виросла в сотні разів.

Зняти кожуха з Тараса

Зняти кожуха з Тараса

До святкування 200–річчя Шевченка лишилося чотири місяці. Але досі невідомо, якою постане після реконструкції, буквальної і смислової також, одна з головних ювілейних локацій — столичний Національний музей Шевченка. Громадські слухання, які відбулися 8 листопада, здається, ще більше загострили дискусію на тему: якій бути оновленій експозиції музею.

Інваліди як взірець для здорових

Інваліди як взірець для здорових

Рік тому їм стоячи аплодував весь світ. Паралімпійська збірна України в Лондоні завоювала 84 медалі, з яких 32 — золоті, посівши четверте місце в загальнокомандному заліку. Британська служба Бі–Бі–Сі в одній зі своїх програм охрестила виступ українських спортсменів з обмеженими фізичними можливостями «революцією».

Бути грамотним по–українськи

Бути грамотним по–українськи

«Алло, це «Україна молода»? Вам телефонує Юрій Анатолійович із Лубен. Може, ви мені допоможете? За годину має розпочатися Диктант національної єдності, а в нас радіо вимкнули. Що робити?» — цей дзвінок, який учора пролунав у редакції, вкотре засвідчив популярність Диктанту національної єдності, започаткованого Національною радіокомпанією тринадцять років тому.