Місяць ще якось протримаємося

Місяць ще якось протримаємося

В Україні проблема з грішми. Вірніше, у влади вже починаються проблеми у зв’язку з їх відсутністю. Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку у липні 2012 року скоротився на цілих 1,99 млрд. гривень. Це — не багато не мало, а 35% від нашої казни. Тобто, тепер на рахунку всього лише 3,64 млрд. грн. Якщо використання коштів без їх регулярного надходження й надалі відбуватиметься такими темпами, то вже до виборів там може бути зафіксовано нуль.

Спека. Плавляться мізки...

Спека. Плавляться мізки...

Незважаючи на спеку, Прем’єр–міністр Микола Азаров, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, був суворий. «Температура повітря на 4–9 градусів вище норми, — осиплим голосом повідомив він, утримуючись звинуватити у цьому Юлію Тимошенко. — Горить ліс у Ялті, 2,5 га вже знищено. А знаєте чому? Двоє парубків з Львівщини милувалися, як горить трава у лісі. У 38 років не розуміти, чим закінчиться така «краса» — це шок». За повідомленням МВС, хлопцям було по 19 років, а Прем’єр вирішив додати ці цифри — мабуть, для визначення сумарного ай к’ю...

«Імпортний» монополізм

Дефіцит зовнішньої торгівлі, який перевищив позначку в 7,5 млрд. доларів, продовжує зростати, що свідчить про неефективність дій уряду iз захисту національного виробника. Чи не найбільш яскраво це проявляється у феросплавній галузі — є захоплення майже 55% українського ринку імпортерами, тоді як ще три року тому частка імпортної феросплавної продукції не перевищувала 10%. Лише минулого року в Україну ввезено феросплавів на 600 млн. доларів

Поле з багатьма невідомими

Поле з багатьма невідомими

Цьогорічні жнива в Україні перевалили за екватор дуже суперечливо, нервово і з присмаком якоїсь пікантної таємниці. Станом на вчорашній день ранні зернові та зернобобові зібрано вже з 72% посівних площ. І при цьому вичерпної відповіді на найголовніше запитання: а скільки ж буде до осені в елеваторах? — ніхто дати не може. Різняться не лише урядові та незалежні прогнози врожаю–2012 — таке трапляється часто. Не можуть також визначитися й непідвладні Кабміну експерти. Єдине, у чому сходяться аналітики — селянину цього року сподіватися на прибутки не варто. Адже, незважаючи на ймовірно високі ціни на пшеницю, заробити він не зможе...

На Заході хмарно...

На Заході хмарно...

Із Західної Європи — епіцентру чергового економічного цунамі — за останній тиждень надійшло багато свіжих новин. Хороша з них тільки одна... Отже, державний борг Греції зменшився на понад 30%! І тепер він становить «усього лише» 132,4% від ВВП країни. Натомість, сукупний борг інших 17 країн, що користуються євровалютою, за останній квартал виріс до 88,2% від ВВП. Це, до речі, абсолютний рекорд за весь час існування валютного блоку. Тобто з 1999 року.

Натопимо печі... цифрами

Натопимо печі... цифрами

У червні Кабмін оприлюднив оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року, її обговорюють. Зміни до Стратегії, затвердженої у 2006 році, стали необхідними, бо цю програму було провалено. Показники 2010 року виявилися суттєво меншими за заплановані: видобуток вугілля 55 (у планах — 90,9) млн. т, нафти — 2,57 (передбачалося — 5,1) млн. т, газу — 9,7 ( розраховували на 23,2) млрд. куб. м, виробництво електроенергії становило 189, хоча сподівалися отримати 210 млрд. кВт/год. Не було збудовано чи модернізовано низку енергооб’єктів, не реалізовано видобуток енергоносіїв поза Україною. Державні програми не виконуються так само, як передвиборчі обіцянки, всю вину ж перекинути на «попєрєдніков» нинішньому керівництву не вдається.

«Приватні» враження

Євро пішло, а разом iз ним iз Києва схлинули тисячі гостей, якi нечасто відвідують у такій кількості нашу столицю. Інтернет заповнений спогадами про контакти (причому найрiзноманiтнiшого ступеня близькості) українців зi шведами, англійцями та іншими гостями, багато з яких не лише рвалися на матчі, а й просто хотіли побачити ще до ладу не відому країну, розташовану під боком у європейців.

Не зберуть селяни — видобудемо з шахт!

Не зберуть селяни — видобудемо з шахт!

Жнива–2012 підкралися якось дуже непомітно: тільки–но відлунав останній свисток фінального матчу на Євро, як виявилося, що час випускати на поле комбайни. Перший запуск двигунів важкої збиральної техніки відбувся під дуже нехороший супровід: прогнози врожаю виявилися напрочуд скромними — на минулорічні рекорди ніхто навіть не планував претендувати. Профільне міністерство устами свого очільника Миколи Присяжнюка заявило — збіжжя зберемо 47 млн. тонн. Проти 56,1, намолочених торік. Але чиновник нагадав ще про перехідні запаси та запевнив: голодним не залишиться ніхто!

Цунамі за законами Мерфі

Цунамі за законами Мерфі

Світ уперто не бажає виходити з кризи. Навіть більше: після нинішнього покращення ситуації, найімовірніше, послідує новий її виток. І розпочатися він має якщо не в нинішньому році, то у наступному напевне! Американський експерт, який передбачив кризу 2008 року, Ноель Рубіні днями виступив iз черговим неприємним прогнозом. За його словами, у світі розпочинається реалізація сценарію «ідеального шторму».

Зв’язок на експорт

Миколаївська облдержадміністрація має намір ліквідувати святая святих — відділ роботи зі скаргами. Замість нього з відвідувачами працюватиме шматок західного способу життя — кол–центр. Обійдеться затія у 150 тис. бюджетних гривень, а невдовзі з ініціативи уряду такі структури мають з’явитися у кожній області. Тобто ще 25 областей по 150 тисяч. Ідея, в принципі, цілком зрозуміла і деякою мiрою цілком виправдана: результат виходить значно кращим, якщо з відвідувачами працює не просто черговий співробітник, а спеціально навчена людина.

Зрештою, це давно зрозумів бізнес, орієнтований на обслуговування клієнтів, який ще сорок років тому створив спеціальні підрозділи. Утiм останнім часом ми є свідками зовсім іншої тенденції: оскільки утримувати подібні структури — задоволення не з дешевих, фірми об’єднують свої кол–центри у так звані аутсорцингові центри. Це багатопрофільні структури, які обслуговують кілька видів діяльності — і таким чином зменшують собівартість послуг. Щоправда, бізнес рахує свої гроші, а при користуванні коштами держбюджету подібні старання традиційно є необов’язковими.