Закуска у контексті

Закуска у контексті

Вхід у виставковий павільйон «Грюне Вохе» (з нім. «Зелений тиждень». — Ред.) можна було знайти за запахом. Пахло, як і годиться, тушкованою капустою... Втім берлінців на щорічне торжество голодного шлунка активно приваблювала ще й реклама: у метро, на білбордах, у пресі. «100 тисяч закусок із 87 країн», — обіцяв рухомий рядок на перонному табло «С–бана» — міської електрички. Спрацьовувало! Потяги прибували на кожну з трьох станцій, що розташовані обабіч павільйонів, ущерть переповненими — небачене явище для зразково організованого берлінського громадського транспорту. Їхали парами, сім’ями, класами, компаніями...

Організатори користувалися такою популярнiстю на всі сто! Платним на «Грюне Вохе» був не тільки вхід — 13 євро за людину, а й гардероб, камера схову великих речей. Навіть програмку зi схемою залів — простенький папірець формату А5 — і ту не роздавали, як зазвичай, а продавали. За «символічний» один євро.

Не піднімеш — не отримаєш

Не піднімеш — не отримаєш

Платити за квартиру доведеться більше — причому найближчим часом. Уже майже тиждень влада привчає маленьких українців до цього фатуму: натякає устами перших осіб, м’яко пояснює та заміняє неполіткоректний вислів «подорожчання» значно приємнішим на слух — «вдосконалення системи диференційованих тарифів». У перекладі з чиновницької це означає, що уряд змусить усіх нас суттєво затягти паски.

А ТИМ ЧАСОМ...

«АероСвіт» звинуватив Державну виконавчу службу в незаконному перешко­джанні операційній діяльності компанії, насамперед у тому, що «22 січня було арештовано кошти авіакомпанії на всіх рахунках в українських банках», — повiдомила прес–служба «АероСвіту». Арешт було накладено для виконання постанови Господарського суду про стягнення з авіакомпанії близько 5 мільйонів гривень за позовом «Транс–Аеро–Хендлінг».

Вже ніхто нікуди не летить!

Вже ніхто нікуди не летить!

Поки пасажири «напівмертвого» «АероСвiту» приходять до тями після багатоденних затримок рейсів у холодних зарубіжних аеропортах, матеріальна і нематеріальна власності авіакомпанії — літаки і маршрути — помалу знаходять інших господарів. Днями про отриманий шматок «АероСвiтівського» пирога прозвітувала українська дочка російської компанії «Ютейр»: у березні вона розпочне польоти у російські Санкт–Петербург і Ростов–на–Дону, а також у Тбілісі. Літає «Ютейр», як відомо, з міського аеропорту в Жулянах.

Де залягає дешевий газ?

Де залягає дешевий газ?

Минуло два місяці, відколи у вітчизняній газовій сфері відбулася знаменна подія: почалося зворотне транспортування до України російського газу з Німеччини за угодою з німецькою компанією RWE. Іншими словами, нарешті хоч щось зроблено для диверсифікації постачання енергоносіїв до нашої держави.

Погріти руки на сонці

Погріти руки на сонці

Так звана альтернативна енергетика на сьогодні в Україні є збитковою: «зеленою» її називають чи не тому, що потребує дуже багато «зелені» у вигляді дотацій за «зеленим» тарифом. Декому, хто захоплюється успіхами нетрадиційної енергетики на Заході, такі твердження можуть видатися ретроградними, проте ставиться під сумнів не перспективність альтернативних джерел енергії для людства, а економічна доцільність для України впровадження їх — особливо геліостанцій — сьогодні.

Святослав Олiйник: Тимошенко здала суверенiтет України

Народний депутат 5–го i 6–го скликань дав iнтерв’ю сайту «Полемiка», роздiл з якого ми подаємо на розсуд читачiв. Нагадаємо, в парламентi попереднього скликання Олiйник входив до так званої групи Портнова, що тривалий час була особливо наближена до Юлiї Тимошенко.

Аудієнція у заступника

Аудієнція у заступника

У Кабінеті Міністрів розпочався підкилимний процес зміни влади: на зміну сивочолому досвідченому бійцю донецької команди, фіскалу Миколі Азарову виконавчу владу бере під себе особистий казначей сім’ї Президента Сергій Арбузов. І його офіційна посада — перший віце–прем’єр — не має нікого вводити в оману.

Під землю — по смерть?

Під землю — по смерть?

Галузеве міністерство оприлюднило офіційну статистику щодо нещасних випадків на підприємствах вітчизняного вуглепрому за 11 місяців поточного року. Згідно з наведеними даними, сталася 2021 надзвичайна подія, з яких 110 закінчилися загибеллю гірників.

Електричний зашморг

«Завод зупинено. Прохідна закрита», — щоб потрапити на територію Запорізького заводу феросплавів, нам доводиться йти в обхід. «Ми були змушені скоротити кількість працівників, залишивши тільки тих, які підтримують життєдіяльність самого підприємства, — пояснює заступник генерального директора Сергій Балашов. — Зверніть увагу, як малолюдно нині на території! А ще кілька тижнів тому ви зустріли би тут дві тисячі працівників».