Куди сяде «АероСвіт»?

Куди сяде «АероСвіт»?

У святковий день Різдва авіаційне керівництво Варшавського аеропорту ім. Шопена таки відпустило «на волю» літак найбільшої української авіакомпанії «АероСвіт», який три дні стояв на стоянці — в очікуванні, що авіакомпанія погасить свої борги перед летовищем.

«Пекельне пекло» з чотирма підозрюваними

«Пекельне пекло» з чотирма підозрюваними

Цей процес можна без перебільшень назвати процесом століття — важко відшукати аналоги у новітній (і не тільки) історії України. Хоча поки що важко передбачити, яким буде рішення суду. Адвокати одного з підозрюваних, Дмитра Реви, порушують справу паралельно — про бездіяльність органів прокуратури, які начебто без жодних доказів пред’явили звинувачення ні в чому не винній людині.

«Це плювок в обличчя українству»

«Це плювок в обличчя українству»

Підписавши скандальний мовний закон у середу, Президент Янукович відкрив скриню Пандори: в усіх куточках України тільки й мови, що «про мову». У Львові, скажімо, оперативно створили Страйковий комітет за участю представників опозиційних політсил та громадських організацій — обговорювали наступнi протестні дії. А в Донецьку тим часом міська рада жваво звітує, що вже мало не завтра готова закріпити статус російської мови в регіоні.

Панкреатит чи опоненти?

Учора прес–служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода» повідомила про вбивство свого активіста у Конотопі, що на Сумщині. За даними партії, саме у понеділок 48–річний «свободівець», підполковник запасу Василь Удод мав подати офіційне звернення до Генпрокуратури з вимогою розслідувати факти наявності плантацій маку та коноплі на території Конотопщини та каналів збуту наркотичних речовин бандитами за кордон.

За що поліг правдоруб

За що поліг правдоруб

Ще 27 липня ми спілкувалися з Володимиром Гончаренком під час його резонансної прес–конференції у дніпропетровському інформаційному агентстві «Дніпро–Пост». Тоді ж він передав мені велику кількість документів на справді шокуючу тему, яку оприлюднила «УМ». Ту публікацію про знаходження в Саксаганському районі Кривого Рогу 180 тонн хімічно забрудненого і радіоактивного металобрухту я назвав саме словами Володимира Івановича: «Таке може бути тільки у нашій країні». А наступного дня після виходу резонансної статті в «УМ» Володимира Гончаренка побили невідомі. Минулої п’ятниці знаний дніпропетровський еколог унаслідок заподіяних травм помер...

«Конституційний Суд — це останній патрон, який варто приберегти»

«Конституційний Суд — це останній патрон, який варто приберегти»

Ще кілька років тому навіть уявити собі було важко, що нам, українцям, доведеться виходити на вулицю, аби захистити свою рідну мову. Навпаки, за президентської каденції Віктора Ющенка українська мова зміцнила свої позиції: в кінотеатрах з’явився український дубляж, іспит з української став обов’язковим для вступу до аспірантури, на чверть збільшився друк українських підручників, на державну мову повністю перейшло Зовнішнє незалежне оцінювання. «Відкат» у минуле в мовній політиці держави за Президента Януковича стався стрімко і нахабно. Кому це вигідно, чому навіть у незалежній Україні ми мусимо виборювати на майданах своє право на спілкування рідною мовою та як протистояти новітній хвилі русифікації — про це ми розмовляємо з Президентом України в 2005—2010 роках, лідером партії «Наша Україна» Віктором Ющенком.

«Люди проявили більший патріотизм, ніж політики»

Коментуючи ухвалення парламентом закону про основи мовної політики, лідер «Нашої України» Віктор Ющенко наголосив, що документ несе реальні загрози для єдності країни. На його переконання, єдина державна мова — це гарантія національної безпеки, збереження територіальної цілісності та національної свідомості.

Пат після змови

Верховна Рада — у патовому становищі. Учора вранці спікер Володимир Литвин заявив про відставку з посади і попросив депутатів її прийняти. Приводом стало фальсифіковане ухвалення закону про мови надвечір у вівторок: голосування відбулося, коли Голова ВР пішов з–під «купола» на засідання до адміністрації Президента. Закон може підписати лише Голова ВР. А обрати нового «більшовики» в нинішньому складі неспроможні.

Національна мобілізація

Національна мобілізація

По всій Львівщині створені осередки страйку. А Львів як найбільше україномовне місто у світі не може залишитись осторонь. Ще 3 липня перед Ратушею опозиція розгорнула наметове містечко (15 наметів), де вже ночували 60—70 партійців. Акція оголошена безстроковою. А вчора опозиція («Батьківщина», «Фронт змін», Народний рух України та інші) заблокувала вхід в обласну держадміністрацію, не пропускаючи чиновників на свої робочі місця.

Українці підняли голови

Українці підняли голови

21–шу річницю «України молодої» журналісти газети вчора «відзначили» на «лінії фронту» — в гущі вуличних маніфестації на захист української мови.

Новий Майдан розгорнувся під Українським домом. Учора о 18–й тут відбувся черговий «збір» — мітинг проти ухвалення мовного закону Колесніченка—Ківалова. Місце дислокації було обрано не випадково: саме на середу Президент Янукович призначив у цьому приміщенні свою прес–конференцію за підсумками півріччя. Тому саме сюди після кричущого голосування «регіонально–тушківської» більшості Верховної Ради почали підтягуватися люди — щоб висловити протест проти парламентського «бєспрєдєлу» й закликати Президента не підписувати сфальсифікований закон, спрямований на розкол країни.

Хоча патріотів було порівняно небагато — трохи більше тисячі, вони відбили атаки «Беркута», витримали дію сльозогінного газу і зрештою змусили «регіоналів» відступити. Чин вулиці був не останнім фактором у рішенні спікера Литвина відмовитися від підписання убивчого для української мови закону.