"Тому я з нетерпінням чекаю наших бесід з вами, наших переговорів. Вдячна за запрошення, за надану можливість приїхати сюди, тому що я завжди вважаю, що краще говорити один з одним, ніж один про одного", - додала канцлер ФРН.
"Ми підкреслюємо нашу підтримку забезпечення суверенітету і безпеки Іраку. Ми також підтверджуємо нашу прихильність продовженню боротьби проти "Ісламської держави". Збереження коаліції має важливе значення. У зв'язку з цим ми закликаємо іракську владу надати коаліції необхідну підтримку"
Путін і Меркель у телефонній розмові обговорили питання співпраці в газовій галузі, в тому числі в контексті перспектив транзиту російського природного газу через територію України після 1 січня 2020 року та здійснення проекту "Північний потік-2".
Меседжі активістів, котрі на другий день (9 грудня) акції «Червоні лінії» розташувались на Банковій — біля будівлі офісу президента — промовисто свідчили: вони не підуть звідси, доки не буде результатів перемовин «нормандської четвірки» у Парижі.
Можна зітхнути з полегшенням. На зустрічі «нормандської четвірки» у Парижі жодних «великих проривів» не здійснено, але й «здачі національних інтересів», чого так побоювалася небайдужа частина українського суспільства, також не відбулося.
В Єлисейському палаці почалась пресконференція лідерів України, Росії, Німеччини та Франції. Перед нормандською зустріччю український президент провів двосторонні переговори з президентом Франції та канцлером Німеччини. Також відбулась зустріч "віч-на-віч" Зеленського з ПРутіним
Лідери зайшли до зали і сіли за круглий стіл так, що Зеленськийопинився навпроти Путіна. Між ними з одного боку Макрон, з іншого - Меркель. За попереднім планом, зустріч триватиме кілька годин