«Хлібні» репресії

Сюжет луганського журналіста Руслана Міщенка, що вийшов у ефір ще 7 березня, цілком міг стати останнім для власкора телеканалу «Інтер». За інформацією окремих джерел, одразу після виходу репортажу в ефір на телеканал зателефонував особисто заступник луганського «губернатора» Родіон Мірошник і вимагав спростування цієї інформації. У свою чергу керівництво телеканалу звернулось до Руслана з проханням перезняти сюжет i наголосити, що насправді перебоїв iз хлібом у Луганській області не було. Міщенко відмовився, за що йому пригрозили звільненням. До слова, з 5 березня Свердловський хлібокомбінат дійсно призупинив роботу через відсутність борошна. А в день виходу сюжету Руслана в багатьох магазинах міста хліб узагалі купити було неможливо.

І Верховна Рада — не завада

«Героєм» новин став 21–річний менеджер однієї зі столичних фірм. Схоже, молодик ще напередодні Міжнародного жіночого дня вирішив випити за здоров’я прекрасної половини людства, вночі сів п’яним за кермо «Фольксфагена Пассат» і попрямував у бік центру Києва.

Українське «вимкнуть»?

Українське «вимкнуть»?

Над українськими музикантами, мов дамоклів меч, навис законопроект, що скасовує норму, згідно з якою українська музика має становити не менше 50 відсотків загального обсягу теле– та радіомовлення. Нагадаємо, законопроект №6342 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» на початку лютого дружно прийняли в першому читанні 240 депутатів Партії регіонів, комуністів та «литвинівців». Учора ж проходило засідання парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, який мав розглянути цей законопроект для прийняття в другому читанні.

Обрана світом

Обрана світом

Днями на міжнародній конференції Global Leaders Summit, яка проходила в Мексиці, обрали нового президента найпотужнішої молодіжної організації AIESEC. Очолила 50 тисяч студентів зі 107 країн українка з Прикарпаття Тетяна Михайлюк. «На посаду було чотири претенденти — з Китаю, Росії, Колумбії та України, — розповіла «УМ» віце–президент з маркетингових комунікацій AIESEC в Україні Алла Бердникова. — Для того щоб узяти участь у конкурсі, треба було заповнити спеціальну анкету учасника й пройти процедуру виборів, яка включала голосування за ту чи іншу кандидатуру, промову учасника конкурсу, питання від лідерів організації про політику чи світову економіку».

Танці до «третіх півнів»

Танці до «третіх півнів»

Масляна, Масниця, Масляниця, Колодія — як тільки не називають у народі гуляння на Сиропусному тижні, який цього року починається 28 лютого. У ці дні давні слов’яни проводжали зиму та зустрічали весну, розпочинали польові роботи й вірили в пробудження природи від зимового сну. Сьогодні ж давній обряд пов’язаний здебільшого з початком Великого посту. Цей тиждень є останнім терміном, коли ще можна справляти весілля й погуляти від душі. Дорослим чоловікам та жінкам за те, що не одружили в цьому році своїх дітей, наші предки прив’язували колодку до лівої ноги, а неодруженим дівчатам та хлопцям — на ліву руку або до пояса. Знімати їх не дозволялося доти, доки «покараний» не відкупиться, тобто не поставить у шинку могорич. Упродовж Масляної господині традиційно готують вареники із сиром i сметаною та млинці.

Морози не відступають

Найближчими днями в Україні очікується морозна погода, на дорогах — уже звична ожеледиця. «Подекуди падатиме невеликий сніг, — зазначила в коментарі «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко. — Взагалі погода найближчим часом не зміниться: до кінця лютого й навіть на початку березня буде справжня зима».

Слово «під ковпаком»

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала на офіційному сайті щорічну карту свободи слова у світі. «Вона розроблена на базі 50 критеріїв, починаючи від фізичних нападів на журналістів (арешти, побиття, вбивства), продовжуючи випадками цензури й самоцензури», — йдеться в повідомленні «Репортерів», де також узяли до уваги правові рамки країни та рівень цензури в інтернеті. Стан свободи слова в тій чи іншій країні медійники позначили на карті різними кольорами. Так, білий колір свідчить про хорошу ситуацію, жовтий характеризує задовільний стан свободи слова, помаранчевий — помітні проблеми, червоний означає складну, а чорний — дуже серйозну ситуацію.

І на чай

Під черговий експеримент «Укрзалізниці» потрапив потяг №12/11 «Київ—Сімферополь». Усі його пасажири при покупці квитка зможуть просто на касі оплатити вартість гарячого чаю з цукром і лимоном. Напій після посадки у вагон провідник принесе в будь–яку хвилину за першим побажанням. Уже відомо, що послугу надаватимуть винятково за бажанням пасажира, а діятиме вона в п’яти купейних вагонах поїзда. За інформацією довідкової служби «Київ–пасажирський», заздалегідь можна купити лише одну склянку чаю, а решту вартістю в 2,5 гривні треба оплачувати вже безпосередньо у вагоні потяга.

Астрологія — не магія!

На позачерговому Конгресі астрологів Спілка астрологів України (САУ) ухвалила проект Положення «Кваліфікаційні характеристики професії астролог», згідно з якими, кожен астролог повинен мати вищу освіту, уміти складати і розтлумачувати гороскоп та ще й відчувати клієнта. «У кожного астролога має бути відповідний рівень знань зi світової культури, історії й навіть економічної географії, він повинен орієнтуватись у всіх видах діяльності, — розповіла в коментарі «УМ» голова Спілки астрологів України, голова Академії професійної астрології Олена Калантарова. — Проблема в тому, що астролог досі не внесений у державний реєстр професій. Ось я за освітою математик і психолог. У нашій спілці є багато психологів, фізиків, економістів, фінансистів».

Лютий лютує

До весни залишилось якихось два тижні, а зима лише набирає обертів. Цими вихідними вдарили рекордні морози. Різке похолодання, хуртовини та ожеледиця вмить паралізували автошляхи та знеструмили села. Завтра ж на сході країни прогнозують 30 градусів морозу (!) вночі. «Протягом тижня утримається холодна погода, нічна температура по Україні становитиме від 17 до 22 градусів морозу, вдень підніметься до мiнус 10—15 градусів, — розповіла «УМ» начальник відлілу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко. — Найхолодніше буде на Лівобережжі, східних та північних областях України — до 25 градусів морозу вночі. А завтра на сході прогнозуємо і до мiнус 30». За словами Людмили Іванівни, протягом тижня буде переважно без опадів, лише на південному заході країни може випасти невеликий сніг.