Весна розсердилася
Зірвані бігборди, розбиті ліхтарі на головній площі Кіровограда, гілки дерев на дорогах, обірвані електродроти — на просторах Кіровоградської області стихія розгулялася не на жарт. Позавчора з дитячих садочків малюків забирали раніше і на таксі — батьки боялися несподіваних ускладнень по дорозі додому. І справді, як повідомили в прес–службі управління МНС у Кіровоградській області, на житлові будинки та лінії електропередач упало більше 20 дерев.
Ракета стане коником
Невидима напасть
Кіровоград входить у трійку міст України з максимальним рівнем захворюваності і смертності від онкологічних захворювань. Одна з причин — радон, газ без запаху, кольору і смаку, який виділяється з розломів земної кори і суттєво впливає на появу ракових пухлин. Причина концентрації радону не лише в тому, що місто стоїть на масиві гранітних порід, а й у близькому сусідстві з урановою шахтою, стволи якої проходять просто під житловими масивами.
Кабінет під грифом «цілком таємно»
У суд на міського голову Володимира Пузакова подала одна з громадських організацій міста. У рамках моніторингового проекту «Технології оптимального розвитку особистості» її представники звернулися до Кіровоградського мера з інформаційним запитом. У листі йшлося про організаційну структуру виконавчого комітету Кіровоградської міськради, прізвища, імена та по батькові, контактні адреси й телефони керівників структурних підрозділів. Здавалося б, ніхто не просив відкривати державну таємницю. Тим більше що, згідно із Законом України «Про інформацію», таке право має кожна громадська організація.
Налякали, але не відключили
4 березня надійшло повідомлення про можливе відключення газу одній третині Кіровограда. Центр населеного пункту, якому і загрожувало відключення, — це підприємства, житлові будинки, сім шкіл, п’ять дитячих садочків, три лікарні і пологовий будинок.
Підводні красуні
Місто Світловодськ Кіровоградської області розташоване на березі Кременчуцького водосховища і славиться воно нічим іншим, як рибою. Третина мешканців Світловодська так чи інакше задіяна саме в цьому промислі. Тому до незвичного, на перший погляд, рішення місцевих комунальників допомагати рибі з нерестом мешканці поставилися цілком серйозно.
Крадуть як у Києві
Столична вакханалія на ринку землі потроху охоплює всю Україну. «УМ» уже писала, що не став винятком і Кіровоград, де народні обранці міськради проголосували за виділення в оренду 500 гектарів землі, з яких половина ділянок — зелені насадження та паркова зона міста вартістю 30 мільйонів доларів. Протест на рішення сесії одразу ж подала прокуратура, а згодом з’явилася і кримінальна справа щодо шахрайського заволодіння наділами.
Місто спраги
Про обмеження водопостачання мешканці міста дізналися, як завжди, по факту. 1 лютого виявили, що після 8-ї години ранку води в кранах немає. З’ясувалося, що не було її і напередодні. У «сухий режим» Кіровоград потрапляє не вперше. Найдовший у світі водогін протяжністю 130 кілометрів «Дніпро—Кіровоград» обходиться мешканцям надто дорого. На сьогодні міський водоканал купує у водогону життєдайну вологу за вищою ціною, аніж потім продає: тарифи для міських споживачів не змінюються вже кілька років, а водогін збільшує вартість води регулярно.
Їх поміняли тілами
«Жили–були...» Так, у найкращих казкових традиціях, починається дитячий художній фільм, знятий кіровоградською студією «Ку–Раж». Серед шкільних занять, спілкування з друзями, віртуального світу комп’ютерів у житті підлітків з’являється... магія. І головні герої фільму Антон і Кароліна перестають себе впізнавати...