ГЛЮКозний маркер

ГЛЮКозний маркер

Успіх особистої «війни» пацієнта з цукровим діабетом (як, власне, і з будь-якою іншою хворобою) насамперед залежить від своєчасного виявлення болячки. Якщо не діагностувати діабет на ранній стадії, хвороба розцвіте в організмі буйним цвітом і встигне дати пишний букет ускладень, які спричиняють інвалідність і смерть хворих. За даними українського МОЗ, у різних країнах світу саме хворі на діабет формують до 85 відсотків усіх товариств сліпих. Близько половини хворих на цукровий діабет першого типу помирає від хронічної ниркової недостатності. Серед таких хворих у 2—5 разів частіше діагностують інфаркт міокарда, ніж у здорових людей того ж віку. Більше того, на діабетиків припадає від 50 до 70 відсотків усіх ампутацій нижніх кінцівок, не пов'язаних із травматизмом, а гангрена нижніх кінцівок у таких пацієнтів трапляється у 200 (!!!) разів частіше, ніж у людей, які не мають проблем із виробленням інсуліну та засвоєнням глюкози.

Сальце кільцем

Медики, покликані боротися з важкими хворобами цивілізації, констатують, що людство чимдалі все більше потерпає від болячок, не пов'язаних із атаками вірусно-бактеріальної природи. У всьому світi щороку збільшується відсоток підлітків і зовсім маленьких дітей, які потерпають від зайвої ваги. А темпи зростання кількості дорослих американців, хворих на ожиріння, просто лякають заокеанських ескулапів. Тому співробітники різних університетів не вилазять з лабораторій у пошуках точних відповідей на питання: «Чому люди жиріють?» і «Що б це його з'їсти (як варіант — випити чи вколоти), аби схуднути?».

«Кран-кола»

«Кран-кола»

У більшості міст України (та й загалом iнших країн) для того, щоб убити iснуючi у воді мікроорганізми, застосовують саме хлорування. Хлор — це дезінфікуюча речовина, яку застосовують для муніципального очищення води. Звісно, він зводить до мінімуму небезпеку захворіти на холеру чи «підхопити» кишкову паличку, випивши рідної «кран-коли». Але, як стверджують учені, речовина, покликана рятувати нас від бактерій, водночас може спричинити не лише алергічну реакцію організму, а й стати причиною онкологічного захворювання.

Пухлино, прощавай!

Пухлино, прощавай!

Онкологи-практики давно знають про дивовижну здатність пекучого перцю вбивати ракові пухлини. Втім, як це часто буває, самі механізми убивчої дії довго залишалися для науковців таємницею, і питання «як він це робить?» донедавна залишалося відкритим. Розкласти все по полицях вдалося лише англійським ученим. Як передає «Медпорал», дослідники із Ноттiнгемського університету виявили, що масову загибель злоякісних кліток спричиняє капсаїцин — речовина, відповідальна за гострий смак і подразнюючу дію пекучого перцю.

Старкова — суперстар

Старкова — суперстар

Поки в Україні тривали баталії за бюджетні статті й міністерські крісла, у Німеччині точилася не менш запекла боротьба за корону конкурсу краси «Королева Світу». 21-річна українська модель Діана Старкова завоювала титул «Королева Європи», який організатори ввели по ходу проведення конкурсу. Київська модель отримала корону й контракт на 40 тисяч доларів.

Аборт — за борт

Аборт — за борт

Сьогодні в Україні живе близько одного мільйона безплідних подружніх пар. За даними МОЗу, майже у 80 відсотках випадків причиною безпліддя у жінок є штучне переривання вагітності, у 20 відсотках — запалення статевих органів. Незважаючи на тенденцію до зниження, рівень штучного переривання вагітності залишається високим і становить 45,8 випадка на 100 вагітностей. Це значить, що зі ста вагітних українок вирішують народити трохи більше від половини, а решта роблять аборти.

Гонщик без «даху»

Гонщик без «даху»

Медики продовжують дивувати світ найнеймовірнішими випадками одужання пацієнтів, яких, здавалось би, не змогло б урятувати нiщо. Так, фахівцям із Великобританії вдалося повторити унікальну операцію, здійснену їхніми американськими колегами три роки тому. Медики врятували від смерті 12-річного хлопчика, голова якого практично повністю відділилася від тіла після аварії на дитячих автоперегонах, повідомляє «Медпортал».

Білий, та не сніг...

Тривала осінь, яка навідріз відмовляється поступитися своїм місцем зимі, зробила для українців приємний сюрприз. Через теплу вологу погоду в більшості лісів та лісосмуг удруге за рік почався грибний сезон, повідомляє «Кореспондент». Зокрема, під Києвом на грибників зараз чекають зеленушки й опеньки, чорні грузді двох видів і навіть білі гриби. Фахівці пояснюють феномен просто: прибиті заморозком гриби під час потепління «відходять» і продовжують рости. І чим довше протримається відносно тепла погода, тим більшими будуть грибні врожаї.

Реактивні уколи

Через пересічне щеплення, проведене в сільській школі на Хмельниччині, село Строки на кілька днів опинилося в центрi пильної уваги рятувальників МНС, фахівців МОЗ, санепідслужби. Приводом для занепокоєння стало те, що через годину після уколу 20 дітей віком від 10 до 15 років зі скаргами на запаморочення, головний біль, слабкість та підвищення температури потрапили до лікарні. Точної причини такої бурхливої реакції дітей на введений імуноглобулін сьогодні не знає ніхто. Відповідь на це питання дасть слідство.